Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BOSS, Piwo Prowincjała

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    BOSS, Piwo Prowincjała

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • kloss
      Senior
      • 03-2003
      • 2526

      #3
      Alkohol 6,5% , ekstrakt 12%.
      Piana jasnobeżowa niewielka i nietrwała.
      Barwa miedziano rubinowa.
      W smaku półwytrawne, wyrażnie przypalone, dymne, z goryczką o przypalonym charakterze.

      Comment

      • Cannabee776i99
        Senior
        • 08-2009
        • 658

        #4
        Piana słaba, smak trochę podobny do ichniego portera, ale jakby trochę lżejszy i mniej wytrawny.

        Comment

        • kishar
          Senior
          • 10-2003
          • 1691

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Barwa ciemna wpadająca w brąz. [4]
          Piana: Bardzo potężna o ciemnej barwie, utrzymuję się przez długi czas picia [4.5]
          Zapach: Zapach wyraźny przyjemny słodowy. [4.5]
          Smak: Lekko przypalany, wytrawny z ciekawa i nawet przyjemna goryczkę. [4]
          Wysycenie: Jak dla mnie to trochę jest za słabe. [4]
          Opakowanie: Niezbyt ciekawe, zrobione na przysłowiowy odwal. [3]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.175]

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: rozwodnionej coca-coli [4]
            Piana: bezowa, drobna, obfita po nalaniu, szybciutko opada [3]
            Zapach: przesłodzonej kawy z aromatem lekkiego słodu [3]
            Smak: rozwodnione, rzadkie, kawowa wytrawność przygaszona nadmiernym smakiem słodu/karmelu [3]
            Wysycenie: za duże, za bardzo buzuje w ustach, nawet słychać jak gaz syczy w szklance [4]
            Opakowanie: odpowiednie do nazwy - prowincjonalne i zbyt proste [3]
            Uwagi: Można wypić raz i zapomnieć, więcej po to piwo nie sięgnę

            Moja ocena: [3.1]
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Demandred
              Member
              • 04-2007
              • 34

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardzo ciemny brąz z wiśniowymi refleksami pod światło. [4]
              Piana: Po nalaniu obfita. W przeciągu kilku chwil prawie zupełnie znika, zostawiając cieniutki pierścień tuż przy szkle. [2.5]
              Zapach: Intensywny karmelowo-kawowy, lekko palony. [3.5]
              Smak: Jak na mój gust nieco za słodkie. Czuć głównie karmel, mimo że w tle pojawiają się nuty typowo porterowe, są jednak słabo wyczuwalne. [3]
              Wysycenie: Niestety, stanowczo za małe. Niedobór bąbelków uwydatnia jeszcze bardziej i tak już zbyt dużą słodycz. [2.5]
              Opakowanie: Tak jak w przypadku piwa Furtiana. Butelka 0,33l z długą szyjką. Etykieta prosta ale treściwa, sprawia wrażenie domowej. Do tego czarny kapsel bez oznaczeń. [4]
              Uwagi: Piwo bardzo zbliżone w smaku do Celtyckiego z Witnicy. Zbyt słodkie i za mało nagazowane. Biorąc pod uwagę jego cenę (4,50zł za butelkę 0,33 litra), raczej za szybko go nie powtórzę.

              Moja ocena: [3.2]

              Comment

              • Kwadri
                Senior
                • 10-2009
                • 1216

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemno rubinowy. Brązowo-mahoniowy pod światło. [4.5]
                Piana: Lekko kremowa, drobnopęcherzykowa. Odpada dość szybko do dywanika, by za chwilę zostawić obręcz. Zostawia ślady na szklance. [3.5]
                Zapach: Słabo wyczuwalny. Czuć słabą karmelowość. Po ogrzaniu staje się intensywniejszy, słodowo-karmelowy. [4]
                Smak: Mało wyrazisty, choć na końcu czuć paloność. Gorycz też palona i całkiem przyjemna. Po ogrzaniu wyczuwalna chlebowość i karmel, ale trochę brakuje mu treściwości. Mimo wszystko smaczne. [4]
                Wysycenie: Dość wysokie, szczypie mocno w język, trochę tłumiąc doznania. Później łagodnieje i nie przeszkadza. [3.5]
                Opakowanie: W klasztornym stylu, ale skromne. Wszystkie informacje podane. Duży minus za kapsel "Polskie Piwo", który tu totalnie nie pasuje. [4]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.95]
                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemny brąz, pod światło piękne czerwone refleksy. Kolor sugeruje, że to może być to piwo spokrewnione z Celtyckim, tylko mocniejsze. [5]
                  Piana: Całkiem ładna, kremowa czapa. Opada wolno i ładnie osiada na ściankach. [4.5]
                  Zapach: Też podobny do Celtyckiego. Czuć karmel, owoce, orzechy, kawę zbożową. Za to tutaj nie wyczuwam alkoholu, co dziwne, bo jest głębiej odfermentowane. [4]
                  Smak: No właśnie, głębiej odfermentowane na pewno, bo w smaku zniknęła typowa dla Celtyckiego słodycz. Piwo jest wytrawne, z solidną paloną goryczką. Czuć też kawę zbożową i lekkie akcenty orzechowe.
                  Mógłby to być całkiem fajny ciemniak, ale brakuje mi treści i charakteru, piwo jest zbyt płaskie. [3]
                  Wysycenie: Za wysokie. [3.5]
                  Opakowanie: Etykieta "klasztorna", ale bez polotu, zbyt blada, kolory za bardzo zlewają się ze sobą. Kontra prostacka, kapsel "Polskie Piwo" nijak tu nie pasuje. [2]
                  Uwagi: Nie ma niepotrzebnej słodyczy, ale i tak piwo ma zbyt mało charakteru.

                  Moja ocena: [3.575]

                  Comment

                  • Mario_Lopez
                    Senior
                    • 08-2009
                    • 991

                    #10
                    Mi to piwo smakuje jak porter wagi piórkowej

                    Niebanalne w smaku, sporo paloności, trochę karmelu, ba pojawiają się akcenty wędzonki.

                    Z czystym sumieniem polecam, miłe zaskoczenie.
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                    EBE EBE

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎