Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Połczyn-Zdrój, Caster Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12202

    Połczyn-Zdrój, Caster Pils

    No cóż kolejny produkt z Połczyna.
    Puszka zakupiona w Tesco. Na puszce napis "traditional premium pils", czy kategoria premium coś jeszcze oznacza? zaw. alk. 3,0%. Ekstraktu nie podano
    aromat - słód, zanim jeszcze został słodem
    barwa - słomkowa
    wysycenie - niezbyt duże
    piana - średnia, utrzymuje się na powierzchni w skromnej postaci
    smak - przychodzą na myśl piwa bezalkoholowe ale ze słabszym wysyceniem. Taki napój co jeszcze nie jest piwem. Nie jest to coś co specjalnie przypada do gustu podczas wycieczek rowerowych nawet w upalne dni. Generalnie kiepski produkt, że też akurat ja pierwszy musiałem trafić na taką perełkę
    Last edited by darekd; 12-06-2010, 00:42.
  • ODOLAN
    Member
    • 07-2007
    • 57

    #2
    Mam pytanie - o co tu chodzi z tym piwem, ma identyczną etykietę jak KASTEL tylko zamiast K ma C, a zamiast L ma R no okej, możnaby puścić sto piw o podobnych nazwach na rynek, ale o ile pamiętam (może się mylę) Kastela nie robi Połczyn.... ???? tylko chyba Głubczyce...

    Comment

    • Kwadri
      Senior
      • 10-2009
      • 1216

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnozłoty. Po przyjrzeniu się pod światło pływały malutkie drobinki. [3.5]
      Piana: Drobna i słaba. Szybko znika do pierścienia. [3]
      Zapach: Przykry, dziwny, nie piwny. Mocno maślany. Później się ulatnia i staje się lekko słodowy, prawie nie wyczuwalny. [1.5]
      Smak: Woda mineralna. Zero słodowości, ledwo wyczuwalna kwaskowa goryczka, z metalicznym posmaczkiem. Później bardziej kwaskowe z maślanym posmakiem. [1.5]
      Wysycenie: Średnie. [3.5]
      Opakowanie: Czerwona puszka, są dużo ładniejsze. [2.5]
      Uwagi: Masochizm.

      Moja ocena: [1.9]
      www.lkschmielowice.futbolowo.pl

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bledziutki, ale pasuje do domniemanego ekstraktu. [4]
        Piana: Zniknęła szybciej niż zdążyłem się zorientować. [1.5]
        Zapach: Niemal zerowy. Po porządnym wwąchaniu się czuć minimalną ścierowatą słodowość. [1.5]
        Smak: Gorzkawa, cierpkawa woda. [1.5]
        Wysycenie: Przeciętne. [3]
        Opakowanie: Czerwona puszka z nudnym wzornictwem, głupia nazwa, pretensjonalne teksty "Traditional premium beer" na piwie o zawartości alkoholu 3% i domniemanym ekstrakcie 7-8%... [2]
        Uwagi: Jestem pod wrażeniem. Teoretycznie piwo powinno mieć 7-8% ekstraktu, a w ogóle tego nie czuć.

        Moja ocena: [1.725]

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: bladziutki, slomkowy, klarowne [2.5]
          Piana: mierniutka, rzadka, krzaczasta, opada w zauważalnym tempie [2.5]
          Zapach: typowy dla marketówek, leciutki, słodowo-kukurydziany [2.5]
          Smak: jest to gazowana woda mineralna z lekkim słodowym posmakiem, tu nie ma co oceniać pod kątem piwa [1.5]
          Wysycenie: nagazowane jak wspomniana wcześniej woda mineralna, gaz dosłownie gazuje w ustach [2]
          Opakowanie: marketowy standard czyli nic ciekawe, interesującego, zachęcającego do zakupu [1.5]
          Uwagi: Porażka, tym można jedynie zgasić pragnienie w upał tak jak woda, kompocik etc, nic więcej

          Moja ocena: [2.025]
          Attached Files
          Last edited by becik; 21-03-2011, 21:53.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4568

            #6
            Ło matko! Czyżby to miało rzeczywiście taki kolor? Czy fotka jednak trochę przekłamuje?

            Comment

            • kiszot
              Senior
              • 08-2001
              • 8081

              #7
              Jest trochę ciemniejsze ale smaku toto żadnego nie ma.Tak jakby piwo rozcieńczyć woda przynajmniej pół na pół.
              Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
              1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

              Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
              Mein Schlesierland, mein Heimatland,
              So von Natur, Natur in alter Weise,
              Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
              Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

              Comment

              • paolus111
                Member
                • 06-2010
                • 47

                #8
                Sam nie wierzyłem że piwo może mieć aż tak jasny kolor więc wczoraj w tesco zakupiłem puszkę tego czegoś i faktycznie kolor może ciemniejszy niż na zdjęciu ale tylko ciut ciut, to coś trudno nazwać piwem tylko jak napisał kiszot jest to piwo z dużą zawartością wody. Myślę że jakby stworzyć na forum ranking najgorszych piw to Caster Pils miałby 1 miejsce murowane.

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika paolus111 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Myślę że jakby stworzyć na forum ranking najgorszych piw to Caster Pils miałby 1 miejsce murowane.
                  Myślę, że nie. Caster jest "piwem" zupełnie pozbawionym smaku, a to coś zupełnie innego niż piwo niedobre. Głubczyce miałyby raczej większe szanse na podium.

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
                    Głubczyce miałyby raczej większe szanse na podium.
                    Nie wspominając już o EDIm
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Nie wspominając już o EDIm
                      No właśnie. Jak mogłem zapomnieć o niekwestionowanym antymistrzu...

                      Comment

                      • wrednyhawran
                        Senior
                        • 07-2010
                        • 1784

                        #12
                        Nie będę się podejmował szczegółowej oceny tego czegoś, bo nawet nie wiedziałbym co tam napisać. No cóż...po raz kolejny zostałem ukarany za moje degustacje wszystkiego co chociaż w nazwie ma piwo. Żółta woda, która w dodatku ma coś nieprzyjemnego i mdłego w smaku. Tak się akurat składa, że cierpię dziś na dosyć mocnego kaca i miałem nadzieje, że coś lekkiego i zimnego mnie ożywi, niestety te popłuczyny po piwie przyprawiają mnie o jeszcze większe mdłości i zaraz pewnie pójdą do zlewu wraz z całą zawatrością mojego żołądka

                        Posługując się terminologią samurajską - Piwne harakiri. -1
                        Last edited by wrednyhawran; 12-05-2011, 11:11.
                        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                        Małe Piwko Blog
                        Małe Piwko Blog na facebooku
                        Domowy Browar Demon

                        Comment

                        • GaryFisher
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 739

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ło matko! Czyżby to miało rzeczywiście taki kolor? Czy fotka jednak trochę przekłamuje?
                          Oczywiście że przekłamuje. Nie wierzę, że udało mu się uzyskać taaaaką pianę
                          Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎