Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Marston's, Strong Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Marston's, Strong Pale Ale

    Butelka 0,5 litra firmowa, czyste szkło, alkohol 6,2 %, kapsel firmowy browaru
    Kolor - złoto-miedziany, klarowny
    Piana - ecrii, średnio wysoka, średnio trwała
    Zapach - typowy ejlowy, słodko-ziołowy
    Gaz - okey
    Smak - średnio słodkie, średnie aromaty ziołowe, średnia goryczka, delikatne piołunowe nuty
    Poprawne, do degustacji

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 3007 - moje 1512 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      Barwa ciemnopomarańczowa wpadająca w bursztynową.
      Piana lekko beżowa, średnia. Mocno za to klei się do ścianek. Zostaje cienkim kożuchem niemal do końca konsumpcji.
      Aromat wyrazisty, mocno słodowy z nieznacznym alkoholowym muśnięciem. Ejlowych klimatów jakoś szczególnie nie dostrzegłem.
      W smaku dość ciężkie, silna nuta alkoholowa. Słodka słodowość, nieznaczna tylko goryczka, taka bardziej od skórki niewysuszonych orzechów włoskich, jednak moc (skądinąd wcale nie jakaś pokaźna - 6,2%) czyni to piwo dość wytrawnym w konsumpcji. Finisz mnie nie zachwycił, jest dość płaski i lekko słodkawy. Znów brakuje mi tutaj palety tego co w pale ale mnie zachwyca.
      Wysycenie nieco za wysokie.
      Opakowanie jak na zdjęciu sibarha. Stonowane, ciepłe brązy i beże z dodatkiem czerni. Bardzo ładne. Butelka biała z wytłoczeniami i kapsel firmowy.

      Strong Pale Ale Martonsa mnie osobiście rozczarował brakiem głębi. Doskonale opakowane piwo, które chyba najlepiej prezentuje się w pełnej butelce Jak dla mnie 6,5 w skali 1-10.
      Last edited by wpadzio; 22-05-2012, 21:26.
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9732

        #4
        Kolejne z piw z poświęceniem przywiezionych przez ślubną z londyńskiego lotniska.
        Kolor złotomiodowy, taki trochę, jak mocny lager. Piana biała, średniowysoka, niezbyt trwała, osadza się.
        Zapach to jakieś nieporozumienie: ni to skun, ni to karton, w tle powiew chmielu... . Smakowo znacznie lepiej: dość delikatna goryczka, ślad owoców, echo słodu i karmelu.
        Co do gazu, to aż tyle się go w mocnym ejlu nie spodziewałem. Biała, przezroczysta butelka, zdobiona trzema "kołami" (beczkami? logo browaru?), owalna, metalizowana eta w barwach miedzi i złota, na krawatce dumny napis "oficjalne piwo Anglii".
        Piwo całkiem smaczne, ale jakoś z kapci mnie nie wyrwało...

        Comment

        • Petitpierre
          Senior
          • 01-2014
          • 2560

          #5
          3 beczki to symbol tzw. Burton Union (gdzie beczki są właśnie jedna koło drugiej i tak sobie piwko krąży) czyli metody warzenia w Burton, która przetrwała jako jedyna w tym browarze. Dodatkowo jeśli popatrzymy na logo browaru, zobaczymy, że odnosi się to też do trzech rodzajów jakie warzyli, a mianowicie Mild, Strong, i Pale.
          Attached Files
          Mały porterek-przyjaciel nerek

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎