Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Orkiszowe z miodem

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piwoteka
    Senior
    • 04-2008
    • 1209

    Kormoran, Orkiszowe z miodem

    Nowe piwo z Kormorana - ekstraktu 14,5%, alkoholu 5,1%. Piwo niefiltrowane o złocistej barwie z lekką mgiełką. Dość wyraźny aromat miodu, bardzo zbliżony do aromatu z Miodnego. W smaku, o dziwo, bardziej zbliżone do Ciechana Miodowego niż do czystego Orkiszowego, jednak o wiele lżejsze. Słodycz dość wyraźna, akcentów pszenicznych trzeba się bardzo, ale to bardzo doszukiwać. Mnie nie zachwyciło, Honig Weizen z Piotrkowa jest ciekawszym piwem.
    Piwoteka
    Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
    www.piwoteka.pl
    Sklep Piwoteki na Facebooku
    Piwoteka Narodowa na Facebooku
    Piwoteka Narodowa na G+
    Дед Мороз (Dziadek Mróz)
    Browar Piwoteka
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    Już się gubię w tych wszystkich produktach z Kormorana. Trochę przesadzają. Zrobią piwko, zasmakuje człowiekowi, a potem po miesiącu-dwóch nie można go już dostać, bo browar przerzucił się na kolejny wynalazek. Eee tam.. ale zlot za rok mógłby być pod Olsztynem

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Piwoteka
      Senior
      • 04-2008
      • 1209

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
      Już się gubię w tych wszystkich produktach z Kormorana. Trochę przesadzają. Zrobią piwko, zasmakuje człowiekowi, a potem po miesiącu-dwóch nie można go już dostać, bo browar przerzucił się na kolejny wynalazek. Eee tam.. ale zlot za rok mógłby być pod Olsztynem
      Eeee, nie jest tak strasznie - na razie zlikwidowali tylko Premium, reszta jest dostępna.
      Piwoteka
      Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
      www.piwoteka.pl
      Sklep Piwoteki na Facebooku
      Piwoteka Narodowa na Facebooku
      Piwoteka Narodowa na G+
      Дед Мороз (Dziadek Mróz)
      Browar Piwoteka

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwoteka Wyświetlenie odpowiedzi
        Eeee, nie jest tak strasznie - na razie zlikwidowali tylko Premium, reszta jest dostępna.
        Zastosowałem skrót myślowy. nie chodziło mi o likwidację marki, tylko o to, że w danej chwili nie ma piwa w sklepie, bo cała warka zeszła, a kolejnej jeszcze nie uwarzyli / nie rzucili na rynek.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • funky83
          Senior
          • 07-2009
          • 136

          #5
          Właśnie jestem po degustacji tego piwa i przyznam że całkiem udany to produkt. To taki trochę Ciechan miodowy z mniejszą ilością miodu, albo może raczej bardziej wyrazistym piwnym smakiem z lekką zbożowo - kwaskową nutką. W odróżnieniu do Ciechana powstaje całkiem ładna piana i wysycenie też lepsze. Polecam

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Zdecydowanie bardziej klarowne od zwykłego orkiszowego, ale to zrozumiałe - z przyczyn technicznych do piwa z drożdżami nie można by dodać miodu, bo rozerwałoby butelki. Oceniam więc po prostu jak piwo z miodem, a w tej kategorii prezentuje się dobrze. [5]
            Piana: Bardzo ładna i trwała czapa. Opada jednak zdecydowanie za szybko, choć na szczęście ładnie osadza się na ściankach. [3.5]
            Zapach: Bardzo krótką chwilę czuć lekkie nuty weizenowe, bo niemal od razu ustępują one silnej woni miodu, pachnącej bardzo naturalnie, jak w Miodnym. Po zamieszaniu daje się wyczuć lekką słodowość.
            Obniżam trochę ocenę, bo za dużo czuć miodu, a za słabo piwo bazowe. Nie jest to "orkiszowo-miodowe", a "orkiszowe z miodem". [3.5]
            Smak: Tutaj też za słabo czuć piwo bazowe. Pojawia się ono tylko w finiszu, a wcześniej miałem wrażenie, jakbym pił jasnego lagera z miodem. Owszem, dobrego, ale jednak lagera. [3.5]
            Wysycenie: Raczej lagerowe niż weizenowe. [4]
            Opakowanie: Tradycyjnie jestem zachwycony nowym wzornictwem Kormorana. Dzięki motywom pszczelarskim piwo na szczęście odróżnia się trochę od innych. [5]
            Uwagi: Bardzo podoba mi się pomysł na to piwo, ale gorzej wyszło z wykonaniem. Piwo jest po prostu źle zbalansowane. Browar Tumski w Płocku udowodnił mi, że można zrobić świetnego weizena miodowego, w którym żaden z komponentów nie przytłacza drugiego. Tu niestety jest za dużo miodu.

            Moja ocena: [3.675]

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #7
              Nie piłem Orkiszowego, to trochę nie mam porównania. Zgodzę się za, że smakuje jak Ciechan Miodowe, tylko jest mniej słodkie i to jest wielki plus. Piwo jest bardzo dobre, wróżę mu wielki sukces.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • beaviso
                Senior
                • 02-2010
                • 215

                #8
                Objawienie ostatnich dni i już hit wśród kilku znajomych osób. Na razie wyparło z mojej lodówki połowę zwykłych (wysokich) zapasów Ciechana Miodowego. Jest od niego mniej miodowe, ale miód w tym samym "stylu", bardziej zbożowe, goryczka zniwelowana. Pięknie wygląda (sama butelka, jak i piwo w szklance), pysznie smakuje i... Tak trzymać! Partia do 26.07.2010.

                M.
                Last edited by beaviso; 29-06-2010, 08:40.

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9729

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasnozłoty nieprzejrzysty, kojarzy mi się (misie ) właśnie z miodem. [4.5]
                  Piana: Biała, dość drobna, krótkotrwała, osadza się na ściankach. [3.5]
                  Zapach: Intensywny miodowy, mnie się nieco "sztucznie" kojarzy. Bukiet się rozwija w kierunku owocowym, choć spod tego miodu trudno coś wywąchać... [4]
                  Smak: Delikatna "miodowość". W pierwszej chwili wrażenie słodkości, ale potem jakoś się ona redukuje. Smaczne. [4]
                  Wysycenie: Chyba w sam raz, choć nie wiem, czy piwa "miodowe" nie powinny mieć wysokiego nagazowania, coby bardziej orzeźwiać. [4]
                  Opakowanie: Niewiele się różni od "zwykłego" Orkiszowego. Trzeba się wpatrzeć, aby wyczaić ule. Trochę chyba przerzeźbione jednak. Ale i tak bardzo efektowne i dopracowane. [4.5]
                  Uwagi: Dwa grybki w barszcz: orkis zi miód. Mnie wystarczyłby każdy z nich z osobna, czyli "Orkiszowe" albo "Miodne" (podobnie, jak przy ajerkoniaku, wolę jajecznicę i czystą ).
                  Poza tym, smaczne piwo, zwłaszcza dla miodożerców/-pijców.

                  Moja ocena: [4]

                  Comment

                  • Seta
                    Piję piwo
                    • 10-2002
                    • 6964

                    #10
                    Ile toto u Was kosztuje? Mniej więcej? Bo w Biłgoraju dostępne w okolicach 7zł co mnie nieco odstraszyło. Ale może to normalna cena?
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9729

                      #11
                      W tzw. delikatesach osiedlowych na Natolinie (wiesz, snobistyczna okolica, Maidenowiec tu mieszka... ) kosztuje nieco poniżej siedmiu, chyba PLN 6,75... U mnie na wsi (o ile kojarzę) jakoś tak PLN 5,60 chyba. Tanie nie jest...

                      Comment

                      • muzealnik
                        Senior
                        • 09-2007
                        • 141

                        #12
                        W macierzy BK, znaczy warmińskim Olsztynie, zwykłe 3,70
                        A i tak czekam na Kormorana bo miodowych raczej nie piję
                        coś z piwem zrobić... próbuję

                        Comment

                        • CyboRKg
                          Senior
                          • 04-2010
                          • 593

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                          Nie piłem Orkiszowego, to trochę nie mam porównania. Zgodzę się za, że smakuje jak Ciechan Miodowe, tylko jest mniej słodkie i to jest wielki plus. Piwo jest bardzo dobre, wróżę mu wielki sukces.
                          A ja kiedys zastanawialem jak jak smakowal by Ciechan Miodowy bez miodu? Napewno nie jak Ciechan Wyborny. Stawialem raczej na Orkiszowe.
                          A teraz zrobili Orkiszowe z miodem! Czyzby telepatia? Pilem je wczoraj, smakuje b.podobnie do Ciechana. Dzis wybiore sie do sklepu, kupie oba i porownam bezposrednio
                          W kazdym razie piwo warte polecenia! Wreszcie Ciechan Miodowy doczekal sie godnego konkurenta...
                          "Jedno pivo ne vadi!"
                          "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                          Comment

                          • CyboRKg
                            Senior
                            • 04-2010
                            • 593

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ile toto u Was kosztuje? Mniej więcej? Bo w Biłgoraju dostępne w okolicach 7zł co mnie nieco odstraszyło. Ale może to normalna cena?
                            W Katowicach-Janowie - 4,60zl + kaucja, czyli identycznie jak Ciechan Miodowy.
                            "Jedno pivo ne vadi!"
                            "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                            Comment

                            • Seta
                              Piję piwo
                              • 10-2002
                              • 6964

                              #15
                              Dzięki za info. Na jedną butelkę się chyba szarpnę...
                              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎