Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Orkiszowe z miodem

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasno żółty, mętny, gdyby nie zakaz porównywania piwa do pewnej cieczy to na pewno bym tak porównał [2.5]
    Piana: obfita zaraz po nalaniu, po kilku minutach została krzakowata, brudno biała piana wysokości 1 cm [2.5]
    Zapach: sam miód, zapach miodu i niczego więcej, tak piwo o smaku miodowym nie powinno pachnieć, bo tak pachnie sam miód [1.5]
    Smak: jak to powiedziała moja Pani, "błeeee, smak miodu z lat 80-tych", podzielam jej zdanie, czuć tylko sztuczny miód rozbełtany cieczą, która tylko zmieniła stan miodu z gestego na płynny. Gdzie do diabła ten orkisz? [2]
    Wysycenie: bez zarzutu, dobrze się pije (jako napój do ugaszenia pragnienia) [5]
    Opakowanie: zaczyna mnie drażnić podobny wygląd olsztyńskich etykiet, jest tego co raz więcej i każda podobna, można się pogubić [4]
    Uwagi: Całe 5,60 zł za piwo miodowe, które okazało się być rozwodnionym miodem to zdecydowanie za wiele. Jak tak dalej pójdzie to czekać trzeba będzie na portera miodowego. Kormoranie - nie idź tą drogą!!!

    Moja ocena: [2.15]
    Last edited by becik; 02-08-2010, 22:25.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Czapayew
      Senior
      • 10-2002
      • 1966

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Miodowy, lekko mętnawy [4.5]
      Piana: Obfita, gęsta, stosunkowo długo się utrzymuje [4.5]
      Zapach: Słodkawy, lekko nachalnie. [3.5]
      Smak: Dominuje miodowa słodycz, zakłócająca ledwo dostrzegalną nutę drożdżową [3.5]
      Wysycenie: Poprawne [4]
      Opakowanie: Klimatyczne, przyciągające uwagę, kapsel firmowy. [4]
      Uwagi: Kupione w Swornegaciach, w samie MAX. Miodowa słodycz zabiła inne walory tego piwa - a szkoda

      Moja ocena: [3.7]
      "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

      www.zamkoszlaki.com
      www.piwnekapsle.net

      Comment

      • Tapir
        Senior
        • 10-2009
        • 730

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasne złoto, delikatnie mętny. [4.5]
        Piana: Wysoka i gęsta ale szybko opada lekko oblepiając szkło. [3]
        Zapach: Intensywny, przede wszystkim miodowy, ciężko jest wychwycić jakikolwiek inny aromat, na upartego można doszukać się lekkiej słodowej nuty. [3]
        Smak: Znowu dominuje miód, dla mnie jest za nieco słodkie. Ze zwykłego Orkiszowego zostało tu niewiele (a przed chwilą skończyłem butelkę) ale da się je wyczuć w posmaku. Spodziewałem się nieco inaczej zbalansowanego smaku. [3.5]
        Wysycenie: Przydałoby się nieco wyższe. [4]
        Opakowanie: Ładne, ale zbyt podobne do reszty. [4]
        Uwagi: Powinno się nazywać "Miodowe z orkiszem".
        Myślę, że gdyby było to nieco słodsze Orkiszowe z delikatnie zaznaczonym miodem to byłoby bardzo smaczne.

        Moja ocena: [3.375]
        Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tapir Wyświetlenie odpowiedzi
          ...
          Smak: Znowu dominuje miód, dla mnie jest za nieco słodkie. Ze zwykłego Orkiszowego zostało tu niewiele (a przed chwilą skończyłem butelkę) ale da się je wyczuć w posmaku. Spodziewałem się nieco inaczej zbalansowanego smaku. [3.5]
          ...
          zaiste jest to bardziej miodowe piwo niż orkiszowe, ale smaczne

          Comment

          • dipeone
            Senior
            • 05-2010
            • 741

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ładny, mętny ,piwno - miodowy, więc jak najbardziej w porządku [5]
            Piana: Na więcej ocenić nie mogę ,bo ze dwie minuty ,trzy od nalania została po niej tylko obręcz. Możliwe ,że to skutek tego ,że piwo było ciepłe. Niemniej zniknęła szybko. [4]
            Zapach: Czuć głównie miód, ale dosyć delikatnie a nie nachalnie, jednak zapach ten przebija wszystkie inne. Mógłby być trochę przyjemniejszy dla nosa. [4]
            Smak: Jak połączenie Orkiszowego z Kormorana z odrobiną miodu, który nie jest tak słodki jak w piwie Miodnym czy Ciechanie Miodowym. Smakowało mi ,bo było i czuć piwo i miód ,który sztucznym się nie wydawał. [4.5]
            Wysycenie: Duży plus tego piwa, odpowiednio nagazowane, do samego końca podszczypywało w język. [5]
            Opakowanie: Grafika całkiem ładna, skład i wszystkie niezbędne informacje zostały podane, krawatka także ładna. Jedyny ujemny punkcik za kapsel ,bo lubię i chciałbym by każde piwo miało swój, indywidualny. [4.5]
            Uwagi: Smakowało mi. Co prawda nie tak bardzo jak Orkiszowe ,ale pewnie jeszcze do niego wrócę ,jak mnie weźmie chęć na delikatne, miodowe piwo.

            Moja ocena: [4.325]

            Comment

            • Ramiel
              Senior
              • 11-2010
              • 207

              #21
              Kolor: jasnozłoty, zmętniony
              Piana: spora ale nietrwała, po chwili zostaje tylko cienka warstwa
              Wysycenie: OK
              Zapach: miód i właściwie nic więcej
              Smak: tutaj również dominacja miodu spod którego próbują się wybić kwaskowe, orkiszowe nutki. Dobre choć ciut za słodkie

              Comment

              • Feti
                Senior
                • 10-2010
                • 801

                #22
                Nie piłem orkiszowego. Dla mnie to piwo smakuje jak lager z porządną dawką miodu. Za dużą jak na mój gust. Piwa nie powtórzę, wolę już Miodne. Tam wszystkie smaki ze sobą lepiej współgra ły. Lubię piwa miodowe, ale to mi nie smakuje. Kupione w PiP za 4.79

                Comment

                • Kwadri
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 1216

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasnozłoty. Wydaje się bardziej klarowny od Orkiszowego. [4]
                  Piana: Drobna, puszysta, choć niezbyt wysoka to ładnie oblepia szkło. Po kilku minutach zostaje cienka warstwa. [4.5]
                  Zapach: Cytrusowy z niezbyt mocnym, miodowym tłem. Dopiero pod koniec pojawia się zbożowe tło. [4]
                  Smak: Miód, choć nie jest mocno słodki to przytłacza całość. Mało przypomina pite dzień wcześniej Orkiszowe. Na koniec zostaje dość mocna gorycz. Przy końcu picia pojawiają się zbożowe smaczki. [4]
                  Wysycenie: Średniowysokie. [4]
                  Opakowanie: Ładne, podobne do Orkiszowego z miodowymi wstawkami. Wszystkie dane i informacje podane, kapsel jak we wszystkich produktach tego browaru. [5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.1]
                  www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                  Comment

                  • wrednyhawran
                    Senior
                    • 07-2010
                    • 1784

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoto-miodowy, nieco mętny, ale trochę zbyt prześwitujący, zbyt klarowny. [4]
                    Piana: Rewelacja, gęsta, czapiasta, trwała, burzliwa. Taka powinna być. [5]
                    Zapach: Jęczmień + miód, może trochę chmielu. tyle jestem w stanie wyczuć przy katarze. Genaralnie zapach przyjemny. [4]
                    Smak: Jedno z lepszych piw miodowych na rynku, nie powala słodyczą, czuć w nim zarówno słód, zboża, chmiel, jak i naturalny miód. Wszystko jest bardzo ładnie skomponowane, piwo nie jest nadmiernie treściwe (choć mogłoby), dzięki czemu jest dosyć lekkie w smaku. Do tego dochodzi lekka kwaskowość, która w połączeniu z dosyć wysokim nagazowaniem tworzy efekt orzeźwiający. W zasadzie w tym piwoe jest wszytskiego po trochu. Może dodałbym jedynie nieco więcej goryczki. [4.5]
                    Wysycenie: Dość wysokie, ale w porządku. [4.5]
                    Opakowanie: W tym wątku w zasadzie o wszystkich piwach Kormorana piszę to samo.Tradycyjnie piękna etykieta, wszystkie informacje kompletne, tylko smuci brak dedykowanego kapselka. [4.5]
                    Uwagi: Kolejne pyszne piwo z Warmii i Mazur. Do częstych powtórek, nawet mimo dosyć wysokiej ceny, bo warto dać nieco więcej pieniędzy za znacznie więcej przyjemności, niż żłopać bezmyślnie to co TV i reklamy pod gardła podsuną.

                    Moja ocena: [4.35]
                    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                    Małe Piwko Blog
                    Małe Piwko Blog na facebooku
                    Domowy Browar Demon

                    Comment

                    • Pery77
                      Senior
                      • 03-2011
                      • 142

                      #25
                      Eleganckie piwko. Tak z resztą jak i zwykłe orkiszowe ( choc wcale tak bardzo go w smaku nie przypomina) z kormorana. Ten browar w większości trafia w moje gusta bez pudła Fajnie że piwko nie jest przesłodzone jak ogromna wiekszość miodowych. Metne tresciwe piwko z wyczuwalnym goryczkowym finiszem. Dla mnie to stała pozycja w zakupach piwnych.

                      Comment

                      • TraczJanusz
                        Member
                        • 04-2011
                        • 74

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Nie za bardzo mogę ocenić bo piłem z butelki prosto więc daje średnią ocenę. [3]
                        Piana: Jak dla mnie idealna, nie za dużo, nie za mało, nie opada szybko. [5]
                        Zapach: Delikatny, przyjemny. [4]
                        Smak: Rewelacja, jedno z lepszych miodowych jakie piłem. Można wyczuć miód, delikatna goryczkę i inne posmaki. [5]
                        Wysycenie: OK! [4]
                        Opakowanie: Trochę za ciemna ta etykieta i napaćkana. Ale w sumie ujdzie. [3.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.425]

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          #27
                          Niechcący kupiłem zamiast zwykłego Orkiszowego. Nie jestem chyba jedynym, dla którego miodowy trend jest symbolem anomalii polskiego piwowarstwa, więc po pierwszym łyku byłem bardzo niezadowolony. Ale obiektywnie trzeba ocenić, że baza pasuje do, ekhm, nadbudowy. Zbożowa nuta Orkiszowego dodaje piwu wytrawności i głębi, dzięki czemu całość jest całkiem pijalna, a miód nie wylewa się z pijącego uszami.

                          Nie ma co, trzeba uważnie oglądać etykiety. Teraz każde piwo może być miodowe.

                          Comment

                          • Piecia
                            Senior
                            • 02-2002
                            • 3307

                            #28
                            Dla mnie bardzo smakowało - ocenię na Artomacie jak będę pił jako pierwsze, ale tak jak bardzo chętnie wracam do Honig Wierzena z Piotrkowa, który był dla mnie jednym z odkryć 2010, tak będę wracał do tego piwa, o ile nie zabiorą mi go z BOMI przy warszawskim pl. Unii Lubelskiej (dawny budynek Silver Screenu) - cena ok - 4,60 - a smak wyraźny pszeniczno miodowy, a ten miód nie jest nahalny
                            Koniec i bomba,
                            Kto nie pije ten trąba !!!
                            __________________________
                            piję bo lubię!

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9733

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piecia Wyświetlenie odpowiedzi
                              BOMI przy warszawskim pl. Unii Lubelskiej (dawny budynek Silver Screenu)
                              Jako tzw. element napływowy pozwolę sobie zauważyć, że budynek ten nazywa się "Europlex" i mieści się przy Puławskiej 17, do placu Unii Lubelskiej to jeszcze kawałeczek... .
                              No, i jest to dawny budynek kina "Moskwa" (chociaż niekoniecznie, bo tylko miejscówka jest ta sama).
                              Co do piwa (żeby nie robić OT) - najtańsze nie jest (w moim sklepiku na wsi chyba PLN 5.70 ), ale grunt, że jest.

                              Comment

                              • puszka
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 204

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Lekko mętny chyba taki jak powinien być chodź jak na niefiltrowane mógłby być bardziej mętny [3.5]
                                Piana: Szybko opada [1.5]
                                Zapach: Wyraźny zapach miodu [3.5]
                                Smak: Jak dla mnie za słodkie ale to przecież piwo z miodem więc czego się spodziewać [2.5]
                                Wysycenie: Dostateczne [3]
                                Opakowanie: Etykieta i kontr etykieta bardzo dobrze zaprojektowane [4.5]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [2.925]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎