Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Orkiszowe z miodem

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasno bursztynowy, zdecydowane zmętnienie. Może delikatnie za jasny. [3.5]
    Piana: Bardzo wyrazista podczas nalewania. Zostaje przez dłuższy czas na ściankach wysokim frontem. Na powierzchni dziurawa pierzynka do samego końca. [4]
    Zapach: Przyjemny, zbożowo-miodowy z oczywistą przewagą miodu. [4]
    Smak: Nie za słodkie. Miód toczy walkę o dominację z goryczką a jednak i tak pozostają na końcu wyraźne posmaki zbożowe. Może tylko nieco niepokoi mnie ten podany w składzie naturalny aromat. A po co jeszcze on? [4]
    Wysycenie: Nie za wysokie, jednak dla miodowego obiektywnie optymalne. Niemniej jednak osobiście nie miałbym nic przeciwko nieco większemu. [4]
    Opakowanie: Kolejna dobra etykieta Kormorana. Sielski pastelowy obrazek, charakterystyczne liternictwo. Jedna z najładniejszych polskich krawatek plus pełne dane na froncie i kontrze. Byłaby piątka gdyby nie powielony firmowy kapsel. [4.5]
    Uwagi: Bardzo przyjemne i smaczne piwo. Dużo lepsze od Maćkowego, Trybunalskiego i Jabłonowa na miodzie gryczanym. Mankamentem jest dość wysoka cena. Na warszawskim południu standardowo niemal sześć złociszy to leciutkie przegięcie...

    Moja ocena: [4]
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    • Mario_Lopez
      Senior
      • 08-2009
      • 991

      #32
      Mętnawe, bardzo smaczne miodowe piwo, nie jest mdłe, słodycz miodu jest złamana zbożowym akcentem co nadaje mu wytrawności. Browar Kormoran odnotowuje u mnie kolejny plus.
      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


      EBE EBE

      Comment

      • Piotrekg31
        Junior
        • 10-2011
        • 6

        #33
        Wreszcie dorwałem dzisiaj piwa z Browaru Kormoran. Kupiłem Warmiaka, Ciechana z miodem, Świeże, Kzepkie i Orkiszowe z miodem. Miodowe Ciechan i Orkiszowe są zajebiste :] Dobry był też Warmiak. A no i cena bardzo dobra. 2.50 zł za butelkę. Orkiszowe tylko droższe było za 2.99. Kilka dni przed terminem
        Last edited by Piotrekg31; 21-10-2011, 14:55.

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9732

          #34
          Super sprawa. Swoja drogą, chyb od niedawna Kormoran warzy Ciechana...?

          Comment

          • dryx
            † 1966-2017 Piwosz w Raju
            • 04-2002
            • 1735

            #35
            Zakupione z ciekawości, chociaż mocno sceptycznie podchodzę do wszelkich polskich miodowych wynalazków ostatnich lat.
            Barwa jasnosłomkowa, mętna, słabo przejrzysta.
            Piana wysoka, trwała, opada powoli pozostawiając wyraźne i spore ślady na szkle.
            W zapachu trochę słodu i zboża.
            W smaku dominuje miodowy element, ale całe szczęście nie jest epatuje sztucznością tak jak w niektórych rodzimych wynalazkach.
            Wysycenia w sam raz.
            Spróbowane , raczej nie do powtórzenia, to nie moje klimaty.
            Attached Files

            Comment

            • Budweiser_USAAF
              Junior
              • 07-2012
              • 17

              #36
              Piwo warte każdej ceny, jeśli ktoś lubi piwa miodowe. Na mojej prywatnej liście rankingowej piw miodowych jest to absolutny numer 1 „za całokształt”.

              Ze sporym zdziwieniem przeczytałem powyżej, jaki jest rozrzut cenowy tego piwa. Aktualna cena z sieci Leclerc to 4,79 zł.

              Comment

              • Browar-Besko
                Senior
                • 06-2011
                • 317

                #37
                Przyzwoite NORMALNE piwo do picia !
                Smak zrównoważony, miodowo-chmielowy z nutą kwiatu lipy, po prostu poezja smaku. Piana bardzo gęsta i długo utrzymująca się, jak bita śmietana z wiejskiego mleka. Kolor miodowo-pszeniczny, lekko mętny, ponieważ piwo jest niefiltrowane, jak widać na zdjęciu.
                Cena 5,35 zł.
                Attached Files

                Comment

                • Browar-Besko
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 317

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: miodowo-pszeniczny, lekko mętny, ponieważ piwo jest niefiltrowane [4]
                  Piana: bardzo gęsta i długo utrzymująca się, jak bita śmietana z wiejskiego mleka [4.5]
                  Zapach: bardzo przyjemny, miodowo-gryczany [4.5]
                  Smak: zrównoważony, miodowo-chmielowy z nutą kwiatu lipy, po prostu poezja smaku, zasługuje na ocenę 4,9 [4.5]
                  Wysycenie: prawidłowe [4.5]
                  Opakowanie: bardzo ładne, na kontretykiecie brak ważnej informacji dla osób żyjących w zgodzie z naturą tzn. czy butelka zwrotna czy nie, brak podanej temperatury spożycia [4.5]
                  Uwagi: normalne piwo do picia (nie unijne)

                  Moja ocena: [4.475]

                  Comment

                  • dyczkin
                    Serce w kolorze blaugrana
                    • 05-2011
                    • 3657

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Browar-Besko Wyświetlenie odpowiedzi
                    Smak: zrównoważony, miodowo-chmielowy z nutą kwiatu lipy, po prostu poezja smaku, zasługuje na ocenę 4,9 [4.5]
                    4,9 normalnie zaokrągla się w górę
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • corsano
                      Senior
                      • 05-2013
                      • 182

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty, lekko mętny [3]
                      Piana: Drobnopęcherzykowa, ładnie oblepiająca ścianki [4.5]
                      Zapach: Bardzo intensywnie miodowy [5]
                      Smak: Zaskakująco lekko miodowe, przy takim zapachy można by się spodziewać więcej. Przyjemne ale nie zachwycające. Brak goryczki [3.5]
                      Wysycenie: Za słabe [3]
                      Opakowanie: Super! Rewelacyjny klimat piwa miodowego [5]
                      Uwagi: Pite w temperaturze 12°C

                      Moja ocena: [4.15]

                      Comment

                      • Derbeth
                        Senior
                        • 04-2013
                        • 337

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: jasny, słomkowy, lekko zamglony [4]
                        Piana: spodziewałem się piany jak w pszenicznym, a tymczasem piana jest niezbyt obfita i niezbyt gęsta, trwałość też nie zachwyca [3]
                        Zapach: miód i nic więcej [3]
                        Smak: bardzo słodkie, zalepiający nudny miód, po wypiciu zostaje trochę goryczki w ustach, ale pijąc nie jestem w stanie jej wyczuć; ogólnie straszna monotonia [3]
                        Wysycenie: średnie w kierunku niskiego, dla mnie mogło by być większe [3.5]
                        Opakowanie: szczegółowe informacje o składzie, ładna etykieta, wszystko ok [5]
                        Uwagi: Warka do 4.12.2013. Nawet jak na miodowe piwo jest przeraźliwie nudne. Jak następnym razem przyjdzie mi ochota na coś z tego stylu, na pewno wezmę coś innego - choćby piwo na miodzie gryczanym z Jabłonowa.

                        Moja ocena: [3.175]

                        Comment

                        • Derbeth
                          Senior
                          • 04-2013
                          • 337

                          #42
                          Zastanawia mnie, czym w tym piwie objawia się orkisz. Bardziej pasowałaby nazwa "miodowe z orkiszem", bo ciężko mi było w nim znaleźć coś innego niż miód i kwiat lipy.

                          Comment

                          • Berto
                            Junior
                            • 03-2014
                            • 29

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złoto-słomkowy, lekko mętny. [4]
                            Piana: Śnieżnobiała. Dobrze się tworzy, wysoka. Mix pęcherzyków, trochę zostaje na szkle. Szybko opada do większego koła. [3.5]
                            Zapach: Średnio intensywny miodowy, przyjemny. Może minimalnie słodowy. Lekko owocowy (estrowy?). [3.5]
                            Smak: Miodowa słodycz przełamana nie nachalną goryczką. Dobre i treściwe. [4]
                            Wysycenie: Dość wysokie. [4.5]
                            Opakowanie: Dość ładnie, ale nie powala. Dedykowany kapsel. [4]
                            Uwagi: 24/03/14

                            Moja ocena: [3.8]

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6124

                              #44
                              Od razu piszę - nie podeszło... może dlatego że nie przepadam za "miodowymi".

                              Piana - słaba, drobniutki lacing i cienka, niepełna warstewka na dłużej.
                              Aromat - miód.
                              Gaz - średni.
                              Barwa - jaśniutki żółto-pomarańcz, mętne.
                              Smak - owocowość w typie suszona morelka, cukrowe kwiatki, miód.

                              Jak na ekstrakt 14,5 to dusiła troszkę cienizna?

                              Jak to ostatnio się tu pisze? - nie moja bajka?
                              Attached Files

                              Comment

                              • Krzysztof_IPA
                                Junior
                                • 09-2014
                                • 23

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: słomiana, opalizująca (jak na piwo pszeniczne niefiltrowane ok) [4.5]
                                Piana: biała, obfita, drobnopęcherzykowata, redukuje się do ubogiej obrączki, średni laysing [2]
                                Zapach: bananowo-miodowy. Wydaje mi się, że piwo z początku uderza diacetylem. Bukiet średnio pełny, nie powala [3]
                                Smak: miód jest na pierwszym planie, ale nie natrętny. Po przełknięciu czuć nutę kwaskową od orkiszu. Goryczka bardzo delikatna. Srednio pełne. [3]
                                Wysycenie: średnie, na to piwo w sam raz [5]
                                Opakowanie: ładna butelka (wytłoczenia), ładny unikalny kapsel specjalnie dla tego piwa. Etykieta niestety brzedka, słabo rzuca się w oczy, napisy w kolorze pomarańczowym mało czytelne, ale mamy na niej sporo informacji. [2]
                                Uwagi: piwo za 3,50 zł w Carrefourze. Gorsze od brata z browaru Miodnego - Kormorana. Bukiet zapachowy i smak średnio pełny. Nic ciekawego

                                Moja ocena: [3.025]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎