Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BrowArmia, Blond

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    BrowArmia, Blond

    Piwo w stylu Leffe Blonde, bardzo dobre, treściwe, nuty owocowe (drożdże górnej fermentacji), wiele ciekawych posmaków. Naprawdę udane piwo klasztorne.
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #2
    Słodkie, choć nie aż nadto... na pewno lepkie W smaku lekki kwasek i kolendra. Piana, drobna i ładnie oblepia szkło [A tak w ogóle to ciężko się go nalewa - nazbyt pieniste]. Barwa ciemnozłota. W zapachu jak już wspomniał przedmówca nutki owocowe. Bardzo przyjemne piwo, choć tego dnia najbardziej smakowała mi pszenica.

    Comment

    • hasintus
      Senior
      • 07-2006
      • 850

      #3
      Dla mnie to piwo wypadło fatalnie, blonda przypominało tylko kolorem i mocą.
      W zapachu zamiast nutek owocowych i fenolowych, waliło głównie diacetylem, pod tym zapachem rozpuszczalnik i troszkę gruszki.
      W smaku ciężkie ale zupełnie nijakie. Wydaje się niedoleżakowane. Ledwo dopiłem do końca.

      Comment

      • metalsrem
        Senior
        • 09-2008
        • 239

        #4
        Piana mała, ale utrzymywała się do końca, w zapachu wyczuwalne cytrusy. Smak mało wyrazisty, lekko kwaskowy. Przyjemne orzeźwiające piwko, ale bez specjalnych fajerwerków. Zgadzam się z e-prezesem, że pszenica jest smaczniejsza.
        Browar domowy SKOTAR

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Opalizujący bursztyn, ciut ciemniejszy niż w pilsie. Doskonały. [5]
          Piana: Dość wysoka, ale szybko opada i nie osadza się na ściankach. [3]
          Zapach: Silny, owocowo-kwaskowato-miodowy. Gdyby nie ta kwaskowatość, byłby bardzo przyjemny. [4]
          Smak: Bardzo treściwy, ze sporą ilością owocowych estrów, wyraźną goryczką (ciut drażniącą) i lekkim chlebowym posmakiem. Bardzo fajne wrażenie gęstości. [4]
          Wysycenie: Trochę za niskie. Sprawia, że piwo wydaje się cięższe. [4]
          Opakowanie: 5 za browarmijny całokształt. [5]
          Uwagi: Piwo jest niezłe i cieszę się, że BrowArmia zdecydowała się na ten styl, jeden z moich ulubionych, ale efekt wyszedł jednak troszkę niedopracowany.

          Pite 23 czerwca br., teraz wprowadzam zaległą ocenę.

          Moja ocena: [4]

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: zółto pomarańczowy, mętny [5]
            Piana: podane juz z nikła piana która podczas picia zniknęła całkowicie, osiadała na szkle malutkimi krzaczkami [2]
            Zapach: słaby ale miły, owocowo-zbożowy zapach z leciutkimi owocowymi nutami [3]
            Smak: pełne, treściwe, gęste, cudowny chlebowo posmak, cudowne pszeniczne nuty, w tle minimalne owocowe akcenty oraz leciutka goryczka [5]
            Wysycenie: bez zarzutu [5]
            Opakowanie: ładne szkło, firmowy wafel, gra gitara [5]
            Uwagi: Bardzo smaczne piwo, pite 12.08.2012

            Moja ocena: [4]
            Attached Files
            Last edited by becik; 12-08-2012, 17:38.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              #7
              Co to są pszeniczne nuty?
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                do re mi.....

                dla mnie to typowy bananowo-zbożowy posmak
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  #9
                  aha, i dlatego 5 dla wady w Blondzie? eh, becik, becik
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                    aha, i dlatego 5 dla wady w Blondzie? eh, becik, becik

                    Jakiej wady? Mi to piwo cholernie smakowało i dlatego dostało ode mnie piątkę. Nuty pszeniczne, w tym piwie są bardzo mocno wyczuwalne, wzmiankowana chlebowość, banan, posmak zbożowy w tle owoce, dla mnie bomba. I jeszcze ta treściwość
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎