Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Namysłów, Mocne Kuflowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23791

    Namysłów, Mocne Kuflowe

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • madmat76
    Junior
    • 08-2010
    • 1

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: bursztynowy klarowny [4.5]
    Piana: strukturza bombelkowa slabo gesta szybko zniknela [2.5]
    Zapach: mile zaskoczenie piwo ma 7,2 volta a zapach jest typowy dla piw ponizej 6,o volta tj. brak odoru spirytusowego [4]
    Smak: delikatnie wodnisty lekko kwaskowaty slabo gleboki raczej szybko znika w odchlani gardla nie jest to piwo do zachwycania sie.... [4]
    Wysycenie: piwo trzyma gaz nawet przy koncu kufla co 2 jest wychuwalne na podniebieniu [5]
    Opakowanie: pilem niestety z puszki (przelane do kufla) kolorystyka puszki nawiazuje do tanich sikaczy dla meneli jedno co zwrocilo moja pozytywna uwage to brak makaronizmow i innych ,,ideologicznych tekstow,, na opakowaniu [1.5]
    Uwagi: ogolnie nie ma tragedii w tej cenie mialem nieprzyjemnosc pic wiele gorszych piw

    Moja ocena: [3.8]

    Comment

    • dipeone
      Senior
      • 05-2010
      • 741

      #3
      W stosunku cena-jakość to piwo wypada bardzo korzystnie.
      W markecie 34 kosztuje 2.09 zł, a w smaku nie jest paskudne ,nie odpycha.
      Minusem jest na pewno brak piany. Zachwycać się też nie będę ,ale tragedii na szczęscie nie ma.

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        #4
        Wypiłem ostatnio. Średniawe, ale do wypicia. Coś a'la Mocna Perła może nawet ciut lepsze.
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • Czapayew
          Senior
          • 10-2002
          • 1966

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnoherbaciany, dość jasny jak na "stronga" [3.5]
          Piana: Słabo - na początku obfita i gruba, szybko znika. [2.5]
          Zapach: Dominuje nuta lekkiego słodu, rozmyta. [3.5]
          Smak: Nie ma tu typowej dla piw mocnych mdłej słodyczy. Minus to mało wyrazista goryczka. [3.5]
          Wysycenie: Poprawne, ale bez rewelacji [3]
          Opakowanie: Małó pomysłowa pucha, miałem lekkie deja vu z Beczkowym Mocnym i śp. Kurkowym. [3]
          Uwagi: Kupione w Siewierzu. Złe nie było, ale zachwycić nie zachwyciło.

          Moja ocena: [3.35]
          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

          www.zamkoszlaki.com
          www.piwnekapsle.net

          Comment

          • wrednyhawran
            Senior
            • 07-2010
            • 1784

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czapayew Wyświetlenie odpowiedzi
            Kolor: Kupione w Siewierzu. Złe nie było, ale zachwycić nie zachwyciło.

            Moja ocena: [3.35]
            A w którym sklepie w Siewierzu kupiłeś? Bo tak się składa, że tam mieszkam i raczej nigdy go nie spotkałem, a buszowałem ostatnio po sklepach i go nie widziałem. Tam zawsze było słabo z jakimkolwiek piwem poza koncerniakami, choć ostatnio jest postęp - spotkałem Corneliusy i Svyturysy.

            Żeby nie było, że nie na temat - poniżej zdjęcie piwka i moja ocena.
            Attached Files
            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
            Małe Piwko Blog
            Małe Piwko Blog na facebooku
            Domowy Browar Demon

            Comment

            • wrednyhawran
              Senior
              • 07-2010
              • 1784

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ładny, złotawy, choć jak na mocne piwo trochę za jasny. [3.5]
              Piana: Bardzo szybko znika i niemal nie zostaje po niej ślad. [1.5]
              Zapach: Zaskoczenie, faktycznie nie pachnie jak typowy strong, bardziej właśnie jak typowy pils. Całkiem przyjemna słodowo-chmielowa nuta. [4]
              Smak: Nie czuć wcale deklarowanej mocy 7,2%, smakuje również bardziej jak typowy pils, ma niezłą goryczkę, choć zostawia trochę nieprzyjemny cierpki posmak. [3]
              Wysycenie: Pomiędzy dobrym, a zbyt wysokim. Przez to chyba też ta piana taka marniutka. [3.5]
              Opakowanie: Oszczędna puszka z wielkim kuflem piwa. Widać na powyższym zdjęciu. [2.5]
              Uwagi: Zakupione przez moją dziewczynę w Bydgoszczy w monopolu nieopodal dworca. Piwko znośne, w swojej cenie i mocy jedno z lepszych, nie odtrąca alkoholem, ale nie zachwyca. Po prostu kolejne piwo

              Moja ocena: [3.225]
              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
              Małe Piwko Blog
              Małe Piwko Blog na facebooku
              Domowy Browar Demon

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9731

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złotobursztynowy, lagerowy, nieco chyba za jasny... [3.5]
                Piana: Wymaga refleksu. Biała, średniowysoka, gruboziarnista, chwilowa w zasadzie... [2.5]
                Zapach: Pachnie słodem i piwnicą i słabo czymś jeszcze, niezbyt to miłe jest i nie umiem tego nazwać... [3.5]
                Smak: Jakaś goryczka, słaby słód i nic więcej. Nawet alkoholu nie czuć! [2.5]
                Wysycenie: Duuużo bąbelków, za dużo. [3]
                Opakowanie: Pucha w barwach "mocnych" (ew. NRF: czarno-czerwono-złota), nawet nieobrzydliwa . [3.5]
                Uwagi: Cienizna mocna, tym bardziej, że podobno mocna...

                Moja ocena: [2.975]

                Comment

                • Kwadri
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 1216

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasnozłoty, za jasny przy tej mocy. [3.5]
                  Piana: Grubobąblowa, wysoka. Opada po kilku minutach do cienkiej warstwy. Później zostaje pierścień. [3.5]
                  Zapach: Słodowy z lekko wyczuwalnym alkoholem w tle. Nie odrzuca, nie zachwyca. [3.5]
                  Smak: Słodowo-kwaskowy z lekką goryczką i lekkimi posmakami alkoholu. Nie jest odrzucający, ale nie nazwałbym też tego piwa smacznym. [3]
                  Wysycenie: Raczej nieduże, ale nie brakuje. [4]
                  Opakowanie: Prosta konserwa z nawet fajnym, dużym kuflem. [3]
                  Uwagi: Co ciekawe nie widziałem nigdzie w Opolu. Kupiłem w... Czarnkowie.

                  Moja ocena: [3.3]
                  www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                  Comment

                  • GaryFisher
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 739

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ładne, ciemne złoto, obawiam się,że będzie to jedyna zaleta tego piwa. [5]
                    Piana: Średnioziarnista, średniowysoka, opada nawet nie za szybko, w połowie obecny jeszcze pierścień, na szkle zostało kilka mizernych plamek. [3]
                    Zapach: Słodowo-syropowo-alkoholowy z nutą chmielu plus jakieś zbożowe akcenty, pierwszy raz takie piwo ze szklanki piję więc nie wiem czy one tak standardowo mają. [3]
                    Smak: Słodowo-chmielowo-wodnisty z nutą alkoholu, ta wodnistość jest tutaj plusem bo zamiast niej
                    prawdopodobnie byłaby nachalna słodycz standardowa dla piw mocnych menelskich, jest i lekka goryczka, która miesza się w końcówce z alkoholową cierpkością; w posmaku lekko stęchłe ziarno i piwnica; pijalne a myślałem że będzie tragedia... ale.. takie piwa zazwyczaj są pijane prosto z konserwy w patykach, ja je piłem schłodzone i ze szkła więc nie wiem
                    jak wypadłoby w "naturalnych warunkach"... [2.5]
                    Wysycenie: Średnie/średniowysokie trudno powiedzieć, w każdym razie ok i starczy do końca. [4.5]
                    Opakowanie: Czarno-buraczana puszka aluminiowa(!!!), dzięki której nie miałem wygórowanych wymagań
                    w stosunku do tego piwa, jest poprawna ale... no właśnie; brak info o ekstrakcie; Napis Made in Poland na boku [3]
                    Uwagi: Oto czym Namysłów podbija stolicę
                    Zakupione w: sklep monopolowy naprzeciwko stacji kolejowej Pruszków
                    Degustowane: 05.05.2011
                    Data ważności: 02.01.2012
                    Soundtrack: "Ace Of Spades" by Motorhead (menelskie piwo to i muzyka menelska)

                    Moja ocena: [2.975]
                    Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ładne złoto, ale pasujące raczej do dwunastki niż do piwa mocnego. [3.5]
                      Piana: Dość wysoka, opada do dziurawej warstwy, słabo osiada na ściankach. [3]
                      Zapach: Niezbyt silny, słodowo-piwniczny. Niezbyt przyjemny. [2.5]
                      Smak: Wyczuwalna słodowość i słodycz, lekka kwaskowatość, wyraźne cukrowo-piwniczne smaczki, słabiutka goryczka, lekki alkohol. [2.5]
                      Wysycenie: Dobre. [4.5]
                      Opakowanie: Czerwono-czarno-złota puszka, nawet nie taka zła. [3.5]
                      Uwagi: Nudne średniej jakości piwo mocne. Wypić się da, ale robię to tylko z kronikarskiego obowiązku.

                      Moja ocena: [2.75]

                      Comment

                      • dipeone
                        Senior
                        • 05-2010
                        • 741

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoto, ale zbyt jasne na piwo o takim woltażu. [3]
                        Piana: Na początku jest jej sporo, ale niestety szybko znika. W ramach rekompensaty oblepia szkło. [3.5]
                        Zapach: Dosyć przyjemy, czuć głównie słód ,ale i chmiel przebija się przez dominującą warstwę. [3.5]
                        Smak: Niestety piwo mało treściwe, w smaku brak obcych, niesmacznych posmaków ,ale niczym nadzwyczajnym nie zaskakuje. Czuć słodowość piwa, pozostawia gorzki, chmielowy posmak. Na szczęście nie pozostawia nieprzyjemnych posmaków. Trochę płytkie, ale niezłe. Nie czuć też alkoholu. [3]
                        Wysycenie: Wysycenie leciutko gryzie w język, ale dzięki temu piwo spożywa się całkiem przyjemnie. [4]
                        Opakowanie: Dosyć ładna puszka w nowej szacie graficznej. Podany producent, woltaż, pełny skład. Brak jedynie ekstraktu. [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.325]

                        Comment

                        • Kwadri
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 1216

                          #13
                          Nowe opakowanie:
                          Attached Files
                          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ciemno - złocisty, klarowne [5]
                            Piana: z początku bardzo obfita,drobniutka dłuższa chwile postała a potem nastąpił szybki jej upadek, po dłuższym czasie nic nie było, nawet jednego pęcherzyka [2.5]
                            Zapach: dość intensywny, typowy zapach sfermentowanego słodu z domieszką lekko alkoholową [3]
                            Smak: dość sharmonizowany posmak lekko wytrawno-słodowy - lekko cierpkawy, z niewielką alkoholowa nutą, która w sumie w niczym nie przeszkadza, mogłoby by byc ciut pełniejsze [2.5]
                            Wysycenie: zdecydowanie za dużo, mimo, że babelków nie widać to trochę przeszkadzają w piciu [3.5]
                            Opakowanie: średnio ciekawa puszka, jak na zdjęciu powyżej, kolorystycznie trochę przypomina Warkę Strong, ciekawe czy to celowy zabieg [3]
                            Uwagi: Wypite tylko połowa puszki, jakoś nie mam do tego wyrobu większych chęci, ogólnie złe nie jest, da sie wypić ale to nie mój smak

                            Moja ocena: [2.875]
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • Mario_Lopez
                              Senior
                              • 08-2009
                              • 991

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasno bursztynowy, chyba troszkę za jasny... [2.5]
                              Piana: Uzyskałem na kilkanaście sekund, po czym zredukowała się do obrączki, towarzyszącej do końca konsumpcji. [3]
                              Zapach: Jak dla mnie jest to zapach jakiegoś sfermentowanego zboża. Średnio przyjemny. [3]
                              Smak: I tu spore zaskoczenie, piwo wydaje się być rozwodnione, słodkawe, nie czuć tych 7,2% , brak ścierowatych posmaków. [4]
                              Wysycenie: Mogło by być odrobinę wyższe. [3.5]
                              Opakowanie: Nowa odsłona przypomina, jak już ktoś wcześniej wspomniał Warkę Strong. Absolutny brak pomysłu, brak podania ekstraktu. [2.5]
                              Uwagi: Zakupiłem ze względu na promocję ( 2,30 za puszkę), za tą cenę na pewno warto się napić tego trunku.

                              Moja ocena: [3.375]
                              Last edited by Mario_Lopez; 06-10-2011, 17:57.
                              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                              EBE EBE

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎