Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Eecke, Kapittel Watou Tripel Abt

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Van Eecke, Kapittel Watou Tripel Abt

    Butelka 0,33 litra, alkohol 10 %, eks. brak, kapsel biały goły
    Kolor - żółto-pomarańczowy, lekko mętny
    Piana - drobna, średnio wysoka, średnio trwała
    Zapach - owocowo-winny
    Gaz - ok
    Smak - wyraźnie słodkie, owocowe, spore nuty winne, lekka odległa goryczka, % nie czuc
    Piwo jest ciężkie i treściwe. Wybitnie do degustacji.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 3049 - moje 1534 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Tripel:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • GaryFisher
      Senior
      • 10-2009
      • 739

      #3
      Van Eecke, Kapittel Watou Tripel Abt [a.10%]

      Kolor: jasny, pomarańczowo-bursztynowy, mętny [5]

      Piana: wysoka, biała, średnioziarnista, niestety opada od razu po nalaniu, jednak pozostały kożuch dziurawiej dopiero gdzieś przy połowie [3.5]

      Zapach: cytrusowo-drożdżowo-korzenny z dużą ilością owoców tropikalnych ze słodowo-chlebowymi nutkami, minus za to, że jest trochę za mało intensywny [4.5]

      Smak: dosyć cierpki, drożdżowo-ziołowy na początku, w podstawie szorstkawa ziarnistość i chleb, dalej trochę moreli i owoców tropikalnych, chmielowa goryczka całkiem wyraźna jak na Tripla, mimo, że gdzieś podskórnie czuć alkohol, piwo jest prawie idealnie zbalansowane, czuć, że to dosyć stary browar, a receptura dojrzewała przez lata... eee... dobra już bredzę, po czwartym klasztorniaku degustację czas zakończyć [4.5]

      Nasycenie: wysokie jak na Abbaye przystało [5]

      Opakowanie: flaszka Vichy o.33l, etykieta w kolorze żółtym z biesiadującymi braci(a)szkami, w tle dębowe beczki, kontry brak, kapsel pomarańczowy jak piwo, niestety bez nadruku; z etykiety zniknął określnik "Het", podobnie jak z La Gauloise zniknęło "la" [5]

      Producent: N.V. Van Eecke B-8978 Watou, Belgia
      Zakupione w: De Bierkoning w Amsterdamie
      Degustowane: 23.09.2012r. ok. godz. 21:00 w Haarlemie
      Data ważności: 05 14
      Soundtrack: "Transmission" by Red Hot Chili Peppers
      Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        Piwo ciężkie, treściwe, co w połączeniu z dosyć mocnym wysyceniem i sporą dawką alkoholu powoduje, że pije się je nadzwyczaj długo. Niemniej alkohol jest na poziomie akceptowalnym, wyczuwalny raczej jako miłe rozgrzewanie przełyku, niż nieprzyjemny odalkoholowy posmak (chociaż ten ostatni też się pojawia na pograniczu percepcji). Piwo mocno owocowe i przyprawowe, dosyć wytrawne. Posmaki morelowe, a także takie przypominające chleb. Bogate i złożone w smaku; goryczka nawet wyczuwalna, co niekoniecznie jest oczekiwane od tego stylu. Niemniej sączy się bardzo przyjemnie. Koniecznie trzeba dać temu piwu się ogrzać, gdyż zimne nie oddaje nawet połowy smaku, który można w nim wyczuć.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎