Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Poker Extra Strong

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Jabłonowo, Poker Extra Strong

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • wrednyhawran
    Senior
    • 07-2010
    • 1784

    #2
    Najwyraźniej się pomyliłem, oceniając z Artomatu Pokera Extra Strong z browaru Amber, ponieważ piłem piwo o tej samej nazwie z Jabłonowa. Prawdopodobnie Amberowi skończyla się umowa z Netto i teraz Jabłonowo go robi.

    W każdym razie kopiuję moją ocenę już w prawidłowe miejsce, a szanownego i wszechmogącego ART'a, jeżeli znajdzie chwilę czasu, proszę o usunięcie oceny z Ambera.

    Ocena z ARTomatu
    Kolor: Piękny, niemalże bursztynowy (mówimy o tanim piwie) nie spotkałem się jeszcze z tą cenę z takim ciekawym i intensywnym kolorem [4.5]
    Piana: W zależności od stopnia schłodzenia. Jeśli jest zimne piana jest średniogęsta i szybko opada, natomiast fanon gęstej, grubej, puszystej i długotrwałej piany polecam nie chłodzić tego piwa zbyt długo, wtedy ocena zahacza o 5 [4]
    Zapach: Mało intensywny, karmelowo-miodowy, zajeżdża "taniością" ale w stopniu minimalnym [3.5]
    Smak: W kategorii piw do 2 zł - MAX. no ale w ogólnej ocenie nieco niżej, jednak jak na voltaż i cenę bardzo łagodny, słodkawy, ale nie nachalnie, po chwili daje się wyczuć przyjemną moc. [4]
    Wysycenie: Wprost idealne! Delikatne bąbelki, nie powodują wzdęć bardzo przyjemne. [5]
    Opakowanie: Najsłabsza strona tego wbrew pozorom bardzo udanego piwa, ale tak to już bywa (sie nie czuje jak sie rymuje. Jak się chce dobry produkt w niskiej cenie to na czymś trzeba zaoszczędzić i z czegoś zrezygnować. Czarna pucha z dziwnym herbem, menelską nazwą oraz z sugestiami związanymi z exportem...do skandynawii. Szkoda, że brak wersji butelkowej. [2]
    Uwagi: To naprawdę najlepsze tanie piwo (do 2 zł) jakie miałem okazję pić. Pewnie gdyby nie przypadek to bym nigdy po nie nie sięgnął, ale na szczęście nasze drogi się spotkały. Piwo godne polecenia, gdy w kabzie nastroje niezbyt optymistyczne, a wypić by się chciało Ja z pewnością do niego będę wracał (i wracam) nawet poza momentami kryzysowymi, bo warto.

    Moja ocena: [3.8] choć porównując go tylko do tanich piw ocena wędruje w górę o 1 punkt
    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
    Małe Piwko Blog
    Małe Piwko Blog na facebooku
    Domowy Browar Demon

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      #3
      Widzę, że jestem jedynym fanem tego piwa na forum

      Po kolejnym powrocie:
      Kolor wciąż bardzo ładny, bursztynowy, klarowny.
      Piana: Drobna i puszysta, całkiem trwała.
      Zapach: Niewyraźny, słodowy.
      Smak: Niestety dosyć słodki, ale nie zakleja. Czuć słodkawe posmaki Jabłonowa, jest też lekka metaliczność i alkohol. Wszystko to jest jednak na tyle zrównoważone, że żaden z tych elementów nie drażni i nie przeszkadza w piciu. Czuć moc, piwo jest treściwe, dobrze rozgrzewa i, co tu kryć - uderza do głowy, jednak jak na swoją cenę jest świetnym kryzysowym strongiem na równi z biedronkowym Sarmackim.
      Wysycenie: dość niskie, prawie nie czuć bąbelków, ale jak piwo jest dobrze schłodzone, to pije się je świetnie.

      Miałem wpisać tylko parę nowych wrażeń, a wyszła mi niemal pełna nowa ocena Ponownie piwo mnie nie zawiodło. Mam do niego słabość i jest to jeden z moich ulubionych tanich "mózgotrzepów"
      Last edited by wrednyhawran; 29-09-2011, 20:53.
      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        Czy to piwo jest tylko w "Netto"? Chętnie bym się z nim zmierzył... Jeśli tak, najbliższe "Netto" mam w Łodzi...

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
          Czy to piwo jest tylko w "Netto"? Chętnie bym się z nim zmierzył... Jeśli tak, najbliższe "Netto" mam w Łodzi...
          Ja widziałem je tylko w Netto.
          Jeśli miałbyś specjalnie po nie jechać - szkoda fatygi
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Piękne, ciemne złoto, klarowne [5]
            Piana: Piana była niska, dość szybko opadła ledwo do kożuszka [3]
            Zapach: Mocno słodowy, wyczuwalny jest miód, chyba czuję nawet lekki chmiel [3]
            Smak: Czuć jakąś goryczkę, nie potrafię jej dokładnie określić, lekka metaliczność, nie dominująca, czuć strongowośc piwa [3]
            Wysycenie: bąbelki cały czas szły do góry ale nie czuć tego dokładnie w piwie, przy końcu brakuje trochę energii [4]
            Opakowanie: typowo strongowe, bajka o premium beer [3]
            Uwagi: Kupione w Netto, w promocji za 1,49. Piwo spokojnie do wypicia, niczym nie zachwyca ale i nie odrzuca

            Moja ocena: [3.15]
            Last edited by dyczkin; 19-11-2011, 20:52. Powód: literówka
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎