Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

U Dvou Koček, Kočka Světlá

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    U Dvou Koček, Kočka Světlá

    Alkohol 5%, ekstrakt 12%
    Lekko zmętniałe, piana cudowna, trwała zwarta. W smaku dominowała mocna goryczka z jeszcze mocniejszym chmielowym aromatem. Piwo bardzo pełne, treściwe, nagazowanie bez zarzutu.
    Do całego kompletu brakowało mi jedynie firmowego szkła oraz kufla. Piwo było bardzo dobre.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    na zdjęciu po prawej
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12171

      #3
      Mam trochę inne wrażenia po degustacji piw z tego browarku. Co do jasnego, rzeczywiście mocne chmielenie, moim zdaniem treściwość niezbyt wysoka. Chyba sladkovi chodziło by uwarzyć takiego restauracyjnego prazdroja. Wyszło zatem piwo oczywiście poprawne, bez jakiś wad, ale też trochę takie jednostronne, mało oryginalne. Mnie jakoś nie przekonały, ale może przy drugim podejściu będzie lepiej.

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
        Chyba sladkovi chodziło by uwarzyć takiego restauracyjnego prazdroja. Wyszło zatem piwo oczywiście poprawne, bez jakiś wad, ale też trochę takie jednostronne, mało oryginalne.
        Mam podobne odczucia. Zaletą tego piwa jest ładna mętność i świeżość. W smaku poprawne ale bez charakteru. Generalnie jakość adekwatna do ceny, która jak na praską starówkę jest atrakcyjna (34 Kč/0,5).
        Last edited by docent; 18-05-2011, 22:09.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • karol1000
          Senior
          • 09-2007
          • 1823

          #5
          i właściwie pod dwoma ostatnimi postami mogę się podpisać

          barwa: jasne złoto
          piana: ładna drobniuteńka ładnie lepi szkło
          zapach: świeży słodowy
          smak: słodowe i miłą dosyć silną goryczką, świetnie gasi pragnienie ale brak mu wyjątkowości. Długo zastanawiałem się czy nie pije przypadkiem niefiltrowanej wersji PU i nadal do końca nie jestem pewien, muszę jednak wierzyć barmanowi na słowo
          Attached Files
          LP

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎