Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Strahov, IPA India Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Strahov, IPA India Pale Ale

    Ulubione piwo piwowara, jak sam to powiedział. Jego cudowne dziecko. Jak widać, potrafi robić doskonałe dzieci.
    Ekstrakt 16%, alkohol 6,3%
    Barwa ciemno rubinowa, w sumie to piwo wyglądem tak bardzo przypominało Polotmave, ze miałem z początku problem z odróżnieniem, które piwo jest które. To było ciut ciemniejsze. Piana podobnie jak w Polotmaym zwarta, czapowata, gęsta, ecru. W smaku miła goryczka, bardziej owocowa niz chmielowa, dobra wytrawność, na końcu języka wyczuwalne lekkie słodkawe nuty. Piwo było pełne, treściwe, nagazowanie bez zarzutu. Najlepsze piwo w Strahovie, jedno z lepszych jakie piłem w Pradze.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    #2
    barwa: piękna złoto-pomarańczowa, przejrzysta
    piana: ładna, wysoka, drobniutka
    zapach: owocowy, chmielowy
    gaz: w normie
    smak: początek słodowy-owocowy, smaczny, potem chmielowa gorycz ale ku mojemu zdziwieniu nie taka mocna jak się spodziewałem, na końcu pozostają w ustach lekkie grejpfrutowe posmaki. Dobre nawet bardzo z typu tych delikatnych IPA

    Piwo zajęło 6.miejsce wśród piw typu Ale na festiwalu w Taborze 2012
    Attached Files
    LP

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2835

      #3
      Klášterní pivovar Strahov, Sv. Norbert IPA

      Ekstrakt : 16%, alkohol : 6,3 %, IBU 60.
      Jak podaje strona klasterni-pivovar.cz użyto chmieli : žatecký poloraný červeňák oraz amerykańskich Amarillo i Cascade.
      Kolor – bursztynowy, lekko zamglony.
      Piana – początkowo obfita drobnopęcherzykowa, kremowa, wkrótce opada do półcentymetrowej warstwy. W wersji lanej bardziej intensywna, ładnie oblepiająca szkło.
      Zapach – dominują cytrusy od amerykańskich chmieli.
      Smak – od razu wyczuwalna goryczka, stopniowo coraz bardziej intensywna, ale przyjemna, owocowy, lekko cytrusowo-kwaskowy,
      z żywiczną nutą.
      Butelka 0,33 l z etykietą nawiązującą do filmów o agencie 007 ( James „Hop“ z obstawą na tle flagi Wielkiej Brytanii ), kapsel czarny. Kupione na miejscu za 70 kc.
      Piwo w browarze podawane w nietypowym szkle, stanowczo za zimne.
      Bardzo dobre, jak i pozostałe z tego browaru.
      Poniżej zdjęcia :
      Attached Files
      Last edited by sibarh; 30-09-2012, 19:02.
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎