Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, DeHelder

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23791

    Van Pur, DeHelder

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • yon
    Junior
    • 03-2009
    • 1

    #2
    Tego piwa nie produkuje Łomża

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23791

      #3
      Tak, pomyliłem się przy dodawaniu.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • dipeone
        Senior
        • 05-2010
        • 741

        #4
        Piwo jest produkowane specjalnie dla Tesco i kosztuje ok. 1,50 zł.
        Wersja puszkowa z informacjami w kilku językach bez podania jednak producenta ,ale za to ze składem piwa a nie informacją "Zawiera słód jęczmienny".
        Piwo znośnie, w smaku czuć goryczkę, jest jednak jakieś takie ciężko-gęste ,jakby połowę puszki zawierało pianę a nie piwo, wypijalne w przeciwieństwie do Kapera ,którego próbowałem wypić chwile wcześniej a nadawał się tylko do wylania.

        Comment

        • klimatyzator
          Junior
          • 12-2010
          • 2

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: jak Żywiec [1.5]
          Piana: jak Żywiec [2.5]
          Zapach: jak Żywiec [1.5]
          Smak: jak Żywiec [1]
          Wysycenie: jak Żywiec [5]
          Opakowanie: puszka stalowa ładne zachęcające logo [5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [1.75]
          ---------------
          Ocena usunieta z rankingu.
          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
          Art, Admin

          ---------------
          Last edited by ART; 26-12-2010, 20:34.

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            #6
            Super ocena, nie ma co.

            Comment

            • klimatyzator
              Junior
              • 12-2010
              • 2

              #7
              dehelder

              skusiłem się tym, że wyprodukowano dla Tesco, bo Tesco Lager jest dobrym piwem, natomiast dehelder smakuje jak dobrze gazowana woda z aromatem chmielowym czyli jak żywiec

              Comment

              • Kwadri
                Senior
                • 10-2009
                • 1216

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Lekko bursztynowe złoto. Ładny jak na ten ekstrakt. [4.5]
                Piana: Średniowysoka, średniobąblasta. Po kilku minutach opada do cienkiej warstwy, później gruby pierścień. [3.5]
                Zapach: Dość intensywny, drożdżowy, później słodowy. [3]
                Smak: Słodowy początek, lekko kwaskowy, a po nim słaba goryczka, z lekko słodkim posmakiem. Z czasem goryczka mocniej zaznaczona i zostaje w posmaku. Nic specjalnego, ale można wypić bez skrzywień i dziwnych posmaków. [3]
                Wysycenie: Średniowysokie. [4]
                Opakowanie: Zielona puszka, typowo marketowa. Plus za podany ekstrakt. [3]
                Uwagi: Kupione w Tesco.

                Moja ocena: [3.175]
                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                Comment

                • chemmobile
                  Senior
                  • 03-2009
                  • 2168

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty. [4.5]
                  Piana: Raczej drobno ziarnista w postaci kożucha. Jedyny plus tego piwa. [4]
                  Zapach: Słaby słodowy, zakrywany przez mleczne nuty. Trochę śmierdzi, jakby mokrym sianem... [2]
                  Smak: Kwaskowaty, taki oranżadkowo - cytrusowy Gorycz słaba, garbnikowa. W posmaku końcowym zostawia po sobie lekką cierpkość. Pewne słodowe nuty są obecne, ale na dalszym planie. Dlatego wrażenie wodnistości gwarantowane. [2.5]
                  Wysycenie: Za słabe dla tego piwa i przez to odsłania jeszcze mocniej płytkość smaku. [4]
                  Opakowanie: No jak nic etykieta puszkowa zrobiona na wzór Heinekena. [3]
                  Uwagi: Kwaskowaty napój z piwnymi akcentami. Elementy słodowe i chmielowe zostały trochę za mocno wypłukane

                  Moja ocena: [2.675]
                  Last edited by chemmobile; 07-01-2011, 18:32.
                  Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                  Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                  Comment

                  • Kwadri
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 1216

                    #10
                    Tak wygląda...
                    Attached Files
                    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12171

                      #11
                      nasz produkt eksportowy

                      Otóż piwo to jest jednym z tych produktów Van Pura, która napływa do Europy Środkowej. Widziałem je w Czechach lub Słowacji. Jest też w naszym krajowym Tesco i to za wysoką cenę - ok. 2.80, nie jest wyeksponowane zbytnio. Wyglądem przypomina mi tanie piwa holenderskie, które pojawiały się w czeskich marketach, ale może to sugestia też nazwą i heinekenowską kolorystyką
                      Ciekawostka, że podano skład i zaw. ekstr. - 11,4 - ale nie wersji polskiej. W składzie obok słodu - jęczmień browarny - taka forma oszczędności? Wygląd wskazuje, że mimo że jest to produkt marketowy, to z tej lepszej tescowej własnej półki. Żeby było śmieszniej dowiemy się również ile piwo ma cukrów, białek itp. Jest nawet taka perełka - tłuszcz 0,0, w tym kwasy tłuszczowe nasycone (...) 0,0 w tym kwasy tłuszczowe jednosnasycone czyli piwo nienasycone w tłuszcze
                      Do dzieła:
                      barwa - jasna słomka
                      aromat - delikatny, trochę słodu, jakby chmiel, ale to wszystko dość ulotne
                      piana - początkowo obfita, dość szybko siad, ale nawet nieco pozostawia na szkle
                      wysycenie - dość niskie
                      smak - oszczędzono nie tylko na słodzie, ale przede wszystkim na chmielu. Ma tą charakterystyczną słodkawą mdławość znaną z innych koncerniaków, a której nie znoszę. Nie powiedziałbym, że jest wodniste, nawet dość pełne jak na nieco ponad 11, ale to efekt tych. W ustach pozostaje lekka, ale taka syntetyczna goryczka.

                      Ogólna ocena:
                      uwaga - podróże po Europie mogą skończyć się dość przykrym zderzeniem z Van Purem jednak pomyślałem, że raz warto spróbować to, czym zaczynamy poić Europę. Tak jak się kiedyś domyślałem te produkty zaczynają robić furorę



                      Uwaga - Figyelem! Na Węgrzech DeHelder widziany również w sieci Auchan

                      Comment

                      • Myszon007
                        Senior
                        • 02-2007
                        • 1208

                        #12
                        Parametry Heńka: Ekstrakt: 11.4% wag. Alkohol: 5.0% obj.
                        DeHelder: Ekstrakt: 11.4% wag. Alkohol: 5.0% obj.

                        Przypadek?
                        ♪♫

                        Comment

                        • wrednyhawran
                          Senior
                          • 07-2010
                          • 1784

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasnozłoty, trochę zmętniały. Jak na 11, powiedzmy w dolnych granicach przyzwoitości. [3]
                          Piana: Niewysoka, ale nie znika tak szybko jak się tego spodziewałem. Osiada do całkiem grubego kożuszka i trochę nawet brudzi szkło. [3]
                          Zapach: Małowyraźny, skojarzył mi się nie wiedzieć czemu z...Cherry Coke - to zapewne przez te kwaskowe nuty wyczuwalne w zapachu. Nie odrzuca, ale też nie zapowiada dobrego piwa. [3]
                          Smak: Lekki, słodowy, troche kwaskowy. - to chyba wynika ze zblizającego sie końca terminu przydatności. Fajnie orzeźwia, pozostawia nawet minimalną goryczkę. Wypijalne, choć przeciętne piwo. [3]
                          Wysycenie: Niewysokie, w sumie ok, ale podejrzewam, że pod koniec już go nie będzie. [3.5]
                          Opakowanie: Zielona żelazna pucha taka jak na zdjęciu powyzej. O dziwo podano ekstrakt. [3.5]
                          Uwagi: Piwo na 3 - zupełnie przeciętne, ale wypijalne.

                          Moja ocena: [3.05]
                          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                          Małe Piwko Blog
                          Małe Piwko Blog na facebooku
                          Domowy Browar Demon

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            #14
                            za 2,80zł w regularnej cenie?

                            masakra

                            posmak cytrynowy, lekko kwaśny i lekka goryczka.

                            Ogólnie smak taki niezdecydowany, pijalny co prawda, tragedii nie ma, ale góra można wychylić 1szt
                            W promocji za 2zł tak jak zakupiłem i to tak za drogo.

                            Normalną jego ceną powinno być ok. 1,8zł to młodzież może by to piła zamiast tej kukurydzy desperadosa.
                            Przeciętnie słaby do bólu. Nie do powtórzenia nawet za połowę ceny.
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • dyczkin
                              Serce w kolorze blaugrana
                              • 05-2011
                              • 3657

                              #15
                              W Tesco są właśnie 2 w cenie 1.
                              Chyba się skuszę, a co
                              Wrażenia opisze po degustacji
                              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                              Moje warzenie // Piwny Wojownik

                              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎