Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łomża, Wyborowe niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Łomża, Wyborowe niepasteryzowane

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    A to nie jest to samo piwo http://http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=87503&highlight=%C5%81om%C5%BCa&p age=3
    Na bączkach nie ma napisu wyborowe, bo się chyba nie zmieścił na etykiecie
    Last edited by sibarh; 21-09-2010, 18:47.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23799

      #3
      Nie wiem. Napisali że inne to dodałem
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie wiem. Napisali że inne to dodałem
        a kto napisał?
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23799

          #5
          A jacyś nasi.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
            A jacyś nasi.
            A ciekawe na podstawie czego? Dobrze by było aby się wypowiedzieli, dla mnie jest to jedno i to samo piwo tylko w butelce o większej pojemności.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #7
              Piwo od samego początku nazywa się Wyborowe niepasteryzowane. Jest to jedno i to samo piwo tylko etykiety ma różne.
              Foto piwa zrobione w kwietniu:
              Attached Files
              Last edited by sibarh; 22-09-2010, 19:44.
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • kibi
                Senior
                • 07-2004
                • 1875

                #8
                Niemniej na bączku nie ma słowa "wyborowe" ani na etykiecie, ani na kapslu .

                Comment

                • Promil03
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 2833

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
                  Piwo od samego początku nazywa się Wyborowe niepasteryzowane. Jest to jedno i to samo piwo tylko etykiety ma różne.
                  Foto piwa zrobione w kwietniu:
                  Sibarh, ale Łomża również produkuje piwo o nazwie Wyborowe. W naszym DP ma Parametry 12,1 i 5,7. Piłem to piwo pod koniec sierpnia już z zawartością alkoholu 6% (etykieta prawie identyczna tutaj: http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=38599 z tym, że nie eksportowa).
                  Wygląda więc na to, że Łomża w swoim odczuciu osiągnęła sukces z Niepasteryzowanym, dlatego teraz "zniepasteryzowała" również Wyborowe.
                  Last edited by Promil03; 23-09-2010, 19:44.

                  Comment

                  • Doodeck
                    Senior
                    • 05-2003
                    • 1612

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
                    "zniepasteryzowała"
                    Marcin, szacun za tak piękny neologizm.
                    Dalekosiężny
                    Obserwator
                    Obiektów
                    Dynamicznie
                    Epatujących
                    Ciekawymi
                    Koncepcjami

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Po parametrach obu piw widać, że jest to, to samo piwo, alk. 6%. Przestańcie na siłę tworzyć nowe piwa tylko dlatego, że etykieta i butelka jest inna.

                      Art, proponuje połączyć ten temat, a nazwę zwyklej Łomzy np poprawić np na Wyborowe/Niepasteryzowane



                      Last edited by becik; 24-09-2010, 09:19.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • Promil03
                        Senior
                        • 10-2007
                        • 2833

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                        Po parametrach obu piw widać, że jest to, to samo piwo, alk. 6%. Przestańcie na siłę tworzyć nowe piwa tylko dlatego, że etykieta i butelka jest inna.
                        Becik, nikt nie tworzy na siłę nowych piw, bo niby po co.
                        Ja rozumiem, że może wkurzać sytuacja dublowania piw przez browary, ale fakt jest taki, że Łomża "przyznaje" się zarówno do: Łomża Wyborowe Niepasteryzowane, jak i do: Łomża Niepasteryzowane (http://www.browarlomza.pl).
                        Na stronie piszą, że Wyborowe Niepasteryzowane powstało na bazie Wyborowego . Wiemy, że Łomża Niepasteryzowana to to samo, ale idąc tym tokiem rozumowania, to z naszej bazy piw należałoby wywalić dziesiątki zdublowanych piw (np. z Czarnkowa, Kormorana, Van Pura).
                        A poza tym: "Porządek w aktach musi być."

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #13
                          Wywalić z dziennika piw albo zdeaktywować temat to już dawno należy w przypadku kilkudziesięciu, jak nie ponad stu różnych piw. Natomiast w przypadku klonów (aliasów) można by to zorganizować tak, że temat brzmiałby np. "Czarnków - Noteckie / Izerskie / Proletaryat", "Czarnków - Eire / Walońskie / Proletaryat Ciemne", "Van Pur - Karpackie Mocne / Donner Mocne / Kumpel Mocny", czy jak w tym przypadku "Łomża - Wyborowe Niepasteryzowane / Niepasteryzowane" itp. itd... Tematy klonów wtedy połączyć i nie zakładać kolejnych, gdy pojawi się kolejny klon
                          Last edited by Pendragon; 25-09-2010, 08:07.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Becik, nikt nie tworzy na siłę nowych piw, bo niby po co.
                            Ja rozumiem, że może wkurzać sytuacja dublowania piw przez browary, ale fakt jest taki, że Łomża "przyznaje" się zarówno do: Łomża Wyborowe Niepasteryzowane, jak i do: Łomża Niepasteryzowane (http://www.browarlomza.pl).
                            Dobra, przekonaliście mnie, myślałem, że jest to ta sama wersja tylko w dużej butelce, natomiast na stronie są podane jako dwa osobne produkty.

                            Pendragon - rozumiem różne wariacje jednego piwa robione dla sklepów, knajp, firm, w przypadku Łomży była to dla mnie do tej pory jedynie wersja w butelce 0.33 i 0,5l.

                            Grunt, że jest w lodówce, wieczorem może ocenię szkoda, ze nie mam baczka, miałbym porównanie
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: mocny złocisty, klarowne [5]
                              Piana: dość mierna, krzaczasta, gruba, brudna, szybko opada, po kilku minutach marne resztki [3]
                              Zapach: dość intensywny, dominuje zapach sfermentowanego słodu, jednak w tym zapachu jest coś co mi się nie podoba, co to jest, jeszcze nie wiem [3.5]
                              Smak: przy pierwszym łyku wyczułem lekkie słodowe nuty, w chwile za nimi leciutka goryczka - jednak dobrze zarysowana oraz również leciutki chmielowy posmaczek, dość pełne - choć nie do końca, przyjemnie orzeźwiające [4]
                              Wysycenie: w zasadzie bez zarzutu, mogłoby tych bąbelków być ciut mniej ale w zasadzie aż tak bardzo nie przeszkadzają [4.5]
                              Opakowanie: bez zarzutu, brązowa butelka, etykieta klasyczna, odróżniająca się kolorem takim jaki jest na etykiecie Niepasteryzowanego bez napisu Wyborne [5]
                              Uwagi: drugie niepasteryzowane piwo z Łomży pozostawia bardzo miłe wrażenia. Na pewno sięgnę po nie jeszcze nie raz. Brawo dla browaru, ze zdecydował się na piwo niepasteryzowane

                              Moja ocena: [3.85]
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎