Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Bearnard z kniei

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Krajan, Bearnard z kniei

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemny mahoń wymieszany z brązem [5]
    Piana: beżowa, drobna, szybko opada, pod koniec nie było nawet pęcherzyka na powierzchni [2.5]
    Zapach: marniutki, ledwie co było czuć, a to co czułem to aptekarska słodycz - lub jak to woli, zapach rutinoscorbinu [2.5]
    Smak: jak dla mnie nie do picia, typowa krajanowska słodycz ciemnego piwa czyli słodkawo-orzechowy ulepek [2]
    Wysycenie: zdecydowanie za dużo, aż szczypie i buzuje na języku podczas picia [2.5]
    Opakowanie: opakowanie to najlepszy element w tym piwie, jak na zdjęciu [5]
    Uwagi: Raz wypić i zapomnieć, kolejne typowo polskie ciemne piwo czyli z tym obrzydliwymi słodzikami

    Moja ocena: [2.55]
    Attached Files
    Last edited by becik; 28-10-2010, 16:21.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Czapayew
      Senior
      • 10-2002
      • 1966

      #3
      WOW !!! Jestem pod wrażeniem design'u piwa Dlaczego nie w celofanowy woreczek???
      "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

      www.zamkoszlaki.com
      www.piwnekapsle.net

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czapayew Wyświetlenie odpowiedzi
        WOW !!! Jestem pod wrażeniem design'u piwa Dlaczego nie w celofanowy woreczek???

        Nie mów hop, ja już się z takimi spotkałem w Mołdawii. Gładkie butelki PET 1,5l wkładane do torebek z uszkami, taka torebka pełni rolę etykiety, jest na niej nazwa piwa, parametry, nazwa browaru oraz wszystko to co na etykiecie powinno być....
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • VanPurRz
          Senior
          • 09-2008
          • 4229

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Tu nie ma się do czego przyczepić (czarny smolisty) ale to jedyna dobra wiadomość dla tego piwa. [5]
          Piana: Coś się tworzy ale potem opada i nie ma po niej śladu [2.5]
          Zapach: Jedyne co czuć to kwasek. [3]
          Smak: Pusty (zero treściwości) wodnisty słodki ulepek, słodycz typowa dla słodzików. Pół kufla poszło do zlewu. [1.5]
          Wysycenie: Słabe nagazowanie. [3]
          Opakowanie: Kto odpowiada za ten koszmarek? Papier pakowny z jakimś bohomazem a pod nim goła butelka. [1.5]
          Uwagi: Kolejny raz Browar Krajan udowadnia, że jego piwa nadają się tylko do zlewu. Upadają browary warzące świetne piwo (Janów) a utrzymują się takie potworki

          Moja ocena: [2.375]
          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

          Comment

          • Jabberwokie
            Junior
            • 12-2006
            • 12

            #6
            Wczoraj spróbowałem i raczej już nie powtórzę - przesadna słodycz, właściwie brak czegokolwiek poza nią. Co prawda nie wylałem, ale jak będę miał ochotę na słodkie piwo, to wybiorę raczej któreś z Jagiełły.

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemny, pod światło brązowo-czerwony. [5]
              Piana: Niska, szybko znika do zera. [2]
              Zapach: Słaby. Czuć troszkę nutek kawowych i karmelowych, coś tam kojarzy się z kawą zbożową, ale wszystkiego za mało! [2.5]
              Smak: Spora, zupełnie niepotrzebna słodycz, lekka nuta kojarząca się z kwasem chlebowym, wyraźny kwasek i naprawdę mizerne nuty "ciemne". Aż ciężko uwierzyć, ze to piwo ma 14% ekstraktu, bo smakuje jak 10%... [2]
              Wysycenie: Za wysokie. [4]
              Opakowanie: Sam pomysł z papierową owijką zamiast etykiety jest doskonały, gorzej z wykonaniem tej owijki. Straszy z niej okropny, tandetnie narysowany misiek, przedstawiony na tle niezłego nawet lasu, który jest jednak raczej fotografią, a nie grafiką. [2.5]
              Uwagi: Chyba jest to kolejna wariacja na temat Irlandzkiego mocnego, ale tak jak browar z Nakła obniżył loty, tak i jedno z jego sztandarowych piw również. Do wypicia, ale bez przyjemności.

              Moja ocena: [2.45]

              Comment

              • Kwadri
                Senior
                • 10-2009
                • 1216

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ładny, głęboki, ciemnorubinowy. [4.5]
                Piana: Utworzyła się całkiem wysoka warstwa lekko beżowej piany. Szybko opada, w końcu zostawia duży pierścień, ale pod koniec znika zupełnie. [3.5]
                Zapach: Niezbyt przyjemny z mocno metalicznym tłem. Trochę słodowości z ciemnymi akcentami, ale raczej schowane za metalem. Później zmienia profil na owocowo-alkoholowy. [3]
                Smak: Lekka słodycz, później delikatna, palona goryczka. Zostawia lekko palony posmak, ale generalnie sprawia wrażenie wodnistego przy tym ekstrakcie. Wypijalne, ale nic specjalnego. [3.5]
                Wysycenie: Średniowysokie, takie jak lubię. Później trochę łagodnieje. [4]
                Opakowanie: Ciekawy pomysł z owijką. Parametry podane, czarny kapsel. [4]
                Uwagi: Ważne do 6 czerwca 2011.

                Moja ocena: [3.425]
                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                Comment

                • TraczJanusz
                  Member
                  • 04-2011
                  • 74

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Trudno mi coś powiedzieć, piłem z butelki osłoniętej papierem przez który się nie dopatrzyłem nic. Daje więc standardową ocenę za kolor 4. [4]
                  Piana: Całkiem fajnie się pieni, tak jak powinno. Jest prawie idealnie. [4.5]
                  Zapach: Delikatny słodki zapach. [4]
                  Smak: Bardzo delikatny i słodki, Taki sam jak i zapach. Brak goryczki, dla mnie w porządku aczkolwiek duża ilość cukru wypacza trochę smak. [3.5]
                  Wysycenie: Super!!! [5]
                  Opakowanie: Bardzo ciekawe opakowanie.Butelka w papierze. 5 za pomysł. [5]
                  Uwagi: Dobre piwo aczkolwiek zaskoczył mnie cukier w składzie ) Ale lepiej słodzić cukrem niż słodzikami. Dobre piwo dla kobiety ale i facetowi niejednemu zasmakuje.

                  Moja ocena: [3.95]
                  ---------------
                  Ocena usunieta z rankingu.
                  Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Nie ocenia się piwa pitego prosto z butli.
                  Art, Admin

                  ---------------
                  Last edited by ART; 07-12-2011, 14:22.

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TraczJanusz Wyświetlenie odpowiedzi
                    Uwagi: Dobre piwo aczkolwiek zaskoczył mnie cukier w składzie ) Ale lepiej słodzić cukrem niż słodzikami. Dobre piwo dla kobiety ale i facetowi niejednemu zasmakuje.

                    Napewno oceniałęś Krajana, a nie Jagiełło czy Gościszewo? Krajan od roku zamknięty, a to samo robią wymienione dwa browary
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎