Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łomża, Mocne Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Łomża, Mocne Niepasteryzowane

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • adamb71
    Member
    • 02-2010
    • 48

    #2
    Nie podejmuję się oceny tego piwa. Dodam tylko, że zawiera 7% alkoholu, natomiast brak danych nt. zawartości ekstraktu.Butelka o poj 330 ml z przeciętną etykietą i całkiem fajnym kapslem.

    Comment

    • dipeone
      Senior
      • 05-2010
      • 741

      #3
      Kapsel rzeczywiście całkiem niezły ,ale smak mocno alkoholowy i jakoś nie pasuje mi do piwa niepasteryzowanego (chyba rekordzista na polskim rynku jeżeli chodzi o woltaż takich piw). Sspróbowałem raz i nie wrócę.

      Comment

      • kosher
        Senior
        • 04-2005
        • 2294

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dipeone Wyświetlenie odpowiedzi
        (...) chyba rekordzista na polskim rynku jeżeli chodzi o woltaż takich piw (...)
        Twoje Mocne z Zodiaka mocniejsze- http://www.browar.biz/forum/showthre...ht=twoje+mocne

        Comment

        • dipeone
          Senior
          • 05-2010
          • 741

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
          A wydawałoby się ,że niepasteryzowane piwa powinny się mieścić w przedziale procentowym 4,5 - 6, a tutaj już dwa piwa o takim woltażu.
          No ,ale nie wiedziałem ,więc dzięki.

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Mocnolagerowy . Wczorajszej, średniomocnej herbaty. [3.5]
            Piana: Brudnobiała, słaba, krótkotrwała. [2.5]
            Zapach: Klasyka piw mocnych: słód+alkohol... [3]
            Smak: Hm... w zasadzie bez smaku... Słaby słód i drapiący (niezbyt mocno) w gardło alkohol. [2.5]
            Wysycenie: Spore, musuje w paszczy. Za duże nieco. [3.5]
            Opakowanie: Bąk, dedykowany kapsel, etykieta w nowej "uproszczonej" stylistyce (figurki). Generalnie, może być... [3.5]
            Uwagi: Jedno z bardzo wielu piw mocnych niewysokich lotów. Nie czuję braku pasteryzacji . Wypić można, ale...

            Moja ocena: [2.825]

            Comment

            • Kwadri
              Senior
              • 10-2009
              • 1216

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Miedziano-herbaciany. [4]
              Piana: Grubobąblowa, dość wysoka, ale opada szybko do cienkiej powłoki. Później tylko pierścień. [3.5]
              Zapach: Słodowo-drożdżowy, bez nieprzyjemnych niespodzianek w tle. [4]
              Smak: Lekką słodycz szybko dominuje średniej mocy gorycz, która zostaje w posmaku. Nawet przyjemnie się pije, ale nic nadzwyczajnego. [3.5]
              Wysycenie: Za wysokie, dość mocno gryzie. [3.5]
              Opakowanie: Bączek, ale etykieta wygląda jakby w czarne tło wrzucono tą ze słabszej niepasteryzowanej wersji (tej półlitrowej). Ładny kapsel dedykowany piwu. [3.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.7]
              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Głębokie, stare złoto, do piwa mocnego w sam raz. [5]
                Piana: Średnio wysoka i znika bardzo szybko do zera. [2]
                Zapach: Silny, ale nieciekawy. Czuć mdlącą słodowość, charakterystyczną dla piw mocnych oraz trochę alkoholu i w zasadzie niewiele więcej. [3]
                Smak: Spora słodycz, trochę mdlącej słodowości i dość przyjemna chlebowość w finiszu, uzupełniona lekkim posmaczkiem alkoholowym. Goryczka słabiutka. [3.5]
                Wysycenie: Zdecydowanie za wysokie. [2.5]
                Opakowanie: Tradycyjne łomżyńskie wzornictwo. Czarna kolorystyka dobrze pasuje do piwa mocnego. Kapsel wygląda na trochę niedopracowany, w czarnym polu można by umieścić łomżyńską tańczącą parę. [3.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.2]

                Comment

                • wrednyhawran
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 1784

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ładny, złocisty, odpowiedni dla piwa mocnego, choć mógłby być nieco ciemniejszy, ale nie ma co narzekać. [4.5]
                  Piana: Marność. Pojawiła się tylko przy nalewaniu i p ochwili przepadła zupełnie. [1.5]
                  Zapach: Małointensywny słodowo-alkoholowy z lekką nutką chmielową. Taki nijaki. [2.5]
                  Smak: Zupełna przeciętność. Wyraziste nuty słodowe, wyczuwalny nieco alkohol, trochę też chmielu. Plus za wytrawność i goryczkę (choć momentami jest ona nieco zbyt cierpka). Nie ma w nim nic zaskakującego i wyróżniającego to piwo na rynku. [3.5]
                  Wysycenie: Dla mnie odrobinę za niskie, pod koniec już jest bardzo słabe. [3.5]
                  Opakowanie: Bączek z charakterystycznym logo Łomży. Ekstraktu nie podano. Alk. 7%. Plus z fajny dedykowany kapsel. Reszta widoczna na zdjęciu, któe zamieszczę poniżej. [4]
                  Uwagi: Piwo jest klasycznym przykładem niczym niewyróżniającej się przeciętności. Nie ma w nim nic co by zachęcalo do ponownego spróbowania, nie ma też niczego co może zniechęcić. Ot, zwykłe piwo.

                  Moja ocena: [3.025]
                  Last edited by wrednyhawran; 29-01-2011, 18:05.
                  Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                  Małe Piwko Blog
                  Małe Piwko Blog na facebooku
                  Domowy Browar Demon

                  Comment

                  • wrednyhawran
                    Senior
                    • 07-2010
                    • 1784

                    #10
                    Fotka:
                    Attached Files
                    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                    Małe Piwko Blog
                    Małe Piwko Blog na facebooku
                    Domowy Browar Demon

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎