Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Podpiwek Warmiński

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Kormoran, Podpiwek Warmiński

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • lisiewski
    Senior
    • 12-2009
    • 459

    #2
    Z podpiwkiem to to ma nie wiele wspólnego. Niestety, ale w smaku napój ten przypomina niesfermentowaną przesłodzoną brzeczkę o jakimś dziwnym "bezsmaku".

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Mahoniowy, klarowne. [5]
      Piana: Piana drobna acz dość skromna. Cienka warstwa pozostaje do końca. [3.5]
      Zapach: Przewspaniały zapach świeżego razowego chleba. [5]
      Smak: Słodycz jest w typie tej brzeczkowej, na szczęście o niższym natężeniu. Wyczuwalny lekki karmel. Jednak smakowitość tego podpiwka budowana jest przez fenomenalny zapach. [5]
      Wysycenie: Wyczuwalne delikatne musowanie na języku. Bardzo przyjemne. [5]
      Opakowanie: Stylowe. Utrzymane w czarno-białej kolorystyce z wyrazistym czerwonym akcentem, wpisujące się stylistyką w linię etykiet BK (Świeże, Warmiak, Rześkie). [4.5]
      Uwagi: Jestem zadziwiony, że Kormoran nie oszczędzający na procentach w swych piwach, potrafił zrobić tak smakowity, bezalkoholowy napitek. Niestety nie zanotowałem daty/partii.

      Moja ocena: [4.825]
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: bardzo mocnej herbaty, klarowne [4.5]
        Piana: obfita na początku, opada powoli osadzając się na szkle, kremowa, jasnobeżowa, po kilku minutach zostaje jedynie cieniutki kożuszek [3.5]
        Zapach: dość intensywny, słodowy, lekko miodowy (???), bardzo podobny do zapachu kwasu chlebowego [3.5]
        Smak: dośc pełne choć treściwość nie jest taka jaka powinna być, na pierwszy plan wybija się słodowy smak, plus taki, ze przeplata się w nim lekko wytrawna goryczkowa nuta [4]
        Wysycenie: jak dla mnie idealnie [5]
        Opakowanie: mi się podoba, etykieta w jasnej tonacji na pewno rzuci się w oczy sklepie, firmowy kapsel [5]
        Uwagi: bardzo dobry b/a słodowy napitek, bardziej mi smakuje niż Karmi, na pewno w drodze będę po to sięgać, pod warunkiem że będzie dostępne "w trasie"

        Moja ocena: [3.9]
        Attached Files
        Last edited by becik; 15-10-2010, 16:22.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Mason
          Senior
          • 02-2010
          • 3280

          #5
          Jak dla mnie za słodki, poza tym płaski w smaku. Zapach jest ok, kolor, piana i nasycenie też w porządku. Ale bardziej mi smakuje podpiwek zrobiony z gotowca Delecty pół na pół z kawą zbożową, co prawda otwarcie butelki przypomina pracę sapera
          JEDNO PIVKO NEVADI!

          Comment

          • delvish
            Senior
            • 11-2004
            • 3508

            #6
            Całkiem smaczny napój. Ładnie brzeczkowy smak i zapach. Lekka goryczka. Mógłby być bardziej nachmielony i byłoby jeszcze lepiej. Nazwa faktycznie nieco myląca.
            Last edited by delvish; 23-11-2010, 21:54.
            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
            (Frank Zappa)

            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

            Comment

            • mfraczek
              Member
              • 05-2004
              • 98

              #7
              to piwo czy podpiwek? to zawiera alkohol? bo podpiwek nie powinien
              fratschke

              Comment

              • a1410
                Senior
                • 08-2003
                • 613

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mfraczek Wyświetlenie odpowiedzi
                to zawiera alkohol? bo podpiwek nie powinien
                Kto ci takich bzdur naopowiadał? Prawdziwy podpiwek, taki starej daty, miewał do 2% alkoholu i jak smakował

                Comment

                • delvish
                  Senior
                  • 11-2004
                  • 3508

                  #9
                  Mnie chodziło o to, że nachmielona, nieprzefermentowana i nasycona CO2 brzeczka to, jak dla mnie, niekoniecznie od razu podpiwek. Ale mogę się mylić.
                  Last edited by delvish; 24-11-2010, 19:30.
                  "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                  (Frank Zappa)

                  "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bardzo ciemny brąz, pod światło z czerwonymi przebłyskami. [5]
                    Piana: Bardzo wysoka i obfita. Opada dość szybko, ale do grubej i trwałej warstewki. Niestety słabo osadza się na ściankach. [4]
                    Zapach: Bardzo silny i złożony. czuć trochę kawy zbożowej, orzechów, karmelu, świeżego ciemnego chleba, po części jakby coli. [4]
                    Smak: Trochę słodyczy, lecz mniej niż w kupnych kwasach chlebowych. Silna nuta palona, przypominająca kawę zbożową. W tle przewija się trochę smaczków owocowo-orzechowych i leciutka goryczka. [5]
                    Wysycenie: Zdecydowanie niższe niż w kupnych kwasach chlebowych i bardzo dobrze. [5]
                    Opakowanie: Bardzo fajne. Maksymalnie proste wzornictwo, zastosowane tylko trzy kolory i dobrane liternictwo. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby na krawatce znalazł się jakiś czerwony akcent. Szkoda też, ze firmowy kapsel browaru, skądinąd bardzo ładny, tu akurat nie pasuje. [4.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.525]

                    Comment

                    • skitof
                      Senior
                      • 11-2007
                      • 2478

                      #11
                      Na mój osobisty smak za dużo w nim słodu karmelowego. Przez to tworzy się bardziej napój karmelowy na bazie piwa, niż rzetelny podpiwek. Ale może podprogowo porównuję go do świetnego Krzepiaka z Ciechanowa, chyba już nie wytwarzanego.

                      Comment

                      • lump
                        Member
                        • 12-2005
                        • 38

                        #12
                        Krzepiak jest nadal wytwarzany

                        Comment

                        • Kwadri
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 1216

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Brązowo-rubinowy. [4.5]
                          Piana: Beżowa, średniobąblowa. Trwała, oblepia szkło. Do końca zostaje ochronna warstwa. [5]
                          Zapach: Piękny. Pumpernikiel, chlebek razowy z lekko słodowym tłem. [5]
                          Smak: Przyjemny. Orzeźwiający, lekko kwaskowy początek. Później docierają smaczki razowego chleba zmieszane z lekkim karmelem i delikatną goryczą. Zostaje chlebowo-palony posmak. [4.5]
                          Wysycenie: Wzorowe. Nie za wysokie, nie brakuje. [5]
                          Opakowanie: Piwo pojawiło się jako nowość razem z Krzepkim i jest bardzo podobne, czyli biała etykieta z czerwonym napisem nazwy produktu, z tym że bardziej mi się podoba niż w Krzepkim. Podano użyte słody. Kapsel firmowy. [4]
                          Uwagi: Ciekawostka, warta spróbowania, choćby dla pięknego zapachu.

                          Moja ocena: [4.725]
                          Last edited by Kwadri; 03-03-2011, 20:49.
                          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                          Comment

                          • Piecia
                            Senior
                            • 02-2002
                            • 3307

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ciemne - taka Cola - ładny [5]
                            Piana: gęsta, obfita, uciekała aż z butelki, tworzy wysoką czapę, taka powinna być [5]
                            Zapach: zbożowo-słodowy; ładny, dość intensywny [4.5]
                            Smak: proporcja słodu do chmielu ciut za bardzo na stronę tego pierwszego, ale smaczne; wiem że to tylko napój niskoekstraktowy, ale jak dla mnie zbyt wodniste [4]
                            Wysycenie: dość dobre, przyjemnie wchodzi [4]
                            Opakowanie: butelka zwrotna, kapsel firmowy, zachęca do zakupu [4.5]
                            Uwagi: Świetna alternatywa dla kogoś kto nie chce albo akurat nie moze wypić czegoś z procentem

                            Moja ocena: [4.35]
                            Koniec i bomba,
                            Kto nie pije ten trąba !!!
                            __________________________
                            piję bo lubię!

                            Comment

                            • sasser
                              Senior
                              • 07-2012
                              • 107

                              #15
                              Kolor jest ładny, ciemny, pod światło ciemnoburgundowy. Piana jest gęsta, osadza się na kuflu i po opadnięciu zostaje mała warstewka. Bardzo przyjemny zapach. W smaku słodki, aromat kojarzy mi się z pumperniklem. Wysycenie delikatne. Generalnie pije się przyjemnie i wchodzi łatwo. Dla mnie lepszy taki podpiwek niż marne piwo koncernowe.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎