Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mapa polskich piwiarni

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chemmobile
    Senior
    • 03-2009
    • 2168

    #16
    Wrocławski Bunkier na pl. Strzegomskim jest zamknięty. Teren od strony wejścia do lokalu jest otoczony blaszanym płotem, jakby szykowała się tam jakaś przebudowa/budowa. Chyba potwierdza się plotka, że piwiarni już tam nie będzie
    Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
    Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

    Comment

    • Pepek
      Senior
      • 04-2003
      • 1499

      #17
      Kontynuując wrocławskie porządki proponuję jeszcze dodać w kategorii "niebieskiej" za lanego żywieckiego Portera Pub Małgosia, ul. Odrzańska 39/40, N 51,111182 E 17,030741.
      Może jest to propozycja nieco na wyrost, bo ostatni wpis Jacksona o tej knajpie na naszym forum jest ponad 3-letni, to jednak inne portale informacyjno-lansiarsko-studenckie potwierdzają fakt obecności tegoż Portera tamże w ub. roku np.: http://www.qype.pl/place/490957-Pub-Malgosia-Wroclaw

      Przy okazji może ktoś z Forumowiczów tam zajdzie i będziemy mieć 100% pewności.

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #18
        Zatem usunąłem Bramę Oławską, w zmian pojawiła się Małgosia. Doszedł też Pub Żywiecki w Tychach, więc łączna liczba miejsc z piwem wzrosła do 445.
        Pepek - dzięki za tak dokładne namiary, bardzo mi to ułatwiło sprawę. Okazuje się, że Targeo kłamie

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • chaynik
          Junior
          • 06-2010
          • 18

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          Idąc w ślady chemmobile, który stworzył mapę sklepów z piwem, postanowiłem stworzyć podobną mapę ale dotyczącą lokali w których można napić się ciekawego piwa beczkowego (w wyjątkowych sytuacjach także tych tylko butelkowych)....Oczywiście mapa ta promuje tylko lokale, w których leje się piwa z małych i średnich lokali plus ewentualnie takie rodzynki jak żywiecki Porter itp. ......Po cichu liczę, że taka mapka ułatwi wszystkim piwną turystykę, a może też chociaż minimalnie przyczyni się do powiększenia ciekawej bazy piwnej w naszym kraju
          Taka mapa chodziła mi po głowie już od dawna. Także taka ze sklepami, ale tu ubiegł mnie kolega Jakub.

          W tym momencie mapa obejmuję Polskę północną, tj. województwa: zachodniopomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie i mazowieckie (bez Warszawy). Kolejne województwa dodawać będę w przeciągu najbliższych dni / tygodni.

          Mapa dostępna jest pod adresem:
          http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF...5b3f4a&t=h&z=7

          Polska Południowa też jest już reprezentowana.
          Kędzierzyn Koźle , parę uwag:

          ad. lokalizacji Bar Patrycja w Kędzierzynie Koźlu to należy dodać , że polewający odbył kurs lania piwa w CZ i serwuje też Rezane - Litovel z Holbą z przepiękną warstwą przejściową. Sposób lania taki jak opisywany w poście Nalewanie po czesku )

          ad. Bar Alabama zamkniety z przyczyn niezależnych od właściciela na czas nie określony ( sanepid?, sąsiedztwo?)

          Nowa lokalizacja w Kędzierzynie Koźlu - Bar Gaspar przy ul. Królowej Jadwigi. Zaczął lać Litovela i Holbę. Informacja nie sprawdzona ale będzie weryfikowana w piątek 12 listopada
          Pozdr

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chaynik Wyświetlenie odpowiedzi
            Nowa lokalizacja w Kędzierzynie Koźlu - Bar Gaspar przy ul. Królowej Jadwigi. Zaczął lać Litovela i Holbę. Informacja nie sprawdzona ale będzie weryfikowana w piątek 12 listopada
            Założysz o nim temat, to ja dodam na mapę

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Pepek
              Senior
              • 04-2003
              • 1499

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
              Zatem usunąłem Bramę Oławską, w zmian pojawiła się Małgosia. Doszedł też Pub Żywiecki w Tychach, więc łączna liczba miejsc z piwem wzrosła do 445.
              Pepek - dzięki za tak dokładne namiary, bardzo mi to ułatwiło sprawę. Okazuje się, że Targeo kłamie
              Proszę bardzo! Tak to już jest z tymi POI'ami. Nie tylko na Targeo. Ktoś kiedyś błędnie raz naniósł punkt i jest on niestety powielany na rożnych mapach. Dlatego weryfikacje są niezbędne.

              Dlaczego osunąłeś Bramę Oławską? Czy aby nie pomyliłeś się i do likwidacji miał pójść Bunkier z pl. Strzegomskiego, który jak na dzień dzisiejszy chyba już zakończył swój byt?

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pepek Wyświetlenie odpowiedzi
                Dlaczego osunąłeś Bramę Oławską? Czy aby nie pomyliłeś się i do likwidacji miał pójść Bunkier z pl. Strzegomskiego, który jak na dzień dzisiejszy chyba już zakończył swój byt?
                Ha, no coś mi się pokiełbasiło, jakoś te 2 lokale skojarzyły mi się w jedno
                Brama już wróciła, Bunkier zniknął.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • chaynik
                  Junior
                  • 06-2010
                  • 18

                  #23
                  Jest temat jest impreza

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                  Założysz o nim temat, to ja dodam na mapę
                  Zapodałem temat Bar Gaspar

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #24
                    Dzisiaj nastąpiła mała aktualizacja. Lista punktów z piwem wzrosła do 453.
                    Z powodu braku miejsca (limit do 200 miejsc na stronę), opolskie zostało przeniesione na stronę 3.
                    Last edited by Pendragon; 02-12-2010, 19:21.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • bulkowski
                      Member
                      • 03-2005
                      • 76

                      #25
                      Nowy lokal w Zielonej Górze - Belfast, ul.Artura Grottgera 23. Byłem w ubiegły weekend, piw jest do wyboru około miliona! Dostępne są, z tego co zapamiętałem komplety z: Fortuny, Czarnkowa, Ciechana, Sulimaru, Primatora, Svijan, Kormorana. Są Obołonie, Czernichowskie Białe, i dziesiątki innych. Wszystko z butelek, brak lanego. Jestem stosunkowo młodym człowiekiem, ale tylu piw do wyboru w lokalu nie widziałem jeszcze nigdy nigdzie w Polsce - Wrocław się chowa
                      Pozdrawiam!

                      [jeśli to złe miejsce na tego typu informacje, to z góry przepraszam, już zakładam temat o tym miejscu]
                      Last edited by bulkowski; 08-12-2010, 14:31.
                      „Piwo to dowód, że Bóg nas kocha i chce, byśmy byli szczęśliwi" – Benjamin Franklin

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bulkowski Wyświetlenie odpowiedzi

                        [jeśli to złe miejsce na tego typu informacje, to z góry przepraszam, już zakładam temat o tym miejscu]
                        Dokładnie tak. Tutaj tylko o błędach na mapie.

                        A co do lokalu, to skoro tylko butelki, to raczej nie dodam na mapę. Dodałbym gdyby w całej ZG nie było nic z beczki wartego odnotowania. A tak to to miejsce bardziej pasuje do mapy sklepów
                        Last edited by Pendragon; 08-12-2010, 14:34.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #27
                          Ostatnia w tym roku aktualizacja. Na mapę naniosłem 4 lokale:
                          - Olsztyn > Stara Warszawska
                          - Białystok > Bierhalle
                          - Toruń > Krajina Piva (nieco awansem)
                          - Jawor > Victoria
                          Tym samym liczba lokali na mapie wynosi teraz 457.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13949

                            #28
                            Po dwóch miesiącach naszło mnie by zaktualizować mapę. Skutkiem czego przybyło 18 lokali, a 4 wyleciały, czyli suma suamrum w porównaniu z poprzednią wersją jest na mapie o 14 pubów więcej = 471.

                            Proszę o sprawdzenie, czy wstrzeliłem się ze znacznikami, zwłaszcza w przypadku Czeskiej Baszty.

                            Dodałem:
                            1. Rumia, Piwna Piwniczka
                            2. Białystok, Kawiarnia Castel
                            3. Białystok, Gospoda u Szwejka
                            4. Zielona Góra, 4 róże dla Lucienne
                            5. Warszawa, Bar Kominek
                            6. Warszawa, Czeska Baszta
                            7. Lublin, Bar Sezamek
                            8. Lublin, Pub Włoski
                            9-13. 5 pubów w Zakopanem
                            14. Kraków, Pub Podium
                            15. Knurów, Be Free
                            16. Katowice, Bar Galop
                            17. Bytom, Bar Zakątek
                            18. Sosnowiec, Old Central Pub

                            Wyrzuciłem:
                            1. Łódź, Brzdąc
                            2. Warszawa, Vinkiel
                            3. Katowice, Franc Josef
                            4. Wrocław, U Pepika

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                              Proszę o sprawdzenie, czy wstrzeliłem się ze znacznikami, zwłaszcza w przypadku Czeskiej Baszty.
                              Prawie. Przesuń znacznik do kolejnej wieżycy w stronę zachodu i umieść go na północ, a nie na południe od 3 Maja (52.23454,21.033671).

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13949

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
                                Prawie. Przesuń znacznik do kolejnej wieżycy w stronę zachodu i umieść go na północ, a nie na południe od 3 Maja (52.23454,21.033671).
                                Poprawione.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎