Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witnica (BOSS), Piwo Klasztorne Szafarza

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Witnica (BOSS), Piwo Klasztorne Szafarza

    Piwo gotowe do oceny Jasne, ciemne? Może aromatyzowane?
    Last edited by ART; 06-11-2010, 22:44.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • dryx
    † 1966-2017 Piwosz w Raju
    • 04-2002
    • 1735

    #2
    Ekstrakt 12,7, alkoholu 5,5 %, pasteryzowane. W składzie słód jęczmienny pilzneński i karmelowy, naturalny miód pszczeli, karmel. Piwo ciemne, barwa brązowa z rubinowymi refleksami. Piana gęsta, wysoka, gruba, w miarę trwała, opada powoli pozostawiając ślady na szkle. W zapachu dominuje miód, dość mocny aromat. W smaku mocno miodowe, wyczuwa się też sztuczność, chociaż zapewniają, że używany jest miód naturalny. Jak dla mnie piwo za słodkie, brak goryczki. Nagazowanie słabe. Etykieta w stylu vintage, doskonale pasuje do dystrybutora tego piwa czyli opactwo benedyktynów Tyńcu; minus za standardowy kapsel.
    Attached Files

    Comment

    • Kwadri
      Senior
      • 10-2009
      • 1216

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnobrązowy, pod światło ciemnorubinowy. [4.5]
      Piana: Drobna, dość wysoka. Po dłuższej chwili opadła do cienkiej powłoki. Do końca duży pierścień. [4]
      Zapach: Intensywny, miodowy z anyżem w tle. [4]
      Smak: Słodki, miodowy początek z dość mocną, lekko paloną goryczą, której posmak zostaje. Anyżowym posmakiem bardzo przypomina Lubuskie ciemne miodowe lub Gorzowiaka. [4]
      Wysycenie: Bardzo drobne, ale wyczuwalne. [4]
      Opakowanie: Całkiem ładna, samoprzylepna etykieta z wizerunkiem klasztoru. Parametry i producent podany. Data ważności napisana ręcznie. Minus za goły kapsel. [3.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4]
      Last edited by Kwadri; 25-02-2011, 17:14.
      www.lkschmielowice.futbolowo.pl

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: piękny, ciemny rubin [5]
        Piana: beżowa, zwarta, drobna, niestety zbyt szybko opada a wyglądała na bardziej trwałą z początku [2.5]
        Zapach: sam nie wiem jak to ocenić bo nie spodziewałem się miodowo-słodowego zapachu, a takie aromaty dominują [3]
        Smak: w smaku przebija goryczkowo-porzeczkowa wytrawność, tylko z początku i na końcu łyczka, pomiędzy tą wytrawnością zbyt mocno wybija się słodki posmak, słodowo-owocowo-miodowy [3.5]
        Wysycenie: trochę za dużo, gaz, a raczej bąbelki za mocno dają o sobie znać na języku [4]
        Opakowanie: wszystko byłoby cacy gdyby był jeszcze firmowy kapsel, jest czarny "no name" [4.5]
        Uwagi: Piwo na pewno niezłe w kategorii piw smakowych ale, ze nie jest t mój smak to zakupione pierwszy i ostatni raz. Zakupione w produktach benedyktyńskich na Jana Pawła (W-wa)

        Moja ocena: [3.375]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny brąz, pod światło piękna głęboka czerwień. [4.5]
          Piana: Jaka piana? Przez chwilę była, ale szybko opadła i niemal nic z niej nie zostało, nie mówiąc już o osiadaniu na ściankach. [2]
          Zapach: Dominuje miód, więc z początku spodziewałem się, że będzie to klon ciemnego miodowego, ale rzeczywiście czuć w tle ciekawą anyżową nutę. Do tergo trochę aromatów karmelowych i kojarzących się z ciemnym chlebem. [4]
          Smak: Słodko-gorzko-kwaskowaty. Oprócz miodu rzeczywiście czuć tę porzeczkę, o której pisał Becik, a która jest znacznie fajniejsza niż w porzeczkowym Bearnardzie. Podoba mi się to, że te wszystkie smaczki są dobrze zrównoważone, żaden nie dominuje. Piwu brakuje jednak trochę treści, przy niższym odfermentowaniu byłoby lepsze. [3.5]
          Wysycenie: Za wysokie. [4]
          Opakowanie: Wzornictwo etykiety fajne, stonowane, do tego etykieta ma ciekawy kształt. Podoba mi się pomysł z "krawatką" naklejoną na wzór banderoli na kapsel, bo robi to zdecydowanie lepsze wrażenie niż na starych piwach z GABa. Minus należy się jednak za kiczowate liternictwo nazwy, nie pasujące do niezłej reszty oraz za goły kapsel. [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.625]

          Comment

          • jacekwerner
            Senior
            • 05-2004
            • 2837

            #6
            Piwo to bardzo przypomina mi "Lubuskie Miodowe" - niestety ten sam przytłaczający aromat i smak sztucznego miodu. Ciężko dopić ... Warka z datą przydatności do 16.05.2014.
            Tak obecnie wygląda :
            Attached Files
            Ochotnicza Straż Piwna
            BAZA = 7446

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎