Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Grill de Brasil Łódź, Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Browar Grill de Brasil Łódź, Pszeniczne

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnozłoty, lekko podchodzący pod miedziany, całkowicie mętny. [4.5]
    Piana: Biała, początkowo na około 3 cm, bąbelki niejednorodne. Po kilku łykach opadła do 1 cm, potem pozostała dość mocnym kożuszkiem nie zostawiając śladów na ściankach. [4]
    Zapach: Dominuje drożdżowy i bananowy, dość wyraźny ale czegoś tu jakby jeszcze brakuje... [4]
    Smak: Da się wyczuć, że to piwo pszeniczne, szczególnie dobrze wyczuwalne banany, są też nuty goździkowe. Jednak mocno obecny jest też jakiś stęchło - piwniczny posmak trochę psujący bukiet smakowy. [3.5]
    Wysycenie: W sam raz, nie za duże i nie za małe. [5]
    Opakowanie: Kufle z firmowym logo (kształtem identyczne jak te znane z Bierhalle), podstawki. [4.5]
    Uwagi: Piwo treściwe, na dnie kufla osadza się piękna warstewka drożdży, czyli tak jak pszenica powinna wyglądać. Jedynie ta stęchłość jak z wilgotnej piwnicy psuje ogólne wrażenie. Nie znam się na sensoryce ale fachowcy będą wiedzieli o co chodzi.
    I w tym przypadku korzystniej pić z dużego kufa (12 zł/l) niż z małego (6 zł/0,4 l).

    Moja ocena: [3.9]

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4538

      #3
      Fotka:
      Attached Files

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
        Kufle z firmowym logo (kształtem identyczne jak te znane z Bierhalle
        Z kolei kufle Bierhalle są/były identyczne jak wcześniej sygnowane przez śp Browar Warszawski
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłoty, pszeniczno-typowo-mętny. [4]
          Piana: Jak na pszenicę, to szału nie ma. Po chwili z piany zostaje bardzo drobny, pięciomilimetrowy kożuszek, który utrzymuje się do końca. [3]
          Zapach: Pszeniczna poprawność zachowana: banan+drożdże+(lekkie) goździki. [3.5]
          Smak: Goryczka trącąca grejpfrutem, leciutkie goździki i to w zasadzie todo (to po brazylijsku "wszystko" ). Piwo sprawia wrażenie nieco cienkiego. [3.5]
          Wysycenie: Sporo gazu, bąbelki cały czas aktywne. [4]
          Opakowanie: Bąk, czarny kapsel, metka (alko 5,3%). Znowu - duży plus za lokal . [4]
          Uwagi: Nieco mało "mięsa", ale trudno zarzucić coś więcej.
          Pięć lat temu oszalałbym ze szczęścia... .

          Moja ocena: [3.525]

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Mocno mętny i jasny, nie wpada w pomarańcz jak to często bywa w weizenach. [3.5]
            Piana: Średnia, szybko opada. [3]
            Zapach: Silny, bardzo bananowy, aż ostry. Świetny. [5]
            Smak: Mocno wytrawny, z dobrze wyczuwalnymi nutami weizenowymi i lekką chlebowością. W zasadzie mieści się w ramach stylu, ale jest zbyt cienkie w smaku, za mało treściwe. [3.5]
            Wysycenie: Doskonałe. [5]
            Opakowanie: Lokal mi się podoba, logo nie. Dodatkowy minus za to, że weizen jest podawany w kuflu. [3.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.05]

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: brudno żółte, mętne [5]
              Piana: dość obfita, opadala wolno, osadza się na szkle niewielkimi krzaczkami, bardzo drobniutka [3]
              Zapach: mało intensywny ale miły, lekko bananowo - zbożowy [4]
              Smak: dominuje bananowy posmak, w ślad za nim lekko chlebowy posmak, leciutka goryczka oraz delikatny owocowy posmak,niestety jak dla mnie zbyt wodniste, powinno być gęściejsze [3.5]
              Wysycenie: za duże, bąbelki aż nosem uchodzą [3]
              Opakowanie: szklanka do pszenicy, firmowa, brak wafla, więc 2,5 [2.5]
              Uwagi: Da się wypić ale bez żadnej rewelacji

              Moja ocena: [3.625]
              Attached Files
              Last edited by becik; 15-05-2011, 00:13.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎