Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Grill de Brasil Łódź, Koźlak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Browar Grill de Brasil Łódź, Koźlak

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Sokół83
    szynkarz
    • 12-2004
    • 1598

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ładny wiśniowo-brązowy [5]
    Piana: beżowa czapa - wytrzymała kilkanaście minut pozostawiając cienką warstwę na piwie [3.5]
    Zapach: w miarę intensywny ciemnosłodowy [4]
    Smak: prosta ale bardzo przyjemna kompozycja smaków ciemnosłodowych, w głównej mierze wytrawny smak kawowo-karmelowy, plus za brak słodyczy [4.5]
    Wysycenie: w sam raz do ciemnego piwa - mimo litrowego kufla koźlak się nie odgazował [5]
    Opakowanie: o wystroju pisałem pod oceną pilsa [1]
    Uwagi: w porównaniu z pilsem koźlak wypada bardzo dobrze - i do tego w cenie 12zł za litr

    Moja ocena: [4.1]
    Z INNEJ BECZKI

    www.fotopolska.eu

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4568

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Hebanowo - wiśniowy, piwo mętne. [4.5]
      Piana: Po podaniu kufla była imponująca na 6 - 7 cm, chociaż jak w innych tutejszych piwach niejednorodna o różnych wielkościach bąbli. Opadła po kilku łykach do cienkiego kożuszka ale ślady na szkle pozostały. [3.5]
      Zapach: Drożdżowy, niezbyt wyraźny, lekko karmelowy. [3.5]
      Smak: Karmelowa słodowość, lekko czekoladowy posmak to główne cechy. Alkohol zupełnie niewyczuwalny, a co za tym idzie sprawia wrażenie dużo słabszego niż 16°(?). Pije się łatwo i przyjemnie, a na myśl przywodzi Ciechana Maciejowego choć parametry diametralnie inne. [4]
      Wysycenie: Nie mam uwag, jest w sam raz. [5]
      Opakowanie: Kufle z firmowym logo (za małym na litrowym), kształtem identyczne jak w Bierhalle, podstawki są, czyli ok. [4.5]
      Uwagi: Smaczne ciemne piwo, lecz czy to aby na pewno Koźlak? Smakuje najwyżej jak 12°. Cena też nie koźlakowa bo 12 zł/l.

      Moja ocena: [3.875]

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4568

        #4
        I jeszcze fotka:
        Attached Files

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Rubinowobrązowy, koźlakowy. Jak na koźlaka, OK, jak na ciemne, troszku za jasne... [4]
          Piana: Chwilowa, wysoka, beżowa. Zaraz znikła... [3]
          Zapach: Zadziwiająco słaby, wyczułem jedynie blady koźlakowy powiew... [2.5]
          Smak: Na początku to w zasadzie piwo ciemne mocne, dominuje słód i lekka nuta palona, trochę karmel. W trakcie picia pojawiają się orzechy i zaczyna smakować "kierunkowo koźlakowo". Alkoholu nie czuć, dziwne, jak na parametry... Ale smaczne . [4]
          Wysycenie: Dość wysokie, jak na ciemne mocne i jak na koźlaka . W górnej granicy. [3.5]
          Opakowanie: To jedyne jak dotąd piwo BGdB, które piłem i w lokalu i w domciu. W lokalu ładny kufel 0,4 z logo browaru, podobnie wafelek. W domciu - bąk z czarnym gołym kapslem i metką z napisem "CIEMNE". [4]
          Uwagi: To chyba najsmaczniejsze (jak na razie) piwo uwarzone w BGdB. Niestety, powstaje tu pewien szum informacyjny, który samemu piwu nie służy. Piwo ma metkę "Ciemne", miła kelnerka serwuje je jako "ciemny koźlak", a poza tym mówi i pisze się o nim "koźlak". Myślę jednak, że jeśli dałoby mu się szansę poleżakować, uwydatniłoby więcej rogacizny...

          Moja ocena: [3.35]

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #6
            Cholercia, wcale nie chciałem, żeby tak mało wyszło... To naprawdę smaczne piwo!

            Comment

            • Promil03
              Senior
              • 10-2007
              • 2833

              #7
              Pancernik proszę o podanie zawartości alkoholu (jeśli była podana na etykiecie).

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #8
                Służę - Ciemne/Koźlak (?): 7,5% alko.

                Comment

                • Myszon007
                  Senior
                  • 02-2007
                  • 1208

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnobrązowy z wiśniowym refleksem. [4.5]
                  Piana: Beżowa, dość gęsta, znikała powoli do końca osadzając się na kuflu. [4]
                  Zapach: Karmelowo - słodowy, przyjemny acz niezbyt intensywny. [3.5]
                  Smak: Z początku karmelowy, lekko słodkawy, później smak idzie w stronę wytrawności ciemnych słodów, lekka goryczka. Alkohol niewyczuwalny. Bardzo lekkie w smaku. [4]
                  Wysycenie: Trochę zbyt mocne. [3.5]
                  Opakowanie: Pękaty kufelek 0,4l, na firmowym wafelku. [4]
                  Uwagi: Smaczne piwo, choć trochę odbiega od stylu, zbyt dużo tu karmelu jak dla mnie.

                  Moja ocena: [3.825]
                  ♪♫

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bardzo ciemny brąz z fajnymi czerwonymi przebłyskami. Opalizujący,
                    Oceniam jako ciemnego koźlaka. [5]
                    Piana: Średnia, szybko opada, niewiele zostaje na ściankach. [3.5]
                    Zapach: Owocowo-"ciemnawy" z lekkimi akcentami karmelowymi, bardzo przyjemny, pasuje do ciemnego koźlaka. [4.5]
                    Smak: Bardzo treściwy, wyraźnie palony, z akcentami owocowymi i leciutką karmelowością.
                    Bardzo fajna chlebowo-owocowo-"ciemna" kompozycja. [4.5]
                    Wysycenie: Za wysokie. [3.5]
                    Opakowanie: Lokal mi się podoba, kufle też, logo nie. [4]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.35]

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: ciemnorubinowo-brązowy, co zupełnej klarowności pewności nie mam [4.5]
                      Piana: dość gęsta i zwarta, niestety szybko opadała ale pozostawał nieduży kożuszek na piwie [3.5]
                      Zapach: słabiutki ale miły, lekka paloność połączona z zapachem dojrzewjących fermentujących owoców, do tego lekkie słodowy aromat [3]
                      Smak: misiowate, pełne, treściwe, lekka pestkowa goryczka, owocowe bardzo dobrze wyważone ze słodowym posmakiem nutki [4.5]
                      Wysycenie: minimalnie za duże [4.5]
                      Opakowanie: połówka, za brak wafla w browarze restauracyjnym [2.5]
                      Uwagi: Najlepsze obecnie piwo w browarze

                      Moja ocena: [3.775]
                      Attached Files
                      Last edited by becik; 15-05-2011, 10:58.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • Szynszyl
                        Junior
                        • 12-2009
                        • 29

                        #12
                        Aktualnie cena skoczyła do 25 zł/l, zaś w moim odczuciu obecny koźlak ma niewiele wspólnego z tym nie najgorszym, który jeszcze był serwowany niecały rok temu
                        To była moja druga wizyta w tym lokalu, lecz obawiam się, że ostatnia - kolega czekał chyba z 50 minut na swoje piwo, w międzyczasie dwa razy przypominając się kelnerkom...

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎