Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Thornbridge, Raven Black IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cannabee776i99
    Senior
    • 08-2009
    • 658

    Thornbridge, Raven Black IPA

    Ciemne IPA wypuszczone na Chesterfield CAMRA festival.

    ABV: 6,6%.

    Piwo koloru ciemnego rubinu. Intensywny chmielowy smak przecinany jest przez orzechowe i owocowe nuty. Bardzo aromatyczne, treściwe, smaczne i zbalansowane piwo. Pychota! Pite z beczki w londyńskim Euston Tap.
  • FidelD
    Member
    • 03-2011
    • 36

    #2
    Thornbridge, Raven

    Ekstrakt nieznany, alkohol 6,6%.
    Kolor: ciemny, rubinowo-brązowy, przeźroczysty.
    Piana: nie za duża, drobno ziarnista, pozostaje do końca w formie dywanika, oblepia szkło.
    Zapach: nie potrafię do końca dookreślić, ale owoce egzotyczne z nutą jagody lub porzeczki?
    Smak: przede wszystkim chmiel, nie nachalny, miło pozostający, ale nie napisałbym, że potężny, spora goryczka, ale przyjemna, niestety z użycia ciemnych słodów nie czuję żadnych korzyści, żadnych palonych, kawowych posmaków nie poczułem.
    Wysycenie: małe odpowiednie dla stylu.
    Opakowanie: ładne, ale nie podano ekstraktu, na stronie piszą, że jest sześć chmieli, na butelce są wymienione trzy plus słody.
    Piwo smaczne, ale raczej nie będę go powtarzał - cena zaporowa 14 zł za 0,5 litra.
    Czerwone OKO

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Foto:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2835

        #4
        Obecnie nieco zmieniona etykietka - z napisem : WILD RAVEN. Piwo bardzo smaczne - moim zdaniem warte swojej ceny. Wszystko na swoim miejscu - są cytrusy, jest paloność i goryczka. Polecam
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • RobertK
          Senior
          • 02-2013
          • 113

          #5
          Kolor: prawie czarny
          Piana: gęsta szarawa, długo się utrzymujaca do końca picia.
          Smak: lekkie nuty kawowe, goryczka bardzo mocna (niektórzy z rodziny okreslili to, ze gorzkie jak piołun) długo pozostająca w ustach. Bardzo dobre piwo.

          Comment

          • DonZ
            Senior
            • 03-2013
            • 303

            #6
            Piana: Berzowo-brązowa, średnio drobna całkiem duża czapa.
            Kolor: Ciemne, klarowne, pod światło rubinowe, bardzo ładnie się prezentuje
            Aromat: Cytrusy, chmiel, nuty karmelowe lub też słodowe.
            Smak: Jak pachnie tak smakuje, dodatkowo z wysoką goryczką, rewelka, do tego pojawiają się nuty prażonego słodu o coś jakby orzechów, po przełknięciu również to uczucie pozostaje. Do tego jeszcze są posmaki karmelowe. Wysycenie dobre, nie przeszkadza a pomaga wypić

            Comment

            • yoxik
              Senior
              • 10-2012
              • 427

              #7
              Wild Raven Thornbridge
              Piana piękna gęsta obfita pozostająca na długo. Kolor ciemno-rubinowy klarowny. Aromat, są chmiele leśne jest ciemny słód bardzo przyjemny. Smak to wyczuwalne leśne, żywiczne chmielenie z goryczką wyraźną od słodów palonych i chmielu. Jest pełnia z nie nachalną słodyczą. Wyraźne słody palone z ich lekkim kwaskowym charakterem i ciasteczkową słodyczą. Piwo pije sie bardzo dobrze i szybko. Bardzo dobre
              Również tutaj
              https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

              Comment

              • Apocalipse
                Member
                • 04-2014
                • 40

                #8
                Kolor: Ciemnobrązowy/Czarny;
                Piana: Drobnopęcherzykowa, obfita i trwała;
                Zapach: Intensywne cytrusy, żywica, lekkie nuty palone, czuć tez trochę czekoladę;
                Smak: Dobra i pozostająca goryczka, grejpfrut, amerykańskie chmiele;
                Uwagi: Rewelacyjne piwo w moim ulubionym stylu - intensywny zapach i smak, optymalna goryczka (pozostaje, rozlewa się po przełyku, nie zalega).
                Piłem to piwo ok. 2 miesiące temu i wtedy smakowało mi jeszcze bardziej - wciąż pamiętam tę śliwkę i wiśnię, niestety, teraz tego nie czułem. Powiem jeszcze, że piwo niepotrzebnie jest rozlewane do butelek 0,5l - moim zdaniem 0,3l byłoby idealne.
                Moja warka do 11.12.14 (tej nie bierzcie – są lepsze).
                Tak czy inaczej polecam – świetne Black IPA !

                PS Pić w 15-18C
                Attached Files

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎