Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tyskie, Lech Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23794

    Tyskie, Lech Premium

    a tu jakieś zaległości sprzed lat Chyba poza Becikiem nikt odczuwał potrzeby wystawienia wcześniej oceny temu piwu...
    Last edited by ART; 10-02-2011, 21:23.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: barwa słomkowa, jak piwo typu premium - obciach [2]
    Piana: drobniutka, bielutka, dziw mnie bierze, utrzymuje się od kilku minut warstwa ok 5cm i nie widać, żeby zamierzała opaść, nie osadza się na szkle [4]
    Zapach: słodkawo-kukurydziany, aż mdli od tego zapachu, jest dość intensywny [2.5]
    Smak: na początkowo słodkawy posmak, ale typowy dla grysu kukurydzanego, niezbyt przyjemny, potem pojawia się goryczkowo-gorzka goryczka, sam nie wiem czy jest miła czy nie ale raczej mi nie podejdzie, po drugim łyku stwierdzam, że nie jest miła, ogólnie piwo dość aksamitne w smaku, lekkie [1.5]
    Wysycenie: muszę szczerze napisać - bez zarzutu, takie nasycenie mi odpowiada [5]
    Opakowanie: zielona puszka typu Lech typu dobrze się trzyma, marketing opakowania niezły...mi się podoba [5]
    Uwagi: Piwo ocenione wg kodów: Nr partii: 161215. Pierwsza cyfra numeru partii oznacza browar (w tym wypadku 1 - Tychy, 2 - Poznań, 3 - Białystok)
    Z tego co pamiętam poznański Lech był jednak bardziej wypijalny

    Moja ocena: [2.475]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Feti
      Senior
      • 10-2010
      • 801

      #3
      Premiumowość zielonej butelki dała efekt. Jedzie skunksem jak diabli. W smaku czuć ten słodkawy posmak, ja go nazywam karasiowym ( karasie mają taki mdląco-słodkawy zapach) a to od kukurydzy? Człowiek cały czas się uczy.
      Kiedyś kupię Lecha w puszcze, to ocenię piwo, bo teraz za skunksa to pała z wielkim minusem.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        To co piłem pochodziło z puszki, nie z butelki więc skunem nie jechało bo nie mogło
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12201

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
          goryczkowo-gorzka goryczka
          Gorycz przez Ciebie przemawia Beciku
          Last edited by darekd; 16-03-2011, 14:02.

          Comment

          • minib00m
            Member
            • 11-2012
            • 60

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jaśniutki, aż za bardzo... [2]
            Piana: Piana - nic specjalnego. Wlana, od razu jest nietrwała. Po minucie zostaje mały kożuszek, dalej już jej nie ma! [2.5]
            Zapach: Aż prawie nos wsadziłem do szklanki. Jedyne co poczułem to lekką nutę alkoholową, pała. Brak innych aromatów. [1]
            Smak: Czuć leciutką goryczkę i nic poza tym... Brak innych aromatów. [2.5]
            Wysycenie: Piwo "zalega" w żołądku, powodując niekontrolowane odbicia :-) Mało pijalne... [1.5]
            Opakowanie: Standardowa puszka utrzymana w koncepcji Lecha... Może wybić się kolorem na półce. [3.5]
            Uwagi: Dałem 3zł za puszkę "powiększoną". Nigdy nie powrócę do tego piwa, biorąc pod uwagę to, że dodam 50gr i dostanę Złote Lwy z Ambera.

            Moja ocena: [1.95]
            Last edited by minib00m; 05-11-2012, 20:07.

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              #7
              Kopiuję z tego wątku http://www.browar.biz/forum/showthre...41#post1123141, bo nie trafiłem z miejscem produkcji

              Kupiłem Lecha PREMIUM w promocji - butelka 2,29zł +kaucja (to mnie skusiło do kolejnego podejścia do tego trunku-a robię to raz na rok-dwa)

              O dziwo, ja odwieczny sceptyk i krytyk tego piwa, muszę przyznać, że wypiłem butelkę do końca. Możliwe jest też by jeszcze pół, a nawet cała druga butelka została w upalny dzień wypita.

              Nadal uważam, że to słabe piwo, ale obecnie z miana "kwaśnej gazowanej wody" awansowało do miana "przeciętnego koncerniaka"

              1 w kodzie czyli TYCHY

              UWAGI: Skunks obecny, ale tylko przeszkadzał z początku picia, później przestałem zwracać na niego uwagi
              Last edited by dlugas; 27-05-2013, 09:19.
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • ender140
                Senior
                • 11-2010
                • 107

                #8
                Kupione w promocji Carrefour 14,99 za 8-pak. Kupiłem, co by posmakować luksusu "premium". A cena taka pewnie, bo zmienili skład. Teraz ma 5% alkoholu. Niczym się nie wyróżnia, ani dobre, ani niedobre. 2-Poznań.

                To aż dziwne, że udało mi się kupić, widocznie nie schodzi nawet w takiej cenie, bo jak Żubr czy Harnaś jest po 1,80 za sztukę, to znika z półek.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  Skoro Poznań, to czemu opisujesz go pod Tyskim?

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Szakali
                    Senior
                    • 08-2013
                    • 572

                    #10
                    Lech jeszcze jako tako mi smakował beczkowy w barze gdzie dużo ludzi go piło i był zawsze świeży ,ale wersje butelkowe czy puszki to jedna wielka loteria...czasem w miarę da się wypić,a czasem tragedia ....A no i cena tego piwa jest grubo zawyżona,,
                    Last edited by Szakali; 04-08-2013, 17:58.

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: jasna słomka, klarowne [2]
                      Piana: średnio intensywna [2.5]
                      Zapach: lekki chmiel, spory skun, trochę piwnicy, trochę skarpet, moim zdaniem mimo wszystko nie najgorszy [2.5]
                      Smak: woda, lekki kwasek, odrobina słodowości, goryczka minimalna i raczej alkoholowa, takie popłuczyny, dosłownie - rozcieńczone piwo... [2]
                      Wysycenie: duże [3]
                      Opakowanie: bardzo nowoczesny design (może się podobać), informacje niestety żadne... [2.5]
                      Uwagi: Wybaczcie, musiałem...
                      No skoro 150904 to pewnie tu opisywać?

                      Moja ocena: [2.3]
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        #12
                        Dziś doświadczyłem wręcz traumy...
                        Rano wypiłem parę Kormoranów i jeden Lwówek (Jankes), a później udałem się do knajpy i wypiłem Lecha Premium, którego kod rozpoczynał się od cyfry 1.
                        Ze trzy lata nie piłem tej marki, ani z Poznania, ani z browaru Tyskie.
                        I takiego syfu koncernowego, to ja nie pamiętam. Tylko Antidotum i Sulimar z serii Rebel( i to te starsze, Vienna Lager, Dunkel, Bohemia Pilsner) są gorsze, ale to już kompletne dno.
                        Wszystkie piwa piwopodobne, takie jak Tatra, Harnaś, Żubr, Żywiec, Tyskie, Warka, a już szczególnie świeże piwo z kega EB Specjal z Elbląga, przywiezione do Ełku smakuje dużo lepiej.
                        Mimo zielonej butelki, nie było skunksa, ale ogólnie to nic nie było. Nic to!
                        Najgorszy był smak. Piwo niby lekkie, tylko 5% alk, ale tak ciężkie stęchlizną, że aż rozbolała mnie wątroba! Piwo było mdłe, mydlane, nie miało żadnej goryczki, ale trochę kwasu owszem.
                        Na dodatek był karton i to nie mokry. No jak tu pić coś z suchego kartonu??
                        Kolejne piwne doświadczenie w moim życiu-suchy karton
                        Wątroba dalej boli, zaraz wypiję jakiegoś dla odmiany ciemniaka od naszych sąsiadów, może mi się polepszy
                        Przez trzy następne lata nie wezmę nic do przełyku z nazwą Lech. Przysięgam.

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          #13
                          Rano wypiłem parę Kormoranów i jeden Lwówek (Jankes)
                          no i tym sposobem zepsułeś sobie smak "piwa" na cały dzień :]
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • DariuszSawicki
                            Senior
                            • 08-2012
                            • 2868

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                            no i tym sposobem zepsułeś sobie smak "piwa" na cały dzień :]
                            Nie wydaje mi się.
                            Po innych, nawet smaczniejszych piwach, piłem piwa z koncernów i jakoś tam się piło.
                            Szczególnie piwo EB Specjal z beczki, które smakuje zupełnie inaczej niż z butelki ( o dziwo!!).
                            Natomiast Lech Premium jest beznadziejny. Przy nim Tyskie Gronie ma mega goryczkę, a Żywiecki Full ma aromat tak intensywny jak IPA.
                            Ale bez jaj... dla mnie to najgorsze koncernowe pseudopiwo jakie piłem od trzech lat, i jak przysiągłem, tak słowa dotrzymam: żadnego Lecha przez trzy lata.

                            Comment

                            • Carlo22
                              Senior
                              • 05-2012
                              • 182

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nie wydaje mi się.
                              Po innych, nawet smaczniejszych piwach, piłem piwa z koncernów i jakoś tam się piło.
                              Szczególnie piwo EB Specjal z beczki, które smakuje zupełnie inaczej niż z butelki ( o dziwo!!).
                              Natomiast Lech Premium jest beznadziejny. Przy nim Tyskie Gronie ma mega goryczkę, a Żywiecki Full ma aromat tak intensywny jak IPA.
                              Ale bez jaj... dla mnie to najgorsze koncernowe pseudopiwo jakie piłem od trzech lat, i jak przysiągłem, tak słowa dotrzymam: żadnego Lecha przez trzy lata.
                              W 100 % się z Tobą zgadzam! Nie ma chyba bardziej bezpłciowego piwa niż Lech. Już lepiej wypić wodę, a smakuje podobnie. Z tym, że woda jest zdrowsza i tańsza Kiedyś w knajpie w której nie było żadnego wyboru zamówiłem Lecha i strasznie się męczyłem. I to był błąd, lepiej już wypić herbatkę.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎