Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łomża, Export

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasny, żytni, nie jest klarowne w 100% [4]
    Piana: biała, gęsta, drobna, osadzają się malutkie refleksy na ściance szklanki [3.5]
    Zapach: słodowo-chmielowy, dośc intensywny [4]
    Smak: smak jest doskonały. pełny, treściwy, dobrzey wyczuwalna chmielowa goryczka przyjemnie łaskoczącą tylnią część języka, lekko szczypiące ale ogólnie w niczym mi to nie przeszkadza [5]
    Wysycenie: może ciut za duże co odznacza się w smaku ale ogólnie może być [4.5]
    Opakowanie: ładna etykieta, kapsel, minus za zieloną bezwrotną butelkę [4.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.4]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • JAckson
      Senior
      • 05-2004
      • 6122

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Kolor jasny, nie powala i zbyt żółty wg mnie. Jednak bliżej 4 niż 3,5 [4]
      Piana: Piana biała i pachnąca. Utrzymywała się wysoką czapką przez chwilę poczym zredukowana do dość zwartego nalotu obecnego do końca [4.5]
      Zapach: Zapach przyjemny, trochę mało intensywny, chmielowy [4]
      Smak: Smak dobry, świeży, starannie wyważony - mam wrażenie. Trudno się przyczepić do niego. Chyba tylko o to, że nie jest charakterystyczny. [4.5]
      Wysycenie: Nasycenie bardzo dobre. Piwo pracuje żwawo ale bez przesady. Powoduje miłe uczucie w ustach. [5]
      Opakowanie: Bardzo ładne opakowanie. Butelka zielona ale jest dobrze pasująca do etykiety i kapsla. Dobrze się kojarzy - świeża zieleń. Minus za bezzwrotność [4.5]
      Uwagi: Piwo zakupione w sklepie Geant we Wrocławiu. Jak najbardziej dobre mimo, że brak znamionujących je cech smakowych. Pomyślałem sobie, że tak mogłoby wyglądać (smakować) piwo ogólnie dostępne tzw. masówka - świetnie się prezentujące i dobrze smakujące.

      Moja ocena: [4.325]
      MM961
      4:-)

      Comment

      • lzkamil
        kierowca bombowca
        • 01-2003
        • 3611

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnozłoty, typowo pilsowy. [4]
        Piana: Grubobąbelkowa, dosyć krótka, szybko się dziurawi i znika do zera. [2.5]
        Zapach: Chmielowy, trochę nijaki. [3]
        Smak: Goryczkowy przechodzący w bardziej słodowy, trochę płaski, jak na 12-kę wodnisty, główną nutę niestety stanowi gaz. [3]
        Wysycenie: Za duże, odczuwalne przez przełyk [3]
        Opakowanie: Zielona flaszka, proste ale całkiem sympatyczne etykietki. [4]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.05]
        Lepszy jabol pod okapem
        niż GŻ, CP i KP !


        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

        Comment

        • Czapayew
          Senior
          • 10-2002
          • 1966

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: najmocniejsza strona piwa - ładny i intensywny [4]
          Piana: słabiutko, słabiutko - prawie żadna [2]
          Zapach: nijaki, prawie niewyczuwalny [2]
          Smak: olejuju - chmielona, goryczkowana woda [1.5]
          Wysycenie: na początku duże bąble, potem - lepiej nie mówić [2.5]
          Opakowanie: gustowna etykieta, zachęca do zakupu [4]
          Uwagi: Wieeeeelkie rozczarowanie. Zakupiłem w Ąszą i spodziewałem się piwnej uczty (na miarę choćby GOLBERGA), a dostałem wodnisty wyrób piwopodobny. Nie sięgne po raz wtóry. (Kapselek do kolekcji).

          Moja ocena: [2.025]
          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

          www.zamkoszlaki.com
          www.piwnekapsle.net

          Comment

          • zAjkA
            Senior
            • 12-2004
            • 1089

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasna słonkowa barwa. [3]
            Piana: Szybko opadła ale do końca był widoczny wyraźny kożuszek. [3.5]
            Zapach: Jak dla mnie słodowy. [3.5]
            Smak: Przyjemny goryczkowy lekko słodowy. [4]
            Wysycenie: Cały czas widoczne miłe dla oka bąbelki. [4]
            Opakowanie: Przyzwoita zielona butelka 0.5l widoczna zresztą na zdjeciu na 1 stronie. [4]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.725]
            Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

            Comment

            • Shlangbaum
              Senior
              • 03-2005
              • 5828

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Taki jak powinien być dla pilsa: złotawy, bez tęsknot za słodami barwiacymi, zawsze taki sam, bez względu na to ile dni pozostało do terminu przydatności do spozycia. [5]
              Piana: Sztywna, ale troszkę za krótko się utrzymuje na wysokim poziomie, na niskim poziomie utrzymuje sie dłuuuuugo. [4]
              Zapach: Znakomity, czuć lekko chmiel, brak zapachu opakowania czy witaminy C, może nieraz lekko zalatuje słodem. [4.5]
              Smak: Ciekawa goryczka bez alkoholowych wtrętów, dobrze nachmielone, bez chamskie posmaku na wewnetrznych stronach policzków. Brakuje tylko poczucia pełności [4.5]
              Wysycenie: Strzał w 10! Pojedyńcze duże perełki odrywaja się od dna i spokojnie podąrzaja ku górze, nagazowane do samego końca. [5]
              Opakowanie: Estetyczna i przejrzysta etykieta z wszystkimi danymi o piwie i browarze, pasuje zielony kolor butelki. Może jednak zmieniłbym tylko jej kształt. Na taki jak Sambor? [4.5]
              Uwagi: To piwo mogłoby na stałe zająć miejsce Żywca. Wszystkich będę namawiał. Szkoda, że nie zawsze mozna je dostać...

              Moja ocena: [4.5]

              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

              Comment

              • Kolesław
                Senior
                • 03-2004
                • 1130

                #22
                Uczyłem sie pić piwo na Łomży. Jantar, Wyborowe. Export od święta. Mówię Wam, ten nowy zielony Export, to zupełnie co innego. Nie jest zły, ale i nie lepszy. Od siebie samego i całej masy podobnych piw.

                Comment

                • Shlangbaum
                  Senior
                  • 03-2005
                  • 5828

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kolesław
                  Uczyłem sie pić piwo na Łomży. Jantar, Wyborowe. Export od święta. Mówię Wam, ten nowy zielony Export, to zupełnie co innego. Nie jest zły, ale i nie lepszy. Od siebie samego i całej masy podobnych piw.
                  100% racji, fajne piwko, moja ocena (jak kogoś to wogóle obchodzi ) poniżej

                  Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                  Comment

                  • nikita_banita
                    Senior
                    • 06-2003
                    • 1363

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                    moja ocena (jak kogoś to wogóle obchodzi ) poniżej
                    Chyba powyżej

                    Comment

                    • Shlangbaum
                      Senior
                      • 03-2005
                      • 5828

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nikita_banita
                      Chyba powyżej
                      Według kolejności pisania powyżej, graficznie poniżej

                      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Troszkę za jasny jak na taki ekstrakt. [3.5]
                        Piana: Wysoka, drobnoziarnista. Opada dość wolno, do grubej kołderki. [4.5]
                        Zapach: Niezwykły chmielowy aromat wyczuwalny pół metra nad szklanką! W tle lekka słodowość. [5]
                        Smak: W smaku też sporo chmielu. Jako droga pojawia się sympatyczna nuta słodowa, znów ustępująca miejsca smakowi chmielu, a następnie goryczce. Świetne piwo! [4.5]
                        Wysycenie: Nasycenie jak dla mnie ciut za niskie. [3.5]
                        Opakowanie: Opakowanie dość klasyczne. Estetyczne, wyróżnia się na półce. [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.55]

                        Comment

                        • Leonpraga
                          Senior
                          • 02-2005
                          • 468

                          #27
                          Pamiętam jeszcze dobrze smak Łomży exportowej w butelkach O,33, niesamowite było piwo ciemne kameralne, jedynka wśród piw ciemnych w tamtym okresie, piwowarzy mówili że przy dzisiejszej technologii, nie do powtórzenia, był to rok chyba 1984 lub 5 jak się pojawiło na rynku i było może, ze 4 lata. póżniej łomżyńskie piwo, sie jakoś popsuło trudno powiedzieć dlaczego. Jednym z głównych powodów podjęcia się, budowy browaru, na byłych terenach poligonu wojskowego, było odkrycie znakomitej wody nadającej sie do produkcji piwa i przy budowanym kombinacie ziemniaczanym, postanowiono wybudować browar, którego wtym rejonie brakowało i był to jeden z nielicznych pozytywnych pomysłów PRL, w stosunku do piwa. Muszę powiedzieć że po zamknięciu browaru Warszawskiego, szukam nowego smaku i piwo łomżyńskie, ostatnio, robi namnie wrażenie, pasuje mi ten smak, tak samo łomży wyborowej, jaki i exportowej, niestety u siebie na Pradze moge dostać tylko łomże eksportową i pije ją codziennie, zato łomże wyborową i mocną pije gdy jestem na działce poza Warszawą, jest dostępna w każdym najmniejszym sklepie, jednak doskwiera mi brak w sklepach porterów, mojego ulubionego piwa,

                          Comment

                          • fat_fire
                            Member
                            • 09-2004
                            • 80

                            #28
                            Smaczne piwko , na pierwszym planie chmiel , pierwszy raz je dzisiaj piłem i pytam się siebie dlaczego tak późno? Szkoda tylko ,że muszę pół miasta po nie przejechać...

                            Comment

                            • gumball
                              Senior
                              • 06-2002
                              • 119

                              #29
                              Czy ktoś może podać jakieś miejsca w Warszawie gdzie można dostać Łomże Export??
                              z góry dzięki
                              piwo - to lubię!

                              Comment

                              • Leonpraga
                                Senior
                                • 02-2005
                                • 468

                                #30
                                można ją kupić na Pradze, ul. Bródnowska 22, mały lokalny sklepik, na przeciwko prokuratury bliżej ul. Szwedzkiej, kupuje ją tam codziennie, jest super, właśnie kilka minut temu jedną opróżniłem

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎