Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łomża, Export

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pinio74
    Senior
    • 10-2003
    • 3881

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Kolor ładny, złoty [4]
    Piana: Biała, średniobąbelkowa, po początkowym dużym wzburzeniu, potem stopniowo zanika, zostawiając jednak półcentymetrowy kożuszek [3.5]
    Zapach: Świeży, bardzo harmonijne połączenie aromatu chmielowego i jęczmiennego [4]
    Smak: W smaku przeważa chmielowa goryczka, to ona stanowi o charakterze piwa, obecne dalekie posmaki słodowe - dobrze orzeźwia [4]
    Wysycenie: jak dla mnie, w zupełności wystarczające [4.5]
    Opakowanie: Ciekawe opakowanie z widoczną myślą przyświecającą twórcom (wszystko zielone), duży plus za dedykowany kapsel [4.5]
    Uwagi: Na lato dobre, kupione w Auchan w Płocku po promocyjnej cenie 1,99 zł za butelkę.

    Moja ocena: [4]
    Last edited by Pinio74; 22-06-2005, 12:13.
    BIRRARE HUMANUM EST

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #47
      bardzo dużo to piwo traci przez zieloną flaszkę, taki skun bije z butelki i szklanki, że ledwo co je wypić mozna, szkoda, bo smak i wygląd prezentują całkiem niezłe piwko
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • murr
        Junior
        • 08-2005
        • 3

        #48
        Piwo jest zacne. Obecnie gdy nie ma czegoś ciekawego w sklepie to zakupuję do konsumpcji to piwo. Mnie ono wydaje się idealnie nachmielone, z rozpoznawalnym zapachem i charakterystycznym posmakiem. Złośliwcy twierdzą, że jest to Łomża Wyborowa, ale jeśli ktoś spróbuje obu to zauważy niewątpliwe różnice.

        Ach, Nikita, miód na moje skołatane serce. Jak można porównać export do wyborowego? Kubki smakowe nie tak działają czy co? Poza tym, gadka o róznym smaku róznych serii dotyczy raczej wyborowego.

        Comment

        • murr
          Junior
          • 08-2005
          • 3

          #49
          Ale to jest inne piwo niż stary export ze złotymi etykietami. Według mnie zupełnie nowy smak

          Comment

          • tomaso
            Junior
            • 08-2004
            • 3

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: poprawny [5]
            Piana: akurat [4.5]
            Zapach: zachęcający [5]
            Smak: jak najbardziej poprawny, nuta goryczy - w sam raz [5]
            Wysycenie: poprawne [5]
            Opakowanie: 4 bo część w butelkach niezwrotnych [4]
            Uwagi: Powszechnie dostępne na Podlasiu, np w Hajnówce.

            Moja ocena: [4.9]
            ---------------
            Ocena usunieta z rankingu.
            Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Bardzo proszę mniej lakonicznie a bardziej konkretnie - dziękuję
            Art, Admin

            ---------------

            Comment

            • Bekiesz
              Senior
              • 09-2005
              • 140

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika andrium
              Browaw Łomża można kupić w delikatesach na końcu ulicy Piwnej na starym mieście w Warszawie za 2.29 zł. (cały mój akademik się nią zaopatruje. Jeszcze można kupić niedaleko stacji metra Racławicka.

              Smacznego
              Łomże Export kupicie też w 'Samie Bielańskim" na Kasprowicza w Warszawie,i w delikatesach na skrzyzowaniu Marymonckiej i Przy Agorze.Cena:2.45-2.55 pln.Drogo,ale warto.To dobre piwo,tylko szkoda,że nalewaja je w zielone butelki.
              Jutro to dzisiaj,tylko jutro.

              Comment

              • Regent
                Senior
                • 10-2002
                • 512

                #52
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnozłoty [4]
                Piana: Po nalaniu gęsta, potem drobny kożuszek utrzymuje się w miarę długo. [4]
                Zapach: Zdecydowany, chmielowy. [4.5]
                Smak: mocno chmielowy, goryczkowy, trochę jednostajny. [4.5]
                Wysycenie: bez zarzutu, do końca bąbelkuje. [5]
                Opakowanie: mało urozmaicone, za dużo barwy zielonej przez co wszystko się zlewa. [3]
                Uwagi: Moja wersja ma 11,8% ekstr. i 5,7% alk. W składzie widnieje cukier to duże zaskoczenie gdyż w ogóle nie odczułem jakichkolwiek słodkich posmaków.

                Moja ocena: [4.375]
                Mniej alkoholu w piwach !!!
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Comment

                • babalumek
                  Senior
                  • 02-2004
                  • 1207

                  #53
                  Brakuje mu trochę jak dla mnie,chmielu i goryczki ale dobre, solidne piwko. Warto spróbować.
                  MRKS Kuźnia Jawor

                  WTS Sparta Wrocław

                  Comment

                  • earl_grey
                    Senior
                    • 05-2005
                    • 203

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Barwa jasnozłota, nie do końca klarowne. [4]
                    Piana: Piękny snieżnobiały kolor. Wysoka i dość długo stojąca, z czasem rozrywa się i kończy jako gruby kożuch, który po wypiciu osiada na dnie szklanki. [4]
                    Zapach: Świeży, zachęcający lekki zapach. Zgrabnie połączone nuty słodowe i rześki chmielowy aromat. [5]
                    Smak: Świeżutki, przyjemny i lekki. Chmielowo - słodowy smak z rewelacyjnym, długotrwałym, ale delikatnym goryczkowym posmakiem. [4.5]
                    Wysycenie: Dla mnie bardzo dobre, równe od pierwszego do ostatniego łyka, doskonale wyczuwalne na języku, nie za mocne. Cały czas widoczne w szklance zastępy sunacych ku górze pęcherzyków. [4.5]
                    Opakowanie: Świetna etykieta, wzór kolor i kształt przyciąga uwagę, na kontrze wszystkie potrzebne informacje, ładny firmowy kapsel. Dobra robota. [5]
                    Uwagi: Szkoda że niedostępna (przynajmniej ja na nią nie trafiam) na Pomorzu, na szczęscie zrobiłem sobie spory zapas. Cena 2,20. Pijam ją z prawdziwą satysfakcją.

                    Moja ocena: [4.625]

                    Comment

                    • kloss
                      Senior
                      • 03-2003
                      • 2526

                      #55
                      Nie rozbijam "Łomży" na atomy.Piwo jest obecnie wypijalne ale bez przesady.Czasy kiedy wywoływało ekstazę minęły jak sądzę bezpowrotnie.

                      Comment

                      • piecyk_gazowy
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 124

                        #56
                        Za pilsami to ja nieprzepadam ale te piwko bardzo mi smakowalo mocno goryczkowe dawno niepilem tak dobrego pilsa tylko troche rozbawilo mnie na opakowaniu warszawa-ney york -paryz czy jakos tam skojarzenie mam od razu z kosmetykami takie cos na piwie to zenada
                        !!!! Fuck you prototypy!!!!

                        Comment

                        • thrashcan
                          Senior
                          • 10-2005
                          • 126

                          #57
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Złoty, klarowne. [4.5]
                          Piana: Najsłabsza strona piwa. Z początku ładna, jednak szybko opada i wkrótce nie ma jej wcale...Kolor biały. [3]
                          Zapach: Piękny zapach chmielowy, intensywny od samego początku do końca, który maskuje inne aromaty(o ile w ogóle jakieś są). [4.5]
                          Smak: Niebo w gębie, piwo idealnie wyważone smakowo, goryczka pozostająca w gardle po przełknięciu jest w idealnym natężeniu, nic nie brakuje, ani też niczego nie za dużo. [5]
                          Wysycenie: Jak dla mnie idealne, piwo świetnie bąbelkuje i miło szczypie w podniebienie. [5]
                          Opakowanie: Zielona butelka 0,5l, bardzo ładne etykiety, starannie dopracowane, kapsel z nazwą piwa. Nic tylko kupować! [4.5]
                          Uwagi: Doskonałe piwo, do którego wciąż wracam. Cena przystępna. Czego chcieć więcej?Polecam!

                          Moja ocena: [4.575]

                          Comment

                          • Piotras
                            Senior
                            • 08-2003
                            • 307

                            #58
                            Chyba zmieniły sie parametry: ekstrakt 11,8% wag. Alk. 5,7% Obj.
                            Narazie bez rewelacji, ale daje szanse na podejście numer dwa.

                            Comment

                            • docent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 5205

                              #59
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Żółta barwa to zdecydowanie zbyt jasny kolor jak ten ekstrakt. [3]
                              Piana: Zaraz po nalaniu całkiem przyjemna, obfita ale niestety błyskawicznie dziurawiejąca i zanikająca. Mogło być lepiej... [3]
                              Zapach: Po nalaniu nie doszukałem się niczego w zapachu. Piwo sterylne? Charakterystyczny dla zielonych butelek zapach uwolnił sie przez sekundę. Pod koniec picia jednak zaczął dokuczać gorzkawy smrodek... [3]
                              Smak: Przyjemny posmak deliktanej goryczki to jedyny wyróżnik w smaku tego piwa. Piwo jest stosunkowo treściwe ale generalnie rewelacji tu nie ma. Przeciętnie dobre. [4]
                              Wysycenie: Dobre, piwo cały czas trzyma smak i nagazowanie. [4.5]
                              Opakowanie: Zielona bezzwrotna butelka czyli to co lubię. Do zielonej butelki pasuje analogiczna kolorystyka etykiet więc całość prezentuje się atrakcyjnie. [4.5]
                              Uwagi: Coś mi się wydaje, że drzewiej Łomża smakowała ciekawiej. Teraz jest przyzwocie ale naprawdę nic ponadto.....

                              Moja ocena: [3.55]
                              Last edited by docent; 14-01-2006, 18:51.
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              • lukasek
                                Junior
                                • 01-2006
                                • 15

                                #60
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: kolor jak piwa ale troszkę bladziutkie [4]
                                Piana: praktycznie jej nie ma [3]
                                Zapach: dobre, delikatny. [4]
                                Smak: Jak Heineken [5]
                                Wysycenie: nie za duzo [3]
                                Opakowanie: trafione [5]
                                Uwagi: Mogłoby byc troszkę tańsze w zwrotnej butelce

                                Moja ocena: [4.3]
                                ---------------
                                Ocena usunieta z rankingu.
                                Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                                Art, Admin

                                ---------------

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎