Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Radegast, Extra Horky

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • maksborko
    Junior
    • 12-2006
    • 17

    Radegast, Extra Horky

    Piwo specjalne (specialni varka)

    Zakupione w sklepiku browaru w miejscowości Nosovice (ok. 15 koron)

    Mocno goryczkowe, smakuje podobnie jak Pilsner Urquell.

    Alk. 6,5%
    Last edited by sibarh; 23-05-2011, 10:34.
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #2
    Mocno goryczkowe, smakuje podobnie jak Pilsner Urquell.
    Chwileczkę..od kiedy PU jest mocno goryczkowy?

    Comment

    • kloss
      Senior
      • 03-2003
      • 2526

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
      Chwileczkę..od kiedy PU jest mocno goryczkowy?
      W każdym razie oryginalny PU jest i tak bardziej goryczkowy niż wzmiankowany Radegast.

      Comment

      • maksborko
        Junior
        • 12-2006
        • 17

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
        Chwileczkę..od kiedy PU jest mocno goryczkowy?
        Radegast Extra Horky - Radegast Extra Bitter

        Dla mnie PU jest mocno goryczkowy.
        Last edited by maksborko; 21-02-2011, 21:40.

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          #5
          Dla mnie PU jest mocno goryczkowy.
          A to dla Ciebie Przy Svijanskim Rytirze czy niektórych niemieckich pilsach to on jest średnio goryczkowy. Nie młowiąc już o bardziej "hard corowych" stylach.

          Comment

          • Feti
            Senior
            • 10-2010
            • 801

            #6
            Kolor ciemny bursztyn, piana imponująca, pięknie utrzymuje się do końca, wysycenie doskonałe, zapach przyjemny, chmielowy, w tle słodowość, smak zdominowany przez dość przyjemną goryczkę , smaki słodowe wyczuwalne, jednak dość mało bogate w smaczki, piwo treściwe, wręcz ciężkie.
            Ogólnie dość dobry strong ( 6.5% )

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6077

              #7
              Oj niezłe piwko!

              Piana spora i dość trwała... kolorek bursztynowy i zapach chmielowy... gaz średni...
              Smak klasyczny... słodowo-goryczkowy. Dobrze chmielowe i raczej gęste... to lubię...
              Klasyka z big goryczką na końcu to oznacza piwo godne polecenia, oczywiście nie dotyczy to wyznawców Łarki Pstrong...

              ...byle się nie zepsuło jak to bywa z dobrymi piwami zwłaszcza u nas... no chyba że to będzie rzeczywiście tzw "krótka seria" to nie zdąży się popsuć...

              Comment

              • karol1000
                Senior
                • 09-2007
                • 1823

                #8
                Wie ktoś w jakim praskich marketach można dostać to piwko?
                LP

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12118

                  #9
                  Dodam, że piwo to ma zaw. ekstr. 15,6 %; 42 IBU /wspominany w powyższych postach PU ma 32/. Koncerniaki czeskie są bardziej otwarte na ciekawostki, choćby nawet były tylko sezonowe.

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23782

                    #10
                    Teraz są może i bardziej otwarte, ale nie dalej jak kilka lat wstecz, to przecież taka sama świątynia konserwatyzmu gatunkowego była jak i w Polsce (a nawet i większa).
                    Last edited by ART; 01-04-2011, 14:35.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12118

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                      Teraz są może i bardziej otwarte, ale nie dalej jak kilka lat wstecz, to przecież taka sama świątynia konserwatyzmu gatunkowego była jak i w Polsce (a nawet i większa).
                      Racja, ale czasy się zmieniają. Coraz więcej czeskich browarów odważnie idzie w górną fermentację, niektóre mini nawet w niej się specjalizują. To powoduje, że nawet koncerniaki muszą stać się nieco bardziej kreatywne. Dlatego cieszę się, że chyba rzutem na taśmę dorwałem to piwo w Pivońce w Hradcu Kralove.

                      Barwa -ciemne złoto
                      aromat - jednak w przewadze słodowe tony
                      piana - gęsta, średnio wysoka, trwała, to atut tego piwa
                      wysycenie - średnie
                      smak - spodziewałem się silnego uderzenia goryczkowego, ale jest ono schowane za równie mocną słodową podstawą, co zdecydowanie osłabia siłę rażenia. Wyszedł taki przyzwoity strong lager, który jest bardzo pełny w smaku, z goryczką oczywiście wyraźną ale nie dominującą i dość umiejętnie schowaną. Biorąc pod uwagę wysokość ekstraktu wydaje mi się, że był to efekt zamierzony.
                      Treściwość - tak pisali Feti i Javox (zgadzając się z ich spostrzeżeniami na temat tego piwa) - porządna, takie "gęste" piwo.

                      Ogólnie nie powaliło mnie na łopatki, myślę że przy niższym ekstrakcie goryczka jeszcze bardziej by się uwypukliła /ale to może pomysł na letnią edycję?/. No ale jak mówi stare przysłowie - więcej chmielu nie dla wielu więc należy docenić i to. Pomimo to dość solidne piwo.
                      Last edited by darekd; 06-05-2011, 17:34.

                      Comment

                      • sibarh
                        PremiumUżytkownik
                        • 01-2005
                        • 10384

                        #12
                        Foto:
                        Attached Files
                        2800 nowe piwa opisałem na forum
                        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                        Comment

                        • karol1000
                          Senior
                          • 09-2007
                          • 1823

                          #13
                          W końcu udało mi się natrafić na to piwo w wersji z kija oraz w butelkowej. Butelka chłodzi się w lodówce i czeka na swoją kolej więc zacznę od wersji lanej.

                          barwa: ciemne złoto
                          piana: maślana, bardzo drobnopęcherzykowa
                          zapach: słodowo-chmielowy, lekko kwiatowy
                          smak: początek silnie słodowy (co mnie zaskoczyło bo nie wiedziałem że ekstrakt taki wysoki), lekko kwiatowy. Potem przychodzi goryczka długa i przyjemna ale wcale nie taka silna jakby się można było spodziewać po "extra gorzkim" piwie. Jak pisze darek goryczka nieco schowała się pod silnym ekstraktem. Piwo jednak smaczne ale "extra gorzkim" bym go nie nazwał.
                          gaz: niski
                          Attached Files
                          LP

                          Comment

                          • Kwadri
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 1216

                            #14
                            Radegast Extra Horky

                            Kolor: Jasnobursztynowy.
                            Piana: Całkiem wysoka, średniobąblowa. Po kilku minutach kożuszek i firanki. Później pierścień i wysepki.
                            Zapach: Niezbyt przyjemny, typowo koncerniakowy. Po ogrzaniu tępy, perfumowany słód.
                            Smak: Mocno słodowy początek z "koncernowymi" posmakami. Powoli dociera zdecydowana, ale średnio mocna goryczka i zostawia, lekko wytrawny, goryczkowy finisz. W posmaku goryczka nieco mocniejsza, ale generalnie nic specjalnego. Później czuć alkoholowe smaczki.
                            Wysycenie: Średniowysokie.
                            www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎