Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gab, Konstancin Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • hasintus
    Senior
    • 07-2006
    • 850

    Gab, Konstancin Pszeniczne

    Tak się złożyło, że przypadkiem wpadł mi w ręce, a w zasadzie w gardło, nowy produkt browaru Konstancin, więc postaram się go opisać.
    Zapach lekki banan i goździk razem z towarzyszącą mocną nutą siarkowo żelazistą.
    Piana początkowo duża, wkrótce redukuje się do kożuszka.
    Barwa złota, opalizująca, drożdże z dna butelki powoli się rozchodzą w toni tworząc skomplikowane mętne kształty.
    Smak pszeniczny, kwaskowy, smak dość płaski, słaba nuta goździkowa, zakończenie puste, zbyt kwaskowe, goryczka ledwie wyczuwalna.
    Ogólnie nic specjalnego, kolejny taki sobie pszeniczniak. To nie będzie takie wydarzenie jak niegdyś Żytnie.
    Wydaje mi się, że obecnie na naszym rynku piwo typu hefe weizen jest już bardzo popularne i wypuszczając nowe pszeniczne wypadało by uwarzyć coś naprawdę dobrego albo nic.
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika hasintus Wyświetlenie odpowiedzi
    Ogólnie nic specjalnego, kolejny taki sobie pszeniczniak. To nie będzie takie wydarzenie jak niegdyś Żytnie.
    Wydaje mi się, że obecnie na naszym rynku piwo typu hefe weizen jest już bardzo popularne i wypuszczając nowe pszeniczne wypadało by uwarzyć coś naprawdę dobrego albo nic.
    Piłem to piwo dopiero raz, w wersji lanej. Nie krytycznie do niego nastawiony. Przyjemne nuty cytrusowo-bananowe wyróżniały je od innych pszenic polskich. Zobaczymy jak będzie w butelce. Uwarzenie pszenicy u nas to ciężka sprawa, skoro niektóre browary wtopiły wydawałoby się z dużo łatwiejszym klasycznym ciemniakiem. Konkurencja w pszenicach polskich jest moim zdaniem wciąż minimalna, więc fajnie że się taki produkt pojawił. Choć zgadzam się, że nie jest to takie wydarzenie jak Żytnie.

    Comment

    • kosher
      Senior
      • 04-2005
      • 2292

      #3
      Info z FB:

      "Miłośnicy piwa z Konstancina!

      Jest nam niezmiernie przyjemnie poinformować Was o tym, że w palecie
      piw z Konstancina pojawiło się nowe piwo górnej fermentacji – piwo
      Pszeniczne (jego etykietę mogliście ocenić nie ostatnio na Facebook'u).

      W pierwszej połowie kwietnia piwo to pojawi się na sklepowych pólkach,
      … ALE jeśli chcecie już w piątek spróbować nowego „dzieła” piwowarów z
      Konstancina – zapraszamy do wybranych sklepów:

      Oto adresy punktów, gdzie Pszeniczne będzie dostępne w przedsprzedaży:

      Konstancin-Jeziorna: ul.Warszawska 63 – API MARKET
      Warszawa: ul.Broniewskiego 65A - Ewa Wasiuk

      Sklepy sieci Organic Farma Zdrowia:

      Warszawa:
      CH Galeria Mokotów

      CH Sadyba Best Mall

      CH Targówek (Głębocka 15)

      CH Wola Park (Górczewska 124)

      CH Złote Tarasy (Złota 59)

      ul.Fieldorfa 10a lok.206

      CH Arkadia


      Łódź
      Manufaktura (Karskiego 5)


      Katowice
      Silesia Katowice (ul.Chorzowska 107)


      Kraków
      Galeria Kraków (ul.Pawia 5)


      Płock
      Galeria Płock (ul.Wyszogrodzka 140)


      Poznań:
      Poznań Plaza (Drużbickiego 2)
      Stary Browar (ul.Półwiejska 42)


      Wrocław
      Renoma Wrocław (ul. Świdnicka 40)

      Zapraszamy do sklepów i zachęcamy do dzielenia się opiniami na FB.

      Za najciekawsze opisy Pszenicznego dostaniecie komplet 6 szklanek
      piwnych z logiem Konstancina."

      Comment

      • Promil03
        Senior
        • 10-2007
        • 2833

        #4
        Jak donosi czujne oko Pankracego, piwo ma 12,5 ekstraktu. Co do alkoholu poczekamy na dokładne dane.

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23792

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
          Info z FB:
          Jeśli to Konstancin informuje to piszcie proszę że to info z Konstancina zamieszczone tu czy tam, a nie że Facebook o tym informuje. Kłania się też wyraźne "cytowanie".
          Last edited by ART; 24-03-2011, 18:14.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • kosher
            Senior
            • 04-2005
            • 2292

            #6
            Ok, na przyszłość skoryguje podobny cytat wedle wskazówki.

            Comment

            • bobza
              Senior
              • 01-2009
              • 222

              #7
              przydział na Wrocław wynosi ... ... uwaga uwaga 40 butelek
              http://www.alebrowar.pl/

              http://www.facebook.com/AleBrowar

              Comment

              • krzepiak
                Junior
                • 03-2011
                • 11

                #8
                Mam nadzieję, że niebawem to piwko dotrze i do mojego miasta i będę miał możliwość zasmakowania się w nim, bo miejsca w których póki co są dostępne są zbyt odległe

                Comment

                • mareks
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 1939

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bobza Wyświetlenie odpowiedzi
                  przydział na Wrocław wynosi ... ... uwaga uwaga 40 butelek
                  To poczekam, aż będzie dostępne normalnie. )
                  Last edited by mareks; 25-03-2011, 09:08.

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bobza Wyświetlenie odpowiedzi
                    przydział na Wrocław wynosi ... ... uwaga uwaga 40 butelek
                    Jakoś ciężko mi w to uwierzyć. Dziś rano zajrzałem do sklepy sieci Organic Farma Zdrowia w CH Arkadia w Warszawie i na widoku stało tam sześć skrzynek tego piwa, czyli 120 butelek. Wziąłem tylko jedną, bo cena dość zaporowa (6,90 zł), ale piwo schodzi. 45 minut później widziałem już, że w jednej ze skrzynek zostały nędzne resztki.
                    Wrażenia pewnie dzisiaj, ale nawet jeśli mi zasmakuje, poczekam aż trafi do sklepów specjalistycznych i będzie miało rozsądną cenę.

                    Comment

                    • bobza
                      Senior
                      • 01-2009
                      • 222

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
                      Jakoś ciężko mi w to uwierzyć. Dziś rano zajrzałem do sklepy sieci Organic Farma Zdrowia w CH Arkadia w Warszawie i na widoku stało tam sześć skrzynek tego piwa, czyli 120 butelek. Wziąłem tylko jedną, bo cena dość zaporowa (6,90 zł), ale piwo schodzi. 45 minut później widziałem już, że w jednej ze skrzynek zostały nędzne resztki.
                      Wrażenia pewnie dzisiaj, ale nawet jeśli mi zasmakuje, poczekam aż trafi do sklepów specjalistycznych i będzie miało rozsądną cenę.
                      Informacja pochodziła z Wrocławskiego sklepu Organic uzyskałem ja telefonicznie wczoraj wieczorem, właśnie dojechały do mnie cztery butelki, kolega który podjechał do Renomy mówił że została końcówka z dwóch skrzynek.
                      http://www.alebrowar.pl/

                      http://www.facebook.com/AleBrowar

                      Comment

                      • zgoda
                        Senior
                        • 05-2005
                        • 3516

                        #12
                        To ja poczekam na normalną dostępność i normalną cenę.
                        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bobza Wyświetlenie odpowiedzi
                          Informacja pochodziła z Wrocławskiego sklepu Organic uzyskałem ja telefonicznie wczoraj wieczorem, właśnie dojechały do mnie cztery butelki, kolega który podjechał do Renomy mówił że została końcówka z dwóch skrzynek.
                          No to rzeczywiście dziwne. Nie wiem, czy sklep tak totalnie nie doszacował popytu, czy też browar był gotów wysłać tylko tyle do Wrocławia? Ktoś na pewno się wygłupił.

                          Comment

                          • kosher
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 2292

                            #14
                            W sklepach sieci Organic ceny od dawna są z sufitu (tak, tak wiem czynsz za wynajem powierzchni handlowej w marketach musi przecież swoje kosztować).
                            Np. w Galerii Mokotów za Wybornego Ciechana życzą sobie 4.50 podczas gdy 50 metrów dalej na hali Carrefoura to samo piwo kosztuje 3 złote z hakiem.
                            I co? I nic. Część klientów i tak woli kupić Ciechana w sklepie ze zdrową żywnością niż na hali pospolitego marketu

                            Comment

                            • bobza
                              Senior
                              • 01-2009
                              • 222

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
                              No to rzeczywiście dziwne. Nie wiem, czy sklep tak totalnie nie doszacował popytu, czy też browar był gotów wysłać tylko tyle do Wrocławia? Ktoś na pewno się wygłupił.
                              Myślę ze masz rację z tym browarem, popatrz ile punktów w Warszawie na tle reszty kraju dostało nowego Konstancina. Pewnie zadecydowała odległość. Wybór Organica to moim zdaniem nieporozumienie ze względu na cenę i kompetencje, wczoraj dziewczyna wiedział że będzie, ale jak dzisiaj podjechałem o 10 rano, to żadna nie wiedział o co właściwie pytam. Dopiero jak zacząłem męczyć, przedzwoniły do kierowniczki i okazało się że piwo będzie około 12 ale nie wiadomo ile. Po południ poprosiłem kolegę bo zawaliła mnie robota.
                              Dodam tylko, bo nie było jeszcze takiej informacji, że wg. kontry piwo ma 5,3 % alkoholu obj.
                              Last edited by bobza; 25-03-2011, 15:23.
                              http://www.alebrowar.pl/

                              http://www.facebook.com/AleBrowar

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎