Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grodzka 15, Bursztynowe niefiltrowane niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bobza
    Senior
    • 01-2009
    • 222

    Grodzka 15, Bursztynowe niefiltrowane niepasteryzowane

    Piwo Bursztynowe
    ekstrakt brzeczki 16,6%, zawartość alkoholu 6,5% objętościowo
    Kolor: Bursztynowy, głęboki, bardzo klarowny jak na piwo niefiltrowane.
    Piana: Ecru średnio wysoki, pęcherzyki drobne, utrzymuje się długo. Wyśmienita.
    Zapach: Mocno słodowy z lekkimi nutami karmelowymi, odrobina chmielu.
    Smak: Piwo bardzo treściwe, brak posmaków alkoholowych, intensywnie słodowe z bardzo przyjemna goryczką na finiszu. Jak nie lubię takich piw to Bursztynowe bardzo mi smakowało.
    Wysycenie: Średnie, nie przeszkadza czyli ok.
    Opakowanie: Od reszty etykiet piwa "na wynos" różni się motywem pnączy i szyszek chmielowych, brakiem białego wypełnienia ety. oraz czcionką nazwy piwa.
    Ogólnie 4+
    Attached Files
    http://www.alebrowar.pl/

    http://www.facebook.com/AleBrowar
  • mrkowal
    Senior
    • 03-2009
    • 155

    #2
    Piłem w zeszłą sobotę z kranu, Bardzo dobre zbliżone smakiem do marcowego, Jedyny problem to brak gazu,
    Ultima forsan

    Comment

    • kuryl
      PremiumUżytkownik
      • 08-2011
      • 35

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: głęboki, bursztynowy, mętny. bardzo ładny [5]
      Piana: ecru, jak wspomniał bobza. początkowo dość wysoka, puszysta, utrzymywała się całkiem długo. po pewnym czasie opadła i pozostał pierścień, by po paru chwilach całkowicie zniknąć. smaczna. [4.5]
      Zapach: mocno słodowy. nie wyczuwam wiele więcej [4]
      Smak: Treściwe, konkretne. mam wrażenie, że poprzednio było nieco słodsze, co mi bardziej pasowało. dziś głównie słód, delikatnie wyczuwalny alkohol po kilku łykach i odrobinka chmielu. [4]
      Wysycenie: niewielkie [3.5]
      Opakowanie: Litrowe butelki z Grodzkiej bardzo lubię Duża etykieta, ładnie zdobiona na górze pnączami i szyszkami chmielowymi, podobnie na środku.
      opis piwa, skład, parametry, widoczna data przydatności. [4]
      Uwagi: Bardzo poprawne, dobre piwo, choć w czerwcu bardziej mi smakowało - chyba było słodsze.

      Moja ocena: [4.075]

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        Kolor ciemnego, mętnego miodu a nie bursztynu
        Piana niezbyt wysoka ale drobna i utrzymała się pełną warstwą do końca małego piwa.
        W zapachu ciężkie, słodkie, bardzo mocno słodowe, w głębi czuć drożdże.
        W smaku lekko kleiste ale jednocześnie dość orzeźwiające. Ponownie mocno słodowe, błąkają się ciasteczkowo-zbożowe akcenty. W pierwszej połowie szklanki czuć delikatny alkohol.

        Dobre piwo. Gdybym je zARTomacił spokojnie wyszłoby 4,2 bo za pianę i opakowanie (firmowa szklanka, podstawki, widok na kadzie) daję maksimum

        Comment

        • kuryl
          PremiumUżytkownik
          • 08-2011
          • 35

          #5
          może w Krakowie nieco inaczej podchodzi się do bursztynowego koloru niż nad morzem

          oczywiście degustacja w Grodzkiej dodaje uroku. szkoda, że sala z kadziami jest dla palących :/

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9729

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: No właśnie bursztynowy , minimalnie mętny. [4.5]
            Piana: Brudnobiała, rzadka, niezbyt trwała... [3]
            Zapach: Słodowo-karmelowy, chyba... [3.5]
            Smak: Lekka goryczka z akcentem ziołowym, który rozbudowuje się w stronę paloną, ślad owocowy (znowu - chyba?) [4]
            Wysycenie: Jak na browar restauracyjny to nawet wysokie, na granicy akceptacji... [4]
            Opakowanie: Bączek z prostą etą w stylu browaru, goły czarny kapsel. [3]
            Uwagi: Kupione w browarze na wynos.

            Moja ocena: [3.7]

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Miedziano-bursztynowy, mocno mętny, ciekawy. [5]
              Piana: Średnio wysoka, "przybrudzona", ładnie się trzyma i solidnie osadza się na ściankach. [4.5]
              Zapach: Biszkoptowo-owocowo-słodowo-kwaskowaty. Trochę zbyt owocowy jak na piwo dolnej fermentacji, ale to jest do zniesienia. [4]
              Smak: Piwo bardzo gęste, szalenie treściwe, z potężną słodową chlebowością i sporą goryczką. Gdyby ta goryczka była mniejsza, smakowałoby jak marcowe. [5]
              Wysycenie: Nieprzesadnie wysokie, tu pasuje. [4.5]
              Opakowanie: Firmowy kufel i podstawka, pite na tarasie browaru wychodzącym na lubelski zamek. Czego chcieć więcej? [5]
              Uwagi: Pite 12 sierpnia 2012 r. w browarze. Kosztowało 8 zł za 0,5l.

              Moja ocena: [4.575]

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                A tak wyglądało podczas degustacji:
                Attached Files

                Comment

                • Derbeth
                  Senior
                  • 04-2013
                  • 337

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: ciemny bursztyn, lekko zamglone [4]
                  Piana: grubopęcherzykowa, nalewa się obficie, ale natychmiast znika [2]
                  Zapach: nikły, słodowy [2.5]
                  Smak: słodowy, ale nie słodki, trochę karmelu, chmielu w zasadzie nie czuć, po przełknięciu zostaje w ustach goryczka, ale wydaje mi się, że pochodzi z alkoholu; pełnia średnia w kierunku niskiej, piwo nie zapycha, w miarę ogrzewania niestety czuć alkohol [3.5]
                  Wysycenie: delikatne, chociaż lekko szczypie w język [3.5]
                  Opakowanie: ładna etykieta, goły kapsel, podany ekstrakt i ogólnikowo skład [4]
                  Uwagi: Butelka 0,33 z datą ważności 19.12.2013. Pite zgodnie z zaleceniami, czyli prosto z lodówki. Nie jest złe, ale jakby puste, plus ten wychodzący z czasem alkohol... Średniak, raczej nie będę powtarzał.

                  Moja ocena: [3.05]

                  Comment

                  • yaro74
                    PremiumUżytkownik
                    • 09-2012
                    • 2089

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: bursztynowy, lekko zmętniony. [4.5]
                    Piana: wysoka, drobno i średnio pęcherzykowa, średnio trwała. [4]
                    Zapach: jest dość intensywny, przyjemny, słodowy, karmelowy i lekko owocowy. Po ogrzaniu delikatnie wyczuwalny alkohol. [4]
                    Smak: słodowy, lekko karmelowy i owocowy, z delikatną goryczką na finiszu. Piwo jest niezbyt treściwe, dobrze pijalne. [3.5]
                    Wysycenie: średnie. [4]
                    Opakowanie: przeciętna etykieta, goły kapsel, niewiele informacji. [2.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.75]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎