Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek, Lwówek Ratuszowy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Lwówek, Lwówek Ratuszowy

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • MINIAKos
    Senior
    • 02-2010
    • 151

    #2
    Podejrzewam, że moja butelka była w jakiś sposób niedomknięta, mimo że w poziomie nic się nie wylało. Zupełnie rozgazowane piwo z posmakiem gumowo-jabłkowym.

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty. Za jasny na 13,8. [4]
      Piana: Niewysoka, szybko znika do marnej, cieniutkiej kołderki. Ładnie osadza się jednak na ściankach. [3.5]
      Zapach: Silny, słodowy i chmielowy. Chmielu jest jednak zdecydowanie za mało, poza tym pojawia się niepokojąca piwniczna nuta. [3.5]
      Smak: Spora słodowość, połączona z taką fajną, owocowo-chlebową nutą. Najważniejsze jednak, ze czuć goryczkę! Nie jest zbyt silna, ale dobrze pasuje do całości, podobnie jak leciutka nuta alkoholowa. [4.5]
      Wysycenie: Za wysokie. [4]
      Opakowanie: W nowej odsłonie piwa widnieje lwówecki obrazek tożsami z Książęcym. Czerwona obwódka wokół etykiety odpowiada mi, pasuje do piwa mocniejszego i stanowi element wspólny z Ciechanami. Czerwony obrys napisu "Lwówek" wygląda już znacznie gorzej. Minus za okropny font, jakim napisano "Ratuszowy" (na dodatek niepotrzebne na zielono, razi to). Kolejny minus tradycyjnie za "MJ" w herbie na krawatce. Panie Marku, czy naprawdę musi się pan dowartościowywać w tak niski sposób? Chyba nie ma takiej potrzeby. Trzeci minus za idiotycznie małe napisy na spodzie etykiety. Owszem, można je teraz przeczytać bez lupy, ale wciąż są za małe. Czwarty za tradycyjnie brzydki kapsel "Piwa Regionów". I ostatni, wielki minus za to, że ciągle nie ma tu ani słowa o nowatorskiej "dębowej" filtracji (jeśli wciąż jest stosowana). Czy aż tak trudno przestawić lwówecką etykietownicę tak, by naklejała również kontry, na których mogłoby się to znaleźć? [2]
      Uwagi: Wciąż nie do końca podoba mi się pomysł, by zakładać nowy temat dla piwa, które zmieniło tylko nazwę, ale niech będzie.

      Po degustacji jestem bardziej zadowolony niż za pierwszym razem. Tylko ta etykieta...

      Moja ocena: [3.875]

      Comment

      • pioterb4
        Senior
        • 05-2006
        • 4322

        #4
        Po degustacji jestem bardziej zadowolony niż za pierwszym razem. Tylko ta etykieta...
        W porównaniu do tej z drzewam ta obecna to jest arcydzieło

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
          W porównaniu do tej z drzewam ta obecna to jest arcydzieło
          Sam pomysł jest lepszy. Kilka wymienionych wyżej kwestii zaniża jednak ocenę.

          Comment

          • j_Q
            Senior
            • 10-2009
            • 176

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Mocny, złoty, czysty. Nie ma się do czego przyczepić [4.5]
            Piana: Z początku dość gęsta, opada do kożucha, który utrzymuje się do samego końca. Oblepia ściany szklanki [4]
            Zapach: W zapachu dominuje chmiel z lekką goryczką. Słód majaczy gdzieś w dalekim tle [4]
            Smak: Wyraźne, mocne nachmielenie. W smaku dominuje aromatyczna goryczka, miło rozchodząca się po ustach i długo utrzymująca swój posmak. Po opadnięciu goryczki pozostaje jeszcze lekki posmak słodu, miło harmonizujący z całością [4.5]
            Wysycenie: Przyjemne, ale nie zaszkodziłoby odrobinę mocniejsze [3.5]
            Opakowanie: Zbyt dużo informacji jest nieczytelnych, do tego wydrukowanych "do góry nogami" w stosunku do reszty. [3]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.15]

            Comment

            • dreads
              Basowy
              • 09-2009
              • 520

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
              I ostatni, wielki minus za to, że ciągle nie ma tu ani słowa o nowatorskiej "dębowej" filtracji (jeśli wciąż jest stosowana).
              Podobno właśnie już nie jest stosowana

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dreads Wyświetlenie odpowiedzi
                Podobno właśnie już nie jest stosowana
                Już to wiem z wiarygodnego źródła.
                Wciąż jednak zastanawiam się, dlaczego? Czy na dłuższą metę nie była opłacalna? Czy też ewentualny wpływ wiórów na smak był zbyt nikły, aby był sens stosować tę metodę?

                Comment

                • Pery77
                  Senior
                  • 03-2011
                  • 142

                  #9
                  Może metoda juz nie stosowana ale wciąż można o tym przeczytac na etykiecie... Gdy pierwszy raz je próbowałem to byłem zachwycony i smakowało mi bardziej niz Lwówek książęcy ale gdy wczoraj piłem to juz mi jakoś tak zalatywało "mokrym psem" Nie powiem że jest złe, nawet sporo lepiej niz średnio ale nie wybitnie.

                  Comment

                  • Kwadri
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 1216

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ładny złoty, ale nadal nieco za jasny jak na ten ekstrakt. [4]
                    Piana: Początkowo bujna, jednak szybko zredukowała się do cienkiego kożuszka. Później pierścień z wysepkami. [4]
                    Zapach: Świeży, ładny, mocno słodowy, w tle delikatny chmiel. Momentami przypomina mi lane Noteckie. Później pojawia się lekki chlebek w tle. [4.5]
                    Smak: W pierwszym łyczku lekki metal. Początek zdecydowanie słodowy, chwilę później pojawia się przyjemna i całkiem mocna gorycz, która zostaje i miesza się ze słodowym posmakiem. Finisz zdecydowanie goryczkowy, słodowość chowa się za goryczą. Zrobił na mnie zdecydowanie lepsze pierwsze wrażenie niż Lwówek Piastowski. [4.5]
                    Wysycenie: Średnie i drobne. Choć to mocne piwo lubię nieco wyższe. [4]
                    Opakowanie: Nowa szata spójna z Lwówkiem Książęcym. Czerwona otoczka etykiety sugeruje, że piwo jest to mocne piwo. Parametry podane na krawatce, kapsel z siłaczem. [4]
                    Uwagi: Z datą 1.V.2011

                    Moja ocena: [4.375]
                    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                    Comment

                    • VanPurRz
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 4229

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jak dobry helles lub może i marzen - bursztyn. [5]
                      Piana: Zapowiadała się na 5 bo stworzyła się grubą, śnieżnobiała czapą ale niestety zbyt szybko opadła. [4]
                      Zapach: Przyjemny słodowy ale trzeba jednak mocno "wciągnąć" aby go dobrze poczuć. [4]
                      Smak: Jest pełnia, jest treść, jest słodowość a w tle goryczka ale tego wszystkiego jest trochę za mało. Dlatego nie 5. [4]
                      Wysycenie: nic tu nie da się napisać [5]
                      Opakowanie: Etykiety Ciechana z poprzedniej edycji były super ale i nowa edycja Ciechana i te Lwówkowe to porażka. Ani tradycja ani nowoczesność. Plus za kapsel. [3]
                      Uwagi: Naprawdę dobre piwo któremu trochę brakuje aby było wielkie.

                      Moja ocena: [4.05]
                      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4312

                        #12
                        Poza wrażeniami smakowymi: wyobrażam sobie te żarty, ale czy nie odczuwacie mocy tego piwa, porównywalnej z niektórymi "mózgotrzepami"? Piję inne, np z zawartością alk 8 proc i nie odczuwam ich działania w takim stopniu jak w wypadku tego Lwówka... Robiłem kilka podejść i zawsze to samo. Chyba że to jakieś indywidualne osłabienie zdolności przyswajania alk akurat przy tym piwie....

                        Comment

                        • tomeq_
                          Junior
                          • 05-2010
                          • 4

                          #13
                          A no z tym trzepaniem bańki po produktach Lwówka szczególnie ale i po produktach Ciechanowa to prawda - przynajmniej z mojego doświadczenia. Żadnego innego piwa nie czuję tak mocno w głowie jak tych....

                          Comment

                          • marekj
                            Senior
                            • 03-2010
                            • 508

                            #14
                            Mamy w ofercie Krzepiaka

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomeq_ Wyświetlenie odpowiedzi
                            A no z tym trzepaniem bańki po produktach Lwówka szczególnie ale i po produktach Ciechanowa to prawda - przynajmniej z mojego doświadczenia. Żadnego innego piwa nie czuję tak mocno w głowie jak tych....

                            Comment

                            • żąleną
                              Sojowe Oddziały Bojowe
                              • 01-2002
                              • 13239

                              #15
                              Może czas na Trzepiaka.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎