Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Namysłów, Baca Mocny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Namysłów, Baca Mocny

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłoty, mógłby być minimalnie konkretniejszy, ale i tak OK. [4]
    Piana: Baca może i mocny, ale piana cieniuśka, hej. [2]
    Zapach: W zasadzie tylko słód i alko (dość dziwne, przy tych parametrach...?) [3]
    Smak: Minimalna goryczka z posmakiem metalu, ale po chwili wszystko wyrównuje słód i lekkie alkoholowe drapanie w gardle. [3.5]
    Wysycenie: Widać i czuć bardzo dużo drobnych bąbelków, trochę balonuje. [3.5]
    Opakowanie: Fajna nazwa, ale niewykorzystana. Estetyka na poziomie malarzy z Krupówek, mało czytelne. Kapsel "Jako", opisane, że producentem jest "Jako". [3]
    Uwagi: Piwo spokojowo do wypicia, mogłoby zrobić furorę, jako (nomen-omen ) piwo z kija w schroniskach górskich.
    Tak se fantazjuję, no co...?

    Moja ocena: [3.175]

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, na pewno za jasny jak na mocne, ale co to za mocne z 6% alk.? Oceniam jednak kolor w odniesieniu do nazwy. [3]
      Piana: Średnio wysoka, szybko opada do cieniusieńkiej warstewki, trochę osadza się na ściankach. [3]
      Zapach: Raczej słaby, lekko słodowy, leciutko ścierowaty. W tle odrobina alkoholu. [3]
      Smak: Trochę słodu, trochę kwiatków, nawet fajna treściwość, za dużo słodyczy, goryczki niewiele ponad zero. [3]
      Wysycenie: Troszkę za wysokie. [4]
      Opakowanie: Koszmarek jakich mało. Czerwona kolorystyka etykiety nijak nie pasuje do Podhala (o czerwonych górach nie wspominając). Tytułowy baca jakiś taki smutny, a obcojęzyczne określenia piwa świadczą chyba o mocarstwowo-eksportowych marzeniach Jako Na kontrze koślawy tekścik w pseudogóralszczyźnie. Kapsel jako. [2]
      Uwagi: Wypić się da, ale po odbębnieniu kronikarskiego obowiązku na pewno nie wrócę do tego piwa.

      Moja ocena: [3]

      Comment

      • wrednyhawran
        Senior
        • 07-2010
        • 1784

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złocisty, klarowny. Może nieco za jasny na idealnego stronga, ale jest ok. [4]
        Piana: Słabizna i żenada. Po nalaniu centymetr piany utrzymałsię przez jakieś 5 sek. po czym piana zniknęła niemal do zera. Od razu widać, że to piwo do picia za sklepem, prosto z butli. [1.5]
        Zapach: Ledwo wyczuwalny, słodowy, nijaki, pusty. Chmielu zero. Jedynie strongowa słodycz. Plus za to, że nie odrzuca. [2]
        Smak: Przyjemna, nawet nienachalna strongowa słodycz, ale niestety nic więcej. Zero goryczki - po piwie pozostaje jedynie słodki posmak wzmocniony nutą alkoholową. [2.5]
        Wysycenie: W normie, choć nieco za niskie. [4]
        Opakowanie: Butelka z brzydką bordowo-czerwoną etykietą i bacą rodem z ClipArta. Brak składu i ekstraktu. Brzydactwo. Kapsel Jako. [2.5]
        Uwagi: Piwa Jako wchodzą jako tako

        Moja ocena: [2.375]
        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
        Małe Piwko Blog
        Małe Piwko Blog na facebooku
        Domowy Browar Demon

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          #5
          A oto zdjęcie tego "cuda":
          Attached Files
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • Kwadri
            Senior
            • 10-2009
            • 1216

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty, ale mało wyraźny. [3.5]
            Piana: Średniowysoka, ale błyskawicznie opada do dużej wysepki i cienkiego pierścienia. [2.5]
            Zapach: Słodowy z lekko nieprzyjemnym, stęchłym tłem. Po ogrzaniu dochodzą lekko alkoholowe nutki i staje się bardziej słodowy. [3]
            Smak: Lekko słodowy początek z dużą metalicznością. Później dociera lekka goryczka, charakterystyczna dla piw z Namysłowa. Później goryczka staje się mocniejsza, ale również nieco nieprzyjemna. Ogólnie średnio, czyli na tróję. [3]
            Wysycenie: Średniowysokie. [4]
            Opakowanie: Jak na fotce powyżej. Słabo. [3]
            Uwagi: Z datą do 05.03.12.

            Moja ocena: [3.025]
            www.lkschmielowice.futbolowo.pl

            Comment

            • wpadzio
              Senior
              • 06-2011
              • 2645

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Kolor klasycznej dwunastki. W tym przypadku nieco za jasny. [3.5]
              Piana: Nalałem, była, bzyczała i takie tam. Poszedłem do toalety i jak wróciłem to już nie było. [2]
              Zapach: Słabo wyczuwalny. Jakaś słodowość się pojawia. Ale na granicy percepcji. [2.5]
              Smak: "Nie będzie pan zadowolony..." Nie jestem. Niesamowicie wodniste jest to piwo. A alkohol się pałęta po podniebieniu. Na upartego można wyczuć mikre, jak wydajność z kwintala w ZSRR, ślady po jęczmieniu. [2.5]
              Wysycenie: Nasycenie z tendencją do zbyt dużego. Zabiło pianę, a przynajmniej pomogło w zbrodni. [3]
              Opakowanie: Nie robi na mnie szczególnego wrażenia. Kolorystycznie zlewa się z butelką. Z przodu dziwna gęba a pod spodem "Cztery Korony", każda w innym języku Na kontrze jakaś bzdurna mądrość góralska w postaci dwuwiersza. Góralskie klimaty...
              Mimo wszystko chyba najlepsze opakowanie Namysłowa dla Jako. [3.5]
              Uwagi: Mocny Baca nie zachęca. Mocny Baca zniechęca. Mocno.

              Moja ocena: [2.575]
              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
              Serviatus status brevis est
              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: złocisty, mocne piwo powinno mieć zdecydowanie ciemniejszy kolor [3]
                Piana: ledwie co po nalaniu, po 2 minutach zupełnie nic, ani jednego bąbelka [1.5]
                Zapach: słabo wyczuwalny, a to co czuć to lekko słodowy kukurydziany zapach [2.5]
                Smak: nieprzyjemna słodkawość podobna do tej jaka się ma jedząc gotowaną kukurydzę z mlekiem i jakąś słodzoną owsianką, w tle jakieś szczypiące nuty, które chyba miały być goryczką [2]
                Wysycenie: za duże [3]
                Opakowanie: etykieta to zdecydowanie najlepszy element w tym piwie, firmowy kapsel Jako [4]
                Uwagi: Jak najszybciej zapomnieć, zakupione w Łeknie

                Moja ocena: [2.325]
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Mario_Lopez
                  Senior
                  • 08-2009
                  • 991

                  #9
                  Paskudny, słodki ulepek od Panów z Kokanina.

                  Nigdy więcej.
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                  EBE EBE

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 2868

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoty. Piwo jest klarowne. [4.5]
                    Piana: Fatalna. Po dwóch minutach po nalaniu nie ma nic.
                    Nie ma też żadnego osadu na szkle. [1]
                    Zapach: Na pierwszym i jedynym planie - słód.
                    Na szczęście nie ma tu żadnych wad.
                    No, ale już na końcu jest tu jednak chmiel ( i dobrze). [3.5]
                    Smak: Piwo smakuje jak kiepski, mocny koncerniak
                    Słodowe i nieprzyjemne . Goryczka jest, ale mikroskopijna. Jest trochę skórki od ciemnego chleba [2]
                    Wysycenie: Zbyt wysokie. [2]
                    Opakowanie: Takie jak na zdjęciu z postu nr.5. Mi nie podoba się. Na dodatek kapsel jest czarny golas. [2.5]
                    Uwagi: Moje piwo jest z datą do 29.12.2014 i mi nie smakowało.

                    Moja ocena: [2.575]

                    Comment

                    • pato92
                      Junior
                      • 08-2012
                      • 18

                      #11
                      Kto wymyślił, że to piwo jest produkowane przez Browar Namysłów?
                      To piwo jest produkowane przez JAKO Sp. z o.o. a nie przez BN.

                      Comment

                      • Czapayew
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 1966

                        #12
                        Ech młody jesteś i możesz nie wiedzieć, iż JAKO Sp. z o.o. to nie browar, lecz rozlewnia (chyba jedyna w Polsce). Zapraszam do lektury poniższego tematu.
                        Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe


                        Zresztą, kiedy wejdziesz na stronie JAKO do "Galerii" w zakładkę "Produkcja", to zobaczysz tylko linię rozlewniczą, a nie kotły warzelne.
                        "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                        www.zamkoszlaki.com
                        www.piwnekapsle.net

                        Comment

                        • pato92
                          Junior
                          • 08-2012
                          • 18

                          #13
                          Może i jestem młody ale nie napisałem nigdzie, że Jako to Browar. Zwróciłem jedynie uwagę na to, że Browar Namysłów nie rozlewa tego piwa dla Jako a co za tym idzie Baca Mocne nie powinno być na forum podpięte pod Browar Namysłów. Więc za nim mnie Pan zacznie punktować to proszę przeczytać ze zrozumieniem co chciałem przekazać.

                          Comment

                          • amal
                            Member
                            • 06-2003
                            • 52

                            #14
                            A co to znaczy produkowane? Jak uwarzę piwo i pojadę z wiadrami do Stefana bo ma kapslownice i butelki. Przeleje u niego piwo do butelek to czyje ono jest? Moje czy Stefana?

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pato92 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Kto wymyślił, że to piwo jest produkowane przez Browar Namysłów?
                              Kiedyś było robione przez Namysłów, teraz to Sulimar.
                              Niepotrzebna reaktywacja tematu.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎