Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, Ciemne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • skandal
    Senior
    • 05-2002
    • 1439

    Gościszewo, Ciemne

    Po pierwszej butelce już jestem fanem tego piwa. Lekkie w smaku a zarazem mocno czuć palone słody dające kawowy posmak. Jakąś ocenę strzele po 5 butelce żeby miec lepszy pogląd ale jak tak będzie to ocena będzie bardzo wysoka. Tyle czekania na ciemne z Gościszewa i się wreszcie doczekałem!
    Eks. - 13,5
    Alko. - 5,5%
  • tomolek
    Hophead
    • 05-2006
    • 1752

    #2
    Mocno wytrawne, bardzo wyraźne akcenty palone, kawa jest ale dla mnie jakby zbożowa. Jednocześnie dosyć wodniste i w aromacie brak "tmawości"

    Nie mogę się zdecydować czy jestem "na tak", chyba trzeba będzie spróbować jeszcze raz...
    www.ohbeautifulbeer.com

    www.mateuszdrozdowski.pl

    „Kwaśny Edi herbu Koreb

    Comment


    • #3
      Na pewno na uwagę zasługuje świetna jak na nasze warunki piana... Poza tym jakieś bez wyrazu. Trochę za kwaśne, lekki zapach mchu i czeremchy, ale da się wypić prawie całe.

      Comment

      • Kwadri
        Senior
        • 10-2009
        • 1216

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Rubinowo-brązowy, klarowny. [4]
        Piana: Burzliwa i głośna przy nalewaniu. Wysoka, gęsta warstwa szybko redukuje się do cienkiej warstwy, która zostaje do końca. [4.5]
        Zapach: Intensywny i przyjemny. Lekko słodki z kawowo-karmelowym tłem. Po ogrzaniu pojawia się zbożowe tło. [4.5]
        Smak: Początek lekko kwaskowy, później zostają lekko kawowe posmaki i palona goryczka, która dość długo zostaje. Pomimo słodkiego zapachu zero słodyczy. [4.5]
        Wysycenie: Wysokie, lekko podszczypuje. [4.5]
        Opakowanie: Etykieta ze zbożowym polem z wiatrakiem w tle, moim zdaniem mało udana. Parametry podane na kontrze, kapsel złoty. [3]
        Uwagi: Partia do 30.IV.2011. Kupione w Tychach w Świecie Piwa na ul. Bacha.

        Moja ocena: [4.4]
        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

        Comment

        • Koninck
          Senior
          • 03-2009
          • 180

          #5
          Ciekawe piwko dla podniebienia przy następnej butelce opiszę więcej...
          Attached Files
          Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12118

            #6
            Aromat - mmm warzywa i to wyraźne...
            Barwa - mocno ciemne, jak na fotografii, pod światło wiśniowe refleksy
            Piana - gęsta, kremowa, niezbyt trwała, oblepia szkło
            Wysycenie - szczypie, ale nie jest wysokie
            Smak - dość płytki, pięć odmian słodu może i jest, ale część dość oszczędnie wykorzystanych, stąd niepodbudowany posmak kawy zbożowej [ciemne piwo nie musi być przecież całkowicie kawowe], całkiem sympatyczna goryczka.
            Treściwość - niska

            Mimo wysokiego ekstraktu i niskiej zawartości alkoholu piwo jest dość puste. Kierunek wydaje mi się dobry. Moim zdaniem problem tkwi w niskiej jakości słodów /nie wiem co tam dali, ale chyba w tym wypadku chodzi o karmelowy i barwiący/. Bo ten smak odsłodowy przypomina mi inne nasze ciemniaki. No i ten zapach...

            Chciałbym coś miłego napisać o tym piwie, podoba mi się nawet etykieta, pasuje do małego browaru, ale nad tym piwem trzeba jeszcze popracować, mam nadzieję że się uda.

            Comment

            • YouPeter
              Senior
              • 05-2004
              • 2379

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardzo ciemny brunatny z pięknymi prześwitami pod światło. [4.5]
              Piana: Jasno beżowa, dość gęsta i utrzymująca się bardzo długo, a praktycznie do końca picia występująca w postaci dość grubego dywanika. [4.5]
              Zapach: Bardzo słabo wyczuwalny, dopiero po mocnym zamieszaniu wydobywają się palone i karmelowe nutki. Ciężko coś więcej o nim powiedzieć ponieważ pomimo, że piwo nie było bardzo schłodzone, zapach był praktycznie nie obecny. [2.5]
              Smak: Na pierwszy plan wybija się przede wszystkim palony słód i bardzo delikatny karmel. Wszystko to zaakcentowane jest przyjemną goryczką o odpowiedniej intensywności. Niestety obecny jest również warzywny posmak podobny do tego występującego w piwach z Fortuny. [4]
              Wysycenie: Odpowiednie. [4.5]
              Opakowanie: Etykieta jest bardzo przeciętna, nie zachęcająca do zakupu. Nie wypada już takich etykiet w dzisiejszych czasach naklejać na butelki. [2.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.5]
              Last edited by YouPeter; 24-04-2011, 22:05.
              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

              Comment

              • lzkamil
                kierowca bombowca
                • 01-2003
                • 3611

                #8
                Zaraz wyjmę rzeczone piwo z lodówki i sam się wypowiem...
                Last edited by lzkamil; 25-04-2011, 23:24.
                Lepszy jabol pod okapem
                niż GŻ, CP i KP !


                Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                Comment

                • lzkamil
                  kierowca bombowca
                  • 01-2003
                  • 3611

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: brązowy [5]
                  Piana: wysoka, sztywna i dosyć trwała [4]
                  Zapach: ciemnosłodowy, kawy zbożowej, dosyć intensywny [4]
                  Smak: kawozbożowo-wytrawny, treściwie ciemnosłodowy, goryczka zarówno od palonego słodu jak i chmielu, pierwszy od dawna znany mi polski ciemniak (nie koźlak ani porter) który nie jest przesłodzony [4.5]
                  Wysycenie: dosyć wysokie, z drobnymi bąbelkami [5]
                  Opakowanie: grafika jest jaka jest, wszystkie informacje podane [4]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.3]
                  Lepszy jabol pod okapem
                  niż GŻ, CP i KP !


                  Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                  Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                  Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                  Comment

                  • brzuchomufca
                    Junior
                    • 02-2009
                    • 3

                    #10
                    Pierwsza butelka za mną. Jestem bardzo mile zaskoczony i na pewno wracam po jeszcze. Może się nie spodobać miłośnikom bardzo intensywnych tmawych, jednak dla mnie był strzałem w dziesiątkę. Jakby przelali je wprost z pipy u cerneho vola z Pragi

                    Nie jestem w Czechach, żeby porównać, ale wydaje się być troszkę mniej słodki niż lany Kozel i może też troszkę bardziej wyrazisty. Jednak tak jak napisałem wcześniej, nie jest typowo kawowy do przesady.

                    Polecam

                    Comment

                    • pioterb4
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 4322

                      #11
                      Nie jestem w Czechach, żeby porównać, ale wydaje się być troszkę mniej słodki niż lany Kozel
                      No Kozel to już słodkością goni nasze ulepki.

                      Comment

                      • forra6
                        Senior
                        • 11-2008
                        • 413

                        #12
                        W smaku dość płytkie, niby są ciekawe posmaki ale jakoś tak mało konkretne, czegoś zdecydowanie brakuje. Mi również piwo przy pierwszym łyku skojarzyło się z Fortunowymi Smokami. W każdym razie za tą cenę (ok. 5zł) piwo nie powala na tyle żeby spróbować w przyszłości. Kolor i piana w porządku, wygląd butelki również.
                        Don't trust nobody, It will cost you much too much
                        Beware of the dagger, It caress you at first touch
                        O, all small creatures, It is the twilight if the gods

                        Comment

                        • chemmobile
                          Senior
                          • 03-2009
                          • 2168

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bardzo ciemny brąz, pod światło mocno dojrzały wiśniowy. [5]
                          Piana: Drobno ziarnista, lecz w moim kufelku dłużej utrzymywała się jedynie w postaci kożuszka. [4]
                          Zapach: Średnio intensywny, zdecydowanie czekoladowy i mniej kawowy (zbożowy). [4.5]
                          Smak: Mix lekkości stouta i porterowych smaczków. Niewielki kwasek, dominacja łagodnych gorzkawych nut (zbożowych, kawowych i gorzkiej czekolady). Bardzo smaczne i pijalne piwo. Nie czepiałbym się rzekomej wodnistości, przecież nie jest to porter. [5]
                          Wysycenie: Średnie ku niskiemu. I bardzo dobrze, bo dzięki temu wyraźnie czuć gorzkawe nuty, a samo piwo pije się naprawdę przyjemnie. [5]
                          Opakowanie: Napisy na etykiecie, w tym marka piwa, czytelne tylko z bardzo bliskiej odległości. [3]
                          Uwagi: Bardzo dobre ciemne piwo, zdecydowany faworyt najbliższej edycji plebiscytu Piwo Roku.

                          Moja ocena: [4.625]
                          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                          Comment

                          • Czapayew
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 1966

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Zdecydowany, prawie czarny - coś co lubię. [4.5]
                            Piana: No mogłoby być lepiej z trwałością, poza tym - nie przyczepię sie. [4]
                            Zapach: Coś tam pachnie, ale nie zbyt mało intensywnie i nie wiadomo co. Przynajmniej nie odstręcza. [3]
                            Smak: Niby wszystko jest, ale brakuje mi zdecydowanej nuty - bo ani to piwo nie jest słodkawe, ani palone, ani kwaskowe, ani goryczkowe... Sama wytrawność nie wystarczy. [3.5]
                            Wysycenie: Trochę za słaby - piwo szybko się wybąbelkowuje. [3]
                            Opakowanie: Tak jak w pilsie - podoba mi się konwencja. Tęsknię za dedykowanym kapslem. [4]
                            Uwagi: Miałem nadzieję poprawić swoje zdanie o produktach z Gościszewa po konsumpcji "Pilsa" i poprawiłem. Choć nie do końca - piwko jak dla mnie zbyt mało charakterne.

                            Moja ocena: [3.425]
                            "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                            www.zamkoszlaki.com
                            www.piwnekapsle.net

                            Comment

                            • Cannabee776i99
                              Senior
                              • 08-2009
                              • 658

                              #15
                              Na dokładne opisy nie będę się silił, bo piłem kilka dni temu, jako któreś z kolei, ale moje wrażenia były całkowicie pozytywne. Piwo smaczne, dość wytrawne, bez zbędnej słodyczy, skojarzyło mi się z czeskimi ciemiakami. Do powtórki.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎