Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kocour Varnsdorf, Quarterback 70

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ramiel
    Senior
    • 11-2010
    • 207

    Kocour Varnsdorf, Quarterback 70

    Premierowy Double IPA nabyty w Strefie Piwa. Kocour zaskoczył opakowaniem (kapslowana butelka 0.7 l) i przegiętą ceną (27 zł). Alk. 8.7%, 75 IBU

    Kolor: jasnobursztynowy, lekko mętny
    Piana: kremowa, stosunkowo nietrwała ale warstewka zostaje
    Wysycenie: ok
    Zapach: intensywny chmielowo-cytrusowy, wyczuwam chmiel Cascade
    Smak: dominuje solidna, aromatyczna goryczka, pod nią czuć wyraźną słodowość i trochę owoców, zero alkoholu
    Bardzo udane piwo, polecam
    Attached Files
  • grew
    Senior
    • 05-2009
    • 766

    #2
    Miałem możliwość co najmniej 3 razy próbować to piwo, ale ze względu na wysoką zawartość alkoholu omijałem je szerokim łukiem. Aż do ostatniego wyjazdu Skuszony zachęcającym słowem barmana w Pivovarze Kocour, wziąłem 0,3l, jako ostatnie piwo (po Sumečku i Samurai'u). Zakupiłem również butlę 0,75l w cenie 115Kc (~19pln).

    Piwo ma 75 IBU i jak głosi wydana na okoliczność imprezy Kocouří kouř podstawka, jest to najbardziej gorzkie czeskie piwo. Gorzkie faktycznie jest, ale mnie nie wykręca W zapachu raczej słodowe z elementami chmielowymi (w składzie "specjalna mieszanka chmieli). Natomiast w smaku przeważa goryczka, następnie słodowość. Dobre. Faktycznie alkoholu nie czuć w piwie, jednakże jest on zauważalny w głowie

    Walory estetyczne: ładny herbaciany kolor, piana oblepia szkło i utrzymuje kożuszek do ostatniego łyka. Butelka szampanowa zdaje się nakierowywać odbiorcę na to, że piwo powinno być spożywane na specjalne okazje i tak właśnie będzie u mnie Następne przy jakiejś uroczystości - na co dzień wolę lekkiego, acz wybitnego Sumečka

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12118

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grew Wyświetlenie odpowiedzi

      Piwo ma 75 IBU i jak głosi wydana na okoliczność imprezy Kocouří kouř podstawka, jest to najbardziej gorzkie czeskie piwo.
      Dla porównania prawdopodobnie drugi w kolejce Radegast Extra Horky 42 IBU, a Pilsner 32 IBU. Dwa pierwsze to piwa z wysokim ekstraktem, gdzie treściwość łagodzi goryczkę.

      Comment

      • grew
        Senior
        • 05-2009
        • 766

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grew Wyświetlenie odpowiedzi
        Piwo ma 75 IBU (..)
        Mój błąd, piwo ma 70 IBU.

        Comment

        • grew
          Senior
          • 05-2009
          • 766

          #5
          Piwo nadal trzyma wysoki poziom: mocna goryczka, wspaniały aromat, który przywodzi na myśl włoskie IPA z Toccalmatto

          Comment

          • rafael52
            • 12-2013
            • 478

            #6
            Kolor: złoty, zmętniony.
            Piana: bardzo skąpa, nietrwała, po chwili występuje tylko szczątkowo.
            Zapach: średnio intensywny, bardzo przyjemny, zdominowany przez chmiele, sporo cytrusów, owoców, delikatnie ziołowy, lekki karmel, całość bardzo słodka, likierowa.
            Smak: solidna pełnia słodowa, ale nie przytłaczająca, bardzo gładka i aksamitna, delikatna karmelowość, goryczka średnia, jednak nie brakuje, przyjemna cytrusowa, lekko ziołowa.
            Wysycenie: niskie, dlatego trochę brakowało piany.
            Opakowanie: ładna etykieta, prosta.
            Uwagi: warka do 25.04.2015, bardzo dobra DIPA na wysokim poziomie.
            Attached Files

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎