Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Broumov, Opat Tmavý Speciál 13%

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    Broumov, Opat Tmavý Speciál 13%

    Kolejna nowość z Broumova
    w tym wypadku przede mną pasteryzowana wersja w szklanej butelce.
    13% ekstrakt, alk. 5,3%

    Aromat - dość specyficzny, chmiel i lekki karmel
    barwa - bardzo ciemna, prawie czarna
    piana - gęsta, kremowa, trwała, wspaniale lepi się do szkła.
    wysycenie - delikatne, przyjemne
    treściwość - piwo pełne, ale nie ciężkie
    smak - połączenie chmielowej i palonej goryczki /przypominające nuty stoutowe/ z delikatnym karmelem, ale bez słodkawych posmaków. Wytrawny, fajnie nachmielony ciemniak z charakterem. Wypite z nieukrywaną przyjemnością

    Kupione w 101 piw we Wrocławiu

    Już się warzy kolejna ciekawostka - 14% piwo marcowe /březňák/, Ma to być wielki come back tego piwa w Broumowie. Browar za to piwo otrzymał pod k. XIX w. złote medale na targach w Paryżu i Wiedniu. Trwają starania, by polski debiut tego piwa nastąpił na II Festiwalu Dobrego Piwa we Wrocławiu
    Last edited by darekd; 06-04-2011, 17:20.
  • Fala
    Senior
    • 07-2004
    • 671

    #2
    to smaka narobiłeś Teraz musisz zrobić ładną (bezpieczną) paczuszkę i podesłać koledze do degustacji na wschodnią ścianę PL, bo u nas to będzie problem ze zdobyciem tych specyjałów
    Napis: "ściągnięto 99%" cieszy tylko przez pierwsze pół godziny.
    Admin ma zawsze rację

    PIWOSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ

    Comment

    • snorre
      Senior
      • 02-2006
      • 655

      #3
      Też piłem i potwierdzam - bardzo smaczne piwo, rzeczywiście, pierwsze skojarzenie to stout (choc nie tak palony jak np. stout z Nachodu).
      Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6077

        #4
        Niech i ja coś tu dopiszę...

        Kolor faktycznie prawie czarny pod światło ciemno bordowy...
        Zapach lekko karmelowy i średni gaz - OK,
        Piana koloru ciemno beżowego spora na początku, trzymająca się dość długo aby zostać na poziomie 1 cm.
        Graficznie to odmiana kolorystyczna klasyki opatów - czarno-srebrna, kapsel goły, kontry brak.
        Smaczek niezły lekko karmelowy, bez nieprzyjemnych i nachalnych smaków np. spalenizny itp. Nie było za słodkie.

        Ciekawe piwo do polecenia dla smakoszy ciemniaków...
        Attached Files

        Comment

        • JAckson
          Senior
          • 05-2004
          • 6122

          #5
          Mój egzemplarz mocno nagazowany. Piwo nalewane do kufla na kilka razy. Czapa piany na kilka dobrych centymetrów. Oblepia szkło aż miło. Trochę wodniste w smaku, ale może mam zajechaną percepcję po łikendzie.
          MM961
          4:-)

          Comment

          • wrednyhawran
            Senior
            • 07-2010
            • 1784

            #6
            Bardzo smaczny ciemniak, pity prawie dwa miesiące po terminie.
            Świetna, trwała, gęsta piana, piękny czarny kolor, zapach prażonych ziaren.
            Smak intensywny, treściwy, ale nie ciężki - mocno wytrawny, goryczkowy, palony, czuć ziarna kawy i prażony słonecznik. Wysycenie w porządku - piwo zniknęło z kufla w kilka minut.

            Pycha!
            Last edited by wrednyhawran; 29-08-2012, 23:26.
            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
            Małe Piwko Blog
            Małe Piwko Blog na facebooku
            Domowy Browar Demon

            Comment

            • Mario_Lopez
              Senior
              • 08-2009
              • 991

              #7
              Powiem tylko dwa słowa - PYSZNY CIEMNIACZEK ! ideał.
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


              EBE EBE

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4305

                #8
                Nie wiem, czy ideał, ale bardzo dobry. W zapachu nuty karmelowe, trochę DMS, których zupełnie nie czuć w smaku. Wysoka dość goryczka, o nutach momentami piołunowych, momentami matowa. Piana bardzo ładna, dopiero po kilu minutach opada do minimum. Kolor dunkelowy, opalizujący rubinowo-brązowy. Pozostający długo nie na podniebieniu, ale na ścianach ust gorzkawy posmak. Udany ciemniak.

                Comment

                • michael50
                  Senior
                  • 06-2013
                  • 325

                  #9
                  Przywieziony przez siostrę z Czech. Wypiłem z ciekawością, wiedziony dobrymi opiniami browar.bizu i nie zawiodłem się Po otwarciu butelki piwo wypieniło się na zewnątrz zalewając świąteczny obrus, ale był to jedyny psikus, jaki mi zrobiło, bo potem było już tylko przyjemnie, smacznie, sesyjnie...
                  Dobre piwo, leciutko nagazowane i leciutko wodniste, ale oprócz tego naprawdę godne polecenia. W mojej partii wrażenie robiła gęsta gruba piana, która utrzymała się długo na szkle oraz kawowo-paloone aromaty. Na tyle wyraźne i na tyle nienachalne, że nadawały temu piwu charakter lekko stoutowy, ale nie przekraczały granicy dobrego zbilansowania. Polecam!

                  Comment

                  • michael50
                    Senior
                    • 06-2013
                    • 325

                    #10
                    Moje drugie podejście, drugo raz jest to prezent od siostry. Piwo wciąż solidne, ale coś wodniste się zrobiło... do tego aromaty kawowo-palone lekko się spłaszczyły, a do tego uciekły bąbelki. Niby to samo, ale jednak lekko obniżyły się chyba loty temu piwu :/

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎