Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Racibórz, Raciborskie Miodowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sienioo
    Senior
    • 12-2008
    • 177

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Kolor ładny, jasny słomkowy, przejrzysty [4]
    Piana: bardzo słaba, praktycznie się nie wytworzyła [3]
    Zapach: Lekko kwiatowy, trochę pachnie miodem [3.5]
    Smak: Ani nie miodowe, ani nie pils - ciężko powiedzieć. Posmak leciutko chmielem. [4]
    Wysycenie: Słabe, szybko wygazowało się [3]
    Opakowanie: Nie postarali się - w tle plaster miodu i tylko tyle... [3.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.65]

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: brudno---hmm, chciałem napisać ten kolor ale zostałby usunięty, nie podoba mi się, do tego mętnawe w brzydki sposób [1.5]
      Piana: coca cola ma większą i lepiej się trzymającą pianę, nie ma tu co opisywać [1.5]
      Zapach: słabiutki, jedyne co wyłapuję w zapachu to lekki słodzik i lekki miodzik [2.5]
      Smak: dość wodniste ale kłujący drobinkami gazu, moim zdaniem dość mocno rozwodnione, miód dobrze wyczuwalny, do tego lekki posmak słodowy, dość dziwny gorzko-słodki posmak, to wszytko [3]
      Wysycenie: zdecydowanie za duże [2.5]
      Opakowanie: opakowanie pasuje do piwa, brak mi tylko firmowego kapsla [4]
      Uwagi: Zakupione za 4 z czymś na Rudnickiego, kolejne pseudo-miodowe piwo, robione chyba tylko dlatego, że wypada

      Moja ocena: [2.625]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • emako
        Piwa Regionalne Puławy
        • 11-2010
        • 105

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi

        Otrzymane od dystrybutora - hurtownię 101 piw Wrocław. Dziękuję
        Jaka cena półkowa, bo u mnie narazie tego dostawcy nie mają ?
        PIWA REGIONALNE
        Puławy, Wróblewskiego 29
        www.piwaregionalne.pulawy.pl
        info@piwaregionalne.pulawy.pl
        Zapraszamy:
        pn.-sob. 10-23
        niedziela: 12-21
        Jesteśmy na Facebook'u -> kliknij

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12171

          #19
          Oj niestety nie wiem po ile na półkach, ale myślę że około 4 zł.

          Sądząc po opisie Becika to chyba nadal w Raciborzu mają problemy z utrzymaniem stałego poziomu piwa

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9731

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnozłoty, piwo klarowne (sam nie wiem czemu oczekiwałem zmętnienia?) [3.5]
            Piana: Śladowa, uzyskana z wysiłkiem, po chwili jest tylko anemicznym kożuszkiem... [2.5]
            Zapach: Lekki miodowy, w zasadzie nie czuję nic więcej. [3]
            Smak: Słodkie, słodowe z lekką goryczką, pochodzącą chyba także z miodu. Ogólnie smaczne. [3.5]
            Wysycenie: Niezbyt wysokie, moim zdaniem nieco za niskie. [3.5]
            Opakowanie: Po "Ciemnym" spodziewałem się czegoś więcej, ale i tak nie jest najgorzej. Goły kapsel. [3.5]
            Uwagi: Dość słodkie piwo miodowe, treściwe, nieco za słodkie, ale smaczne .

            Moja ocena: [3.225]

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasnozłoty, minimalnie opalizujący. Za jasny, za klarowny. [2.5]
              Piana: Niziutka, znika błyskawicznie. [2]
              Zapach: Teoretycznie podoba mi się, bo nie jest ani nachalnie miodowy, ani sztuczny, problem jednak w tym, że jest zdecydowanie za słaby. Pachnie jak miodowe ciasto, ale za lekko. [3]
              Smak: Sam nie wiem. Sama miodowość jest fajna, bo nieprzesadna, nie ma też klejącej słodyczy, ale problemem jest niezharmonizowana goryczka - zbyt silna, przytłacza pozostałe elementy. Nie licząc tej goryczki i miodowości, w piwie prawie nic nie ma, jest strasznie wodniste. [3]
              Wysycenie: Bardzo niskie. [2]
              Opakowanie: Nieszczególnie mi się podoba. Wszelkie miodowo-pszczele akcenty są kiczowate, liternictwo nazwy "Miodowe" jest trochę od czapy, krawatka ma idiotyczny kształt, goły kapsel nijak tu nie pasuje, a kontra jest złożona równie tandetnie jak w Ciemnym i Zielonym. [3]
              Uwagi: Bardzo niedopracowane piwo, chyba najgorsze miodowe na rynku.

              Moja ocena: [2.825]

              Comment

              • CyboRKg
                Senior
                • 04-2010
                • 593

                #22
                Zapachu miodu to piwo nie ma. W smaku czuc zcukrzony miod. Dla mnie za slodkie. Wysycenie i piana lepsze niz w innych "Raciborskich". Brak innych nut smakowych poza miodem; zadnego kwasku, ani goryczki. Pod koniec pojawiaja sie nuty zbozowe.

                Myslalem, ze bedzie podobne do "Piwa na miodzie gryczanym" z Jablonowa, ze wzgledu na uzyty rodzaj miodu. A bardziej mi to przypomina "Lomze Miodowa" lub "Miodowe" z browaru Jagiello. Nic specjalnego.
                "Jedno pivo ne vadi!"
                "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                Comment

                • Marecki1410
                  Member
                  • 01-2009
                  • 97

                  #23
                  Taka słodka oranżadka. Smaku miodu nie wyczułem. Szału niema, brak goryczki. Jednym plusem jest to, że dobrze gasi pragnienie po wysiłku fizycznym

                  Comment

                  • Mario_Lopez
                    Senior
                    • 08-2009
                    • 991

                    #24
                    Faktycznie niezbyt dobre miodowe piwo, jedno z gorszych i droższych (5,45 za butelkę!). Rozbój w biały dzień.
                    Last edited by Mario_Lopez; 20-10-2011, 17:20.
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                    EBE EBE

                    Comment

                    • Marecki1410
                      Member
                      • 01-2009
                      • 97

                      #25
                      Takie ceny tworzą tylko hurtownie i sklepy. Założę się, że browar sprzedaje je po nie więcej niż 3-4zł.
                      A co do kabzli na które narzekacie, że bez nadruku, proszę:
                      Attached Files

                      Comment

                      • Browar_Jezyce
                        Senior
                        • 10-2010
                        • 131

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Mętne, opalizujące. Wygląda jak piwo jasne zaprawione miodem, czyli tak, jak być powinno. [5]
                        Piana: Biała, całkiem ładna. Nalewa się bujna, zbudowana z drobnych pęcherzyków. Redukuje się szybko, ale pozostawia zwarty kożuszek. Osadza się na szkle w postaci firanki. Z czasem zostaje obwódka wokół piwnej tafli. [3.5]
                        Zapach: Zaczyna się niepokojąco od metalicznej nuty. Za nią delikatny owocowy kwasek, woń miodowa wycofana. Na szczęście metaliczność się ulotniła, ale ten niepożądany akcent musi wpłynąć na notę. [2.5]
                        Smak: Na pierwszym planie wyrazista słodycz, choć bardziej landrynkowa aniżeli miodowa. Aromaty typowe dla pszczelego produktu są bardzo delikatne. Czuć apetyczną chlebowość i owoce - coś na kształt rodzynek. Finisz goryczkowy, ale bardzo subtelny. Brak wyraziście zarysowanego miodu, lecz i tak jest dobrze. [4]
                        Wysycenie: Drobne, acz wystarczająco intensywne. [4.5]
                        Opakowanie: Jak to w Raciborzu - etykieta w starym stylu. Bez efektownych rozwiązań, za to z plastrem miodu w tle i pszczółkami. Dominują barwy beżowo-żółte, centralny napis czerwony. Krawatka niestety krzywo naklejona. [3]
                        Uwagi: Raciborskie Miodowe to kolejna słodka propozycja z Browaru Zamkowego. Dla mnie dobrze, bo lubię takie trunki. Minusem jest słabo zarysowany miodowy profil piwa, oceny nie podwyższa metaliczna nuta w zapachu. Jako całość piwo się jednak broni. Wypiłem z przyjemnością i chętnie wrócę.

                        Moja ocena: [3.45]
                        Birofile - vlog o piwie
                        Birofile na Facebooku

                        Comment

                        • corsano
                          Senior
                          • 05-2013
                          • 182

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Żółty, mętny [4]
                          Piana: Słaba, średniopęcherzykowa z dużymi bąblami na wierzchy, szybko podająca – praktycznie do zera [2.5]
                          Zapach: Tragedia, zapachy żelaziste i warzywne, przebijające się lekkie nuty sztucznego miodu [1.5]
                          Smak: Lekko słodkie, niewielka goryczka, wodniste co wydaje się dziwne po takim odfermentowaniu [2.5]
                          Wysycenie: Zbyt niskie [3]
                          Opakowanie: Etykieta przygnębiająca i mało zachęcająca do kupienia, kapsel standardowy [3]
                          Uwagi: Pite w temperaturze 11°C

                          Moja ocena: [2.275]

                          Comment

                          • dragboi
                            Junior
                            • 02-2014
                            • 8

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: żółte, mętne, zwłaszcza po odpowiednim nadaniu widać dodatek miodu [4]
                            Piana: bardzo jasna i delikatna, z trudem się utrzymuje [3]
                            Zapach: miodowe, ale z wyczuwalną nutą piwa i wyraźne nuty żelaza [4]
                            Smak: słodkie, wyraźnie wyczuwalny miód, ale czuć też piwną gorycz, dużo bardziej wodniste, niż zapowiada to wygląd [3.5]
                            Wysycenie: bardzo niskie [1.5]
                            Opakowanie: brzydkie, niedopracowane [2.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.5]

                            Comment

                            • Zarkan
                              Junior
                              • 11-2014
                              • 1

                              #29
                              Kolor: żółte, mętne, wyraźny dodatek miodu [4]
                              Piana: bardzo niewielka i znikła w ciągu minuty od nalania [2]
                              Zapach: miodowe ale na granicy wyczuwalności [3.5]
                              Smak: słodkie, wyraźnie wyczuwalny miód, ale czuć też mocny metaliczny posmak [1]
                              Wysycenie: niskie [2]
                              Opakowanie: wyraźnie charakteryzujące dodatek miodu do piwa [3]
                              Uwagi:
                              Nie warte uwagi.

                              Comment

                              • Aecjusz
                                Member
                                • 10-2010
                                • 40

                                #30
                                Kupiłem ostatnio w ramach sprawdzenia jak sobie radzą piwa z Raciborza. Piwo przeciętne, mocno słodowe, miodowe - jeżeli ktoś lubi ten styl (Ja od czasu do czasu sięgam po takowe piwa), to może spokojnie sięgnąć po warkę z datą ważności 11.04.2017 - nie ma posmaku ścierki i gwoździ.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎