Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jagiełło, Bearnard Toffi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Jagiełło, Bearnard Toffi

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Alkohol 6%, ekstraktu brak, butelka 0,33(bączek)
    Niezbyt duża, jasnobeżowa piana.
    Barwa ciemnowiśniowa,
    Zapach toffi, smak toffi i trudno coś więcej wymyślić.
    Z piwem ma niewiele wspólnego, raczej coś jakby cukierek w płynie.
    Attached Files

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: brudno-brązowo-hebanowy, klarowne [4.5]
      Piana: beżowa, drobna, piękna i obfita po nalaniu, po kilku chwilach ostała się jedynie cieniutka warstwa na powierzchni [2.5]
      Zapach: czekoladowo-toffi w sumie jest to zapach dość miły, dobry dla piwa smakowego ale dla mnie zbyt mdły [4]
      Smak: w smaku dominuje tytułowy posmak toffi, wytrawnego toffi lub dodatku gorzkiej czekolady, za bardzo rozwodnione, brak pełności, pod koniec łyczka lekko przeszkadza minimalna kwaskowatość na końcu języka [3.5]
      Wysycenie: troszkę za duże [4]
      Opakowanie: jak pozostałe opakowania dla Dionizosa, dla mnie bomba [5]
      Uwagi: Niezłe i ciekawe piwo smakowe, jednak to nie moja półka smakowa. dostępne na Rudnickiego za megasamem

      Moja ocena: [3.725]
      Last edited by becik; 29-04-2011, 23:13.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        przy degustacji
        Attached Files
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Mason
          Senior
          • 02-2010
          • 3280

          #5
          Cóż to leży przed piwem, serek topiony?
          JEDNO PIVKO NEVADI!

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            czekoladka, a nie topek
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Kolor wszystkich Magnusów oceniam maksymalnie, więc tego też Przepiękny ciemny brąz, pod światło z czerwonymi przebłyskami. [5]
              Piana: Średnio wysoka, szybko opada, trochę pozostaje na ściankach. [3]
              Zapach: Magnus z aromatem toffi. Choć wiadomo, że jest sztuczny, pachnie całkiem przyjemnie. Co więcej, świetnie pasuje do ciemnego piwa. [4.5]
              Smak: Jak spodziewałem się po obadaniu zapachu, do smaku Magnusa też pasuje dodatek sztucznego toffi. Nie jest przesadzony, nie jest zbyt słodki, dobrze uzupełnia pozostałe elementy. [4]
              Wysycenie: Dobre. [4]
              Opakowanie: Koncepcja papierowej owijki niezmiennie mi się podoba. A co do wykonania... Wydawać by się mogło, że umieszczenie rysowanego miśka na tle "skał" z kostek toffi będzie pomysłem co najmniej katastrofalnym, a jednak nie jest wcale tak źle. Zupełnie od czapy jest natomiast wklejony obrazek z metalową pokrywą jakiejś kadzi lub zbiornika. [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.125]

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Brązowo-herbaciany, klarowny. [4]
                Piana: Beżowa, drobna, rzadka i nietrwała. Zostaje słaby kożuszek. [3]
                Zapach: Mleczno-karmelowy, kojarzy mi się, że kiedyś-kiedyś były takie lizaki , ale... gdzie tu piwo? [3]
                Smak: Jakiś taki, jak przearomatyzowane ciasto, zostawia absmak. [2.5]
                Wysycenie: Niewysokie, odpowiednie. [4]
                Opakowanie: Owijka z niechlujną kompozycją kostek toffi z misiem. Jedna z bardziej tandetnych i niedopracowanych bearnardowych owijek. [2.5]
                Uwagi: Uwielbiam toffi! Dlatego następnym razem kupie sobie cukierki .
                Kurczę, ile jeszcze można nakombinować napojów na bazie aromatów do ciasta i nazywać je piwem? Strach się bać...

                Moja ocena: [2.875]

                Comment

                • Kwadri
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 1216

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnowiśniowy. [4.5]
                  Piana: Beżowa, średniopęcherzykowa. Opada po kilku minutach do cienkiej powłoki, zostawiając delikatne ślady na szkle. Zostaje pierścień. [3.5]
                  Zapach: Słodki z nutą toffi. W tle trochę czekolady. Mdły i nieco sztuczny. [3.5]
                  Smak: Duża słodycz na początku z mdłym tłem toffi. Później delikatna, lekko palona goryczka. [3.5]
                  Wysycenie: Średnie, później trochę brakuje. [3.5]
                  Opakowanie: Owijka z misiem i kostkami toffi w tle. Niewyraźne i niezbyt ładne. Parametry, skład i producent podane. [3.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.55]
                  www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                  Comment

                  • wrednyhawran
                    Senior
                    • 07-2010
                    • 1784

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bardzo ładny. Ciemny, pod światło wiśniowy. Typowy dla Magnusów. [5]
                    Piana: Niewysoka i zbyt szybko opadająca. Zostawia cienki kożuszek i drobne zacieki na szkle. [3]
                    Zapach: Słodki zapach cukierków karmelkowych, całkiem przyjemny i zachęcający. Brakuje mi natomiast równoważących nut goryczkowych np. paloności lub kawy. [4]
                    Smak: Słodziutki, przypominający Magnusa, przy czym nuty karmelowe oczywiscie uwydatnione. Niestety przykryte sa niemal wszystkie pozostałe akcenty. Jednego małego Bearnarda można wypić na deser zamiast np. lodów, ale więcej byłoby ciężko. [4]
                    Wysycenie: Odpowiednie. [5]
                    Opakowanie: Papierowa owijka, ale graficznie pozostawia wiele do życzenia. Małoczytelna i chaotyczna, choć to powoli staje się znakiem firmowym Bearnardów Plus za wszystkie dane, Minus za goły kapsel. [3.5]
                    Uwagi: Myślę, że już można spokojnie w ciemno zaanonsować nową odsłonę Magnusa - Magnus Toffi

                    Moja ocena: [3.975]
                    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                    Małe Piwko Blog
                    Małe Piwko Blog na facebooku
                    Domowy Browar Demon

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎