Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Starobrno, Zelene Pivo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • vociek
    • 09-2002
    • 119

    Starobrno, Zelene Pivo

    Piłem je w długi weekend w Pradze niedaleko Hradczan. Nie podejmuję się szerszego opisu, bo brak mi warsztatu twórczego. Piwo całkiem przyjemne. W restauracji mieli tylko to, więc podali na hasło "piwo". Mimo początkowego przestrachu (mając w pamięci smak zielonych piw warzonych w Polsce) i z pewną nieśmiałością taką, przystąpiłem do picia. I tutaj miłe zaskoczenie. Naprawdę dobre piwo o mocnym posmaku ziołowym.
    Jak widać na załaczonej reklamówce ekstrakt 13*.
    Attached Files
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    #2
    piwko pite w knajpie niedaleko pivovaru w Velkym Brezne, na początku myślałem że pochodzi od nich, ale strony Heinekena głoszą, że piwo warzy Starobrno

    Piwo ma 13 stopni i 5,8% alkoholu. Piwo szykowane jest na wielkanocny czwartek. W tym roku zrobili 6000hl. Ja miałem je okazję pić grubo po Wielkanocy bo pod koniec czerwca. Piwo według Heinekena robione jest z głębokim podtekstem: Zielone piwo za zieloną Szumawę. Niby ma zwrócić uwagę na problem niszczenia drzew przez korniki

    barwa: zielona
    piana: opada po pierwszym łyku,
    zapach: słodowy z wyraźnym chmielem, dosyć pełny i sporo nachmielony z bardzo delikatnym trawiastym posmakiem. Smaczne nie spodziewałem się, że Heineken zaskoczy mnie czymś pozytywnym
    Attached Files
    LP

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎