Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kocour Varnsdorf, Rauchweizen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grew
    Senior
    • 05-2009
    • 766

    Kocour Varnsdorf, Rauchweizen

    Przedstawiam nowość uwarzoną z okazji imprezy "Kocouří kouř", obejmującej piwa ze słodów wędzonych.

    W składzie: woda, słód pszeniczny wędzony, słód pilzneński oraz chmiel žatecky.
    Zawartość alkoholu: 5,2%.

    Piana: szczątkowa - nie wiem, czy to mój egzemplarz PETa, czy tak wyszło...
    Kolor: herbaciany.
    Wysycenie: raczej niskie - ponownie, nie wiem czy to nie mój PET...
    Zapach: wspaniała wędzonka - mniam
    Smak: pełna przyjemność w każdym łyku: wędzonka + delikatnie przebijający się weizen na drugim planie. Super
    Opakowanie: klasyczne Kocourowe. Na etykiecie zwięzła informacja o piwie wędzonym i jego związku z Bambergiem.

    Jestem zachwycony tym piwem, żałuję, że kupiłem tylko jedną butelkę. Wyszła niestety największa wada PET'a, czyli niekiedy zdarzają się nieszczelne. Na szczęście zauważyłem w porę i spożyłem niedługo po zakupieniu (było też dopiero co butelkowane).
    Porównując do Schlenkerli stwierdzam, że ten Kocour jest delikatniejszy - i nie chodzi mi o wędzoność, ale o smak jako taki. Pewnie śladowa ilość drożdży robi swoje. Mi smakował i to bardzo. Polecam
    Attached Files
  • makbeth
    Member
    • 04-2011
    • 80

    #2
    Bardziej ciekawostka, jak dla mnie... Słabe wysycenie, piana prawie nieobecna, kolor - ciemnosłomkowy ciekawy zapach i smak wędzonki Może kiedyś jeszcze raz się skuszę.

    Comment

    • grodek
      Senior
      • 06-2015
      • 527

      #3
      KOLOR: złoty, piwo mętne, nieprzejrzyste z osadem drożdżowym.
      PIANA: bardzo obfita, średnio i drobnopęcherzykowa z grubymi "okami", sztywna, trwała, biała.
      ZAPACH: z butelki wyraźnie wyczuwalny banan, z lekkim goździkiem, a to uzupełnione aromatem dymno-ogniskowym. Później po przelaniu do szkła aromat słabnie, być może ze względu na gruby kożuch piany.
      SMAK: początkowo lekki posmak banana i goździków z odrobiną wędzonki, który przechodzi w wyraźną kwaskowatość. Na finiszu piwo wyraźnie cierpkie, z zaznaczoną lekko taninową, ściągającą goryczką. Całość jednak dość pusta w smaku.
      WYSYCENIE: wysokie.
      OGÓLNIE: przeżyłem rozczarowanie, ponieważ inne piwa z tego browaru było co najmniej przyzwoite. Choć lubię wędzonki to piwo mi nie smakowało. Puste, cierpkie, jakby skwaśniałe. Butelka 0,5 L kupiona w browarze, termin do 23.06.18.
      604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎