Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Viven, Viven Imperial IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • snorre
    Senior
    • 02-2006
    • 655

    Van Viven, Viven Imperial IPA

    Dawno nie miałem takiej przyjemności z odkrycia piwa. Przymiotnik "imperial" zachęcił mnie, bo wiedziałem że w tym wypadku dodano hojnie różne składniki. Belgijscy piwowarzy uwarzyli piwo w stylu American/Double IPA. Już zapach był rozkoszny - świeża łąka, trawa, chmiel, jakieś zioła...Smak też wyborny - świeży, mocno nachmielony (ale nachmielony w stylu ale'owym a nie np. czeskim), lekkie posmaki cytrusowe i znowuż ta łączka (tak mi się skojarzyło z miłym leżeniem na łące w letnie popołudnie).
    Alk. 8%, zakupione w Piwach Świata na Głogowskiej. Absolutnie polecam!
    Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!
  • tmspoko
    Senior
    • 09-2009
    • 207

    #2
    Tak wygląda
    Attached Files
    TMspoko

    Comment

    • hibee
      Junior
      • 02-2010
      • 3

      #3
      Bardzo solidne piwko, mocny IPA z wyraźną goryczką i charakterystycznym ziołowym finiszem. Bardzo ladny zapach, smak, piana...kurcze cieżko się do czegoś przyczepic. Butelka oczywiscie 0,33 kupione w brukselskim "corner shopie" . Zdecydowanie do polecenia.
      Last edited by sibarh; 25-10-2014, 07:19.

      Comment

      • baroN1
        Senior
        • 08-2011
        • 181

        #4
        z tego co kiedyś rozgryzłem to to piwo ma gdzieś półtora roku lub nawet 2 lata terminu...
        Pite z datą 15.05.2015, więc te 13-15 miesięcy ma na pewno...

        Piana: drobna, biała, średnioobfita, powoli opada, coś tam zdobi szkło
        barwa: bursztyn, lekko zamglone
        aromat: słody, karmel, cytrus, marakuja, czuć też utlenienie ale bardzo lekko
        smak: słody, karmel, lekki cytrusowy posmaczek, czuć też ledwie zauwazalna kwaskowość , goryczka- sporo powyżej średniej
        wysycenie: odpowiednie

        Wzorowe IIPA, odniosłem wrażenie że takie nieco przeleżakowane jest lepsze niż świeże. Mimo że to piwo jest stare (a nawet bardzo stare jak na IIPA) to chmiel mocno czuć w aromacie, gdzie w polskich piwach ten chmiel niknie w oczach po miesiacu/dwóch....

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎