Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witnica (BOSS), Gniewosz - Ciemne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Witnica (BOSS), Gniewosz - Ciemne

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardzo ciemny brąz, pod światło przepiękna, nasycona czerwień. [5]
    Piana: Niska, szybko opada do mizernej warstewki. [2.5]
    Zapach: Karmelowo-owocowy, z taką fajną ziarnistością kojarzącą się z kawą zbożową. Trochę jednak za słaby i ma za mało charakteru. [3.5]
    Smak: Najpierw słodycz, ale nie przesadna, poza tym lekka cierpkosć, a w wfniszu paloność kawy zbożowej i solidna, palona goryczka. Jest ona chyba nawet zbyt silna, taka popielna, nie pasuje do reszty. [3.5]
    Wysycenie: Zdecydowanie za duże. [3]
    Opakowanie: Przeklejam z krajanowego Gniewosza: Trochę przeładowane, ale ujdzie. Podoba mi się podanie zawartości ekstraktu, nie podoba ukrycie produkcji kontraktowej. Kapsel jest zbyt chamską zżynką z Czarnkowa. [3.5]
    Uwagi: Nie jestem do końca przekonany, czy to zwykły klon Celtyckiego. Ma wyższą zawartość alkoholu i jest mniej słodkie, czyli mogło po prostu zostać głębiej odfermentowane. Takie ogniwo pośrednie między Celtyckim a Piwem Prowincjała.

    Moja ocena: [3.45]

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: brązowo-rubinowy, klarowne [4]
      Piana: bezowa, drobna, dość szybko opada ale dłuższy czas utrzymuje się 1cm kożuszek, nie osadza się na szkle [3]
      Zapach: słodowo-kawowy, w miarę intensywny [3.5]
      Smak: na pierwszy plan wybija się czekoladowa słodkawość, w slad za nią podąża lekka goryczka zbliżona do portera, całość jest zharmonizowana ale samo piwko mogłoby być troszkę pełniejsze [3]
      Wysycenie: bez zarzutu [5]
      Opakowanie: mi się bardzo podoba bączek, zgrabna etykieta z prostym i charakterystycznym motywem woja i do tego dedykowany kapsel, cóż więcej trzeba [5]
      Uwagi: Nie jest to mój ulubiony typ ciemnego piwa (zbyt słodkie) ale od czasu do czasu można po nie sięgnąć

      Moja ocena: [3.425]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Xadadada
        Junior
        • 09-2010
        • 17

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemny brąz z przebłyskami ciemno wiśniowymi. [4]
        Piana: Rośnie nie najgorzej ale opada za szybko. Pozostaje kożuszek który z czasem redukuje się do malutkiej warstewki. W paru miejscach nawet udało mu się uczepić szkła. [3.5]
        Zapach: Słodki, karmelowy, dalej przyjemnie kawowy, jednak dość płytki i prosty. [3.5]
        Smak: Bardzo słodkie toto. Zdominowane słodyczą na drugim planie znajdują się całkiem przyjemna paloność, kawa, lekki dym, czekoladka i przypalona gorycz zwieńczająca łyk. [3.5]
        Wysycenie: Nie mam w sumie żadnych zastrzeżeń [5]
        Opakowanie: Całkiem nie głupie. Przyjemne dla oka, ale trochę zapchane. Jak dla mnie sterta napisów i rysunków trochę psuje odczucia. [4]
        Uwagi: Piwo mogłoby być całkiem przyjemne gdyby nie ta ulepkowa słodycz dominująca smak.

        Moja ocena: [3.625]

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: brunatno-czarny [4]
          Piana: trudna do uzyskania, fajna brązowawa, szybko znika [3]
          Zapach: karmel, melasa, kola; czarno-słodki, mało piwny [3]
          Smak: słodki (cukier i słód w stosunku 3 do 1), lekko chlebowy, mało intensywna, lekko przypalona goryczka na finiszu [3]
          Wysycenie: średnio-niskie, pasuje [4]
          Opakowanie: bączek, niezła etykieta, podany ekstrakt, jak zwykle na minus "ściemniony browar" [3.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.125]
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • Tschabe
            Senior
            • 08-2011
            • 105

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czekoladowy z wyraźnymi, wiśniowymi przebłyskami. [4]
            Piana: Nieduża, szybko opada pozostawiając cienki kożuszek. Ten znika przy końcu picia. [2.5]
            Zapach: Słodki, kawowo-cukierkowy. Czasem uderzy coś cierpkiego i nieświeżego. Mało to zachęcające. [2]
            Smak: Pierwsze łyki to smak mocno posłodzonej zbożowej kawy z posmakiem zgniłego jajka. W miarę picia pojawia się więcej goryczki i dziwnych, jakby owocowych posmaków. Przy końcu zostawia silny gorzki posmak, czasem też wkraczają posmaki metaliczne. Ogólnie smaków jest mnóstwo, tyle że niemiłych. [2]
            Wysycenie: Zbyt silne. [3.5]
            Opakowanie: Prosta, staroświecka etykieta. Kompletnie nie moje klimaty. Podane wszystkie informacje, kapsel firmowy. [3]
            Uwagi: Słabe to.

            Moja ocena: [2.275]

            Comment

            • Browar-Besko
              Senior
              • 06-2011
              • 317

              #7
              Przyzwoite NORMALNE piwo do picia !
              Smak słodowo-kawowy z nutą chmielu, trochę za słodkie. Piana średnia, zbyt szybko opada. Piękny rubinowo-wiśniowy kolor, jak widać na zdjęciu.
              Cena 2,29 zł.
              Attached Files

              Comment

              • Browar-Besko
                Senior
                • 06-2011
                • 317

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: piękny rubinowo-wiśniowy [4.5]
                Piana: średnia, zbyt szybko opada [3.5]
                Zapach: przyjemny mandarynkowo-kawowy [4.5]
                Smak: słodowo-kawowy z nutą chmielu, trochę za słodkie [4]
                Wysycenie: prawidłowe [4.5]
                Opakowanie: ładne, na kontretykiecie brak ważnej informacji dla osób żyjących w zgodzie z naturą tzn. czy butelka zwrotna czy nie, jest podana temperatura spożycia [4]
                Uwagi: normalne piwo do picia (nie unijne)

                Moja ocena: [4.175]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎