Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Egger, Bergkönig Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Nadodrzak
    Member
    • 04-2011
    • 73

    Egger, Bergkönig Premium

    Dyskontowe (sic!) piwo warzone przez browar Egger (informacji o tym szukać należy dopiero w internecie). Na kontrze opisane jako Märzenbier. Alc. 5,2%.

    Pierwsze co rzuca się w oczy to morderczo wręcz blado-słomkowy kolor piwa (na zdjęciu nieszczególnie to widać...). Ot, taka zabarwiona na żółto-light woda. Co ciekawe za tym bladziutkim kolorem idzie dość gęsta konsystencja. Umiejętnie nalane potrafi utrzymać pianę przez parę minut. W smaku dominuje łagodna, dość płytka słodycz. Goryczka ledwie wyczuwalna. Smak ogólnie dość jednowymiarowy i płaski, pomimo wspomnianej już zaskakującej gęstości/treściwości piwa. Etykieta zgrzebna, dyskontowa. Ładniej wypada kartonik od 6paka.

    Wypić można, ale zapomnieć o przygodzie z tym piwem nietrudno.
    Last edited by sibarh; 16-10-2012, 13:50.
    Zôpadny Kaszëba
  • Snus
    Senior
    • 03-2008
    • 128

    #2
    W zapachu jak Perła.
    Ogólnie to przechmielona woda z alkoholem, ale wypiłem bez negatywnych wrażeń.
    Do piwka zamiast papieroska - www.snus.pl

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Foto:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • Brodzislaw
        Senior
        • 09-2013
        • 1020

        #4
        Privatbrauerei Fritz Egger Bergkönig Premium

        Lager (pils) o mocy 5,2% alkoholu. Nie podano ekstraktu.
        Kolor słomkowy, klarowny. Piana jasna z drobnych pęcherzy, opadła do krążka, pozostawiając ślad na szkle.
        Aromatu praktycznie brak, słodowy bez goryczki. W smaku lepiej – słody i minimalna goryczka. Wysokie wysycenie podbija goryczkę, osadzającą się na języku i podniebieniu. Ogólnie – kiepsko.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎