Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kaszëbskô Kóruna, Szimbarsczi smók

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Kaszëbskô Kóruna, Szimbarsczi smók

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • dipeone
    Senior
    • 05-2010
    • 741

    #2
    Piwo bardzo smaczne i treściwe i na szczęście nie czuć w nim tych 7% alkoholu.
    Attached Files

    Comment

    • lisiewski
      Senior
      • 12-2009
      • 459

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Miedziano-czerwony, delikatnie przypomina czeskie polotmave. [4]
      Piana: słabiutka, zanika niemalże wraz z napełnieniem kufla [1.5]
      Zapach: łagodny, chmielowy aromat, nieco suszonych owoców i słodu [4]
      Smak: gdyby nie odległość samego browaru, to zakwalifikowałbym to piwo do ulubionych pod względem smaku; słodowa treściwość, wyważony aromat chmielu, może trochę zbyt słaba goryczka. [4.5]
      Wysycenie: Wyważona obecność CO2 pozwala w pełni docenić wspomniane wcześniej walory piwa. [4]
      Opakowanie: Butelka z nadrukiem... standard w tym browarze. Do tego goły kapsel z naklejoną datą przydatności do spożycia. [3.5]
      Uwagi: Otrzymane w prezencie od rodziców odwiedzających Szymbark. Pite z butelki (ok. 3 tyg. po terminie) - odleżakowało swoje w mojej lodówce. Chętnie po nie sięgnę przy najbliższej okazji.

      Moja ocena: [3.925]

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: czarny jak smoła, nieprzejrzysty [5]
        Piana: gęsta, trwała, beżowa, drobna, utrzymuje się bardzo długo, osadza się na szkle drobnymi krzaczkami [4.5]
        Zapach: słabo intensywny ale wyraźnie czuć mocną kawową paloność [3.5]
        Smak: treściwe, dość pełne, dominuje bardzo mocna, palona kawowa goryczka, momentami wręcz cierpka, pod koniec łyka, gdzieś w oddali wyczuwam lekko owocowe-wytrawne (bądź kwaskowate) akcenty [4.5]
        Wysycenie: bez zarzutu [5]
        Opakowanie: kupione w wersji na wynos czyli butelka 1l z naklejona etykietą - ale ogólną [4.5]
        Uwagi: Bardzo dobre, wytrawne i dość mocne piwo (po 1l czuć je jednak), na zdjęciu butelka bez etykiety gdyż poprosiłem o jej nienaklejanie, zakupione w Piwonii

        Moja ocena: [4.2]
        Attached Files
        Last edited by becik; 07-04-2012, 10:56.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ciemny mahoń, klarowne, chyba koźlak powinien być jeszcze ciemniejszy [4.5]
          Piana: gęsta, obfita, zwarta, bezowa, utrzymuje się bardzo długo, osadza się na szkle drobnymi krzaczkami [4.5]
          Zapach: dośc intensywny, miły lekka owocowa słodowość [4]
          Smak: dość pełne i treściwe, w smaku podobnie jak i w zapachu dominuje miła goryczka, ni to owocowa, ni to chmielowa ale jest bardzo przyjemna, w tle słodowośc przyjemnie oblepiająca usta, [4.5]
          Wysycenie: bez zarzutu [5]
          Opakowanie: gdyby butelka była brązowa byłoby super, nie toleruję przezroczystych flaszek do piwa [4.5]
          Uwagi: Oceniam Koźlaka właściwego czyli Smoka, poprzednio ocenione piwo jest zupełnie innym piwem

          Moja ocena: [4.35]
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Latarnik
            Premium Lamplighter
            • 06-2004
            • 4994

            #6
            Wersja eksportowa:
            Attached Files
            5400 kapsli z wypitych piw
            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

            Comment

            • Tomi45
              Senior
              • 07-2011
              • 165

              #7
              Piwo świetne ale chciałem przekazać ostrzeżenie że trzeba je w miarę szybko skonsumować. Ja jedną buteleczkę przetrzymałem ok. miesiąca i zawartość poszła do zlewu

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Piękny brązowo-czerwony, idealnie koźlakowy. [5]
                Piana: Dość wysoka, ale gruboziarnista, krzaczkowata. Szybko opada do zera. [2.5]
                Zapach: Silny, owocowo-orzechowy, z ciekawą nutą ciemnego chleba, odrobina karmelu i toffi. Ciekawa kompozycja. [4.5]
                Smak: Piwo gęste, treściwe, z lekką cierpkością pochodzą od ciemnych słodów, lekką paloną goryczką, a także akcentami orzechowo-owocowymi w tle. Całość składa się raczej an dunkelbocka, ale i tak całkiem udanego. [4.5]
                Wysycenie: Trochę za wysokie. [3.5]
                Opakowanie: Sam pomysł jest bardzo fajny, czyli bączek z namalowanymi napisami. Choć jednak rozumiem, że właściciele browaru są dumni ze swojej kaszubskiej tożsamości, to zestaw dat na "kontrze" jest dla mnie pomysłem dyskusyjnym. O wiele lepiej by było zamieścić informacje na temat konkretnego piwa. [4]
                Uwagi: Pite 23 kwietnia 2012 r.
                Kosztowało 7,50 zł w Rodzince-Bis.

                Moja ocena: [4.25]

                Comment

                • Gringo
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 2151

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemny brązowy, nie przepuszcza światła. [5]
                  Piana: Jasna brązowa. Niestety mało trwała, dość długo pozostaje jednak cieniuteńki kożuszek. [3.5]
                  Zapach: Gorzka czekolada+kawa jest miażdzącą, następnie śliwkowe i winne aromaty. Nie czuć wogóle alkoholu. Genialny. Nie można przestać wąchać [5]
                  Smak: W smaku również dominuje gorzka czekolada, przepleciona drożdżami i winem, zakończone palonymi nutami kawowymi. Goryczka wyraźna lecz bardziej wydaje się że pochodzi ze słodów palonych. W miarę ogrzewania się piwa dochodzi alkohol. Piwo niesamowicie treściwe, bliżej mu do portera. Na początku spożywania zasługiwało na 5, po lekkim ogrzaniu na 4. Daję więc 4,5. [4.5]
                  Wysycenie: Niskie, wręcz niewidoczne. [2]
                  Opakowanie: Biała malowana buteleczka 0,3l jak u Latarnika. [4.5]
                  Uwagi: Jak nie przepadam za tradycyjną rogacizną, to piwo bardzo mi smakowało.

                  Moja ocena: [4.475]

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9729

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Trochę zaskakujący, bardzie "porterowy" - brązowoczarny, nieprzejrzysty. [4]
                    Piana: Ciemnobeżowa, taka "kawowa", drobna, niestety niska i niezbyt trwała. [3]
                    Zapach: Słodowy, nuty owocowo-winne, pojawia się też powiew palony. [4]
                    Smak: Dominuje kombinacja winno-palono-orzechowa, na początku lekko wyczuwalny alkohol, przez chwilę znów miałem "porterowe" skojarzenie. Pod koniec degustacji (po ogrzaniu) posmaki orzechowe stają się silniejsze. [4]
                    Wysycenie: Niewysokie, odpowiednie. [4]
                    Opakowanie: Mała, przezroczysta butelka 0,33 (ale nie bączek), kapsel browaru, czerwona kalkomania w typowej dla browaru estetyce, na dole kalkomanii słynny "dom do góry nogami". [3.5]
                    Uwagi: Ciekawe i smaczne piwo, nie do końca typowy koziołek, ale tym bardziej ciekawe...
                    Na szczęście mam jeszcze jedną buteleczkę, może doczeka nieco chłodniejszego wieczora...

                    Moja ocena: [3.875]

                    Comment

                    • Oskaliber
                      Senior
                      • 05-2010
                      • 727

                      #11
                      Kolor: Czarny, nieprzejrzysty.
                      Piana: Brązowa, obfita, gęsta, dosyć trwała. Opada do kożucha mocno oblepiając szkło.
                      Zapach: Paloność, orzechy, karmel, szczypta suszonych śliwek. Mam wrażenie, że przebija się też jakaś szczypta diacetylu ale ginie pod resztą aromatów.
                      Smak: Treściwe ale w żadnym wypadku nie słodkie, szybko przybiera na języku bardzo wytrawny charakter. Dominuje mocna i ostra, nie kawowa, ale taka popiołowo-asfaltowa paloność. Dalej słodowość, karmel, trochę suszonych śliwek. Finisz minimalnie kwaskowaty. Goryczka średnio wysoka o wyłącznie palonym charakterze, długo pozostawiająca na języku popiołowy posmak. Alkohol niewyczuwalny.
                      Wysycenie: Średnio niskie.
                      Ogółem: Bardzo dobre, ostre, odważne i z charakterem. Najlepsze piwo tego browaru jakie piłem, z tym, że dla mnie to zdecydowanie Porter bałtycki, a nie żaden koźlak.
                      Last edited by Oskaliber; 28-10-2013, 15:47.
                      BeerFreak.pl

                      Comment

                      • wrednyhawran
                        Senior
                        • 07-2010
                        • 1784

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemny, nieprzejrzysty. [3]
                        Piana: Bardzo ładna, drobnopęcherzykowa, gęsta, opada powoli i pozostaje do końca. Lekko osiada na szkle. [4.5]
                        Zapach: Bardzo przyjemny. Dominują nuty czekolady, kakao, mleczne. I wszystko byłoby super, gdyby to był milk stout, a nie podwójny koźlak. [4]
                        Smak: Kwaskowy, warzywny, karmelowy, jakiś taki syntetyczny, alkoholowy, winny, czekoladowy. Bogaty, nie ma co. [2]
                        Wysycenie: Niewysokie, drobne, wspomagane alkoholem lekko podszczypuje. Ok. [5]
                        Opakowanie: Butelka z białego szkła, a na niej na czerwono namalowane logo i nazwa piwa. Informacje o piwie skąpe i tak ukryte, że bez lupy lepiej nie podchodzić. Z tyłu kalendarium historii Kaszub. Wszystko mało czytelne, ale ładny kapselek firmowy. [3]
                        Uwagi: Ogromny dysonans pomiędzy aromatem a smakiem. W aromacie zapowiedź bardzo przyjemnego piwa, a w smaku jest dość ciężkostrawne.

                        Moja ocena: [3.2]
                        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                        Małe Piwko Blog
                        Małe Piwko Blog na facebooku
                        Domowy Browar Demon

                        Comment

                        • Seta
                          Piję piwo
                          • 10-2002
                          • 6964

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Czarny, jednolicie czarny. [4.5]
                          Piana: Piękna, ciemnobeżowa, gęsta, oblepia szkło, do końca niezły dywanik. [4.5]
                          Zapach: Kawa, czekolada, popiół, porto, kwaskowate owoce, lekkie rodzynki. Intensywny i przyjemny. [4]
                          Smak: Kwasoko-słodowa duża pełnia wykończona kawową goryczką. Finisz rozgrzewający, wytrawny.
                          Mimo mocy świetna pijalność dzięki kwaskowatości palonego słodu. [4.5]
                          Wysycenie: Średnio-małe i świetnie! Lekko drapie. [4.5]
                          Opakowanie: Biała buteleczka z czerwonym nadrukiem. Mało o piwie (brak ekstraktu!), dużo o Kaszubach, ale w wikipedii jest więcej... Trudna nazwa, ciężko doczytać się co to za piwo. [2.5]
                          Uwagi: Bardzo dobry lekki porter.

                          Moja ocena: [4.225]
                          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                          Comment

                          • dyczkin
                            Serce w kolorze blaugrana
                            • 05-2011
                            • 3657

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Czarny, nieprzejrzysty, nie koźlakowaty. [4]
                            Piana: Średniowysoka, beżowa, opada do obwódki, za szybko, lekko zdobi szkło. [3.5]
                            Zapach: Kawowo-orzechowy, wyczuwalna śliwka, jakaś nuta drewniana, przypalona. [4]
                            Smak: Wytrawny, lekko winny, owocowy, wyraźna kwaskowość na finiszu [4]
                            Wysycenie: Prawie idealne. [4.5]
                            Opakowanie: Biała butelka, bez ety , banialuki o historii, bez słowa o pitym piwie. [3.5]
                            Uwagi: Smaczne, przyjemne piwo.

                            Moja ocena: [3.95]
                            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                            Moje warzenie // Piwny Wojownik

                            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                            Comment

                            • dadek
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 4538

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Na pierwszy rzut oka barwa czarna jak noc listopadowa, pod słońce widać jednak przy szkle hebanowe refleksy. [4.5]
                              Piana: Drobniutkie, równomierne oczka, ciemnobeżowa lub nawet może jasnobrązowa, wysoka na około 3 cm. Opadła po kilku łykach, pozostał kożuszek jak mgiełka i sporo plam na szkle z zaznaczonymi kręgami. [4.5]
                              Zapach: Intensywny, palono słodowy i czekoladowy. [4.5]
                              Smak: Mocna ciemna słodowość, nuty palone, suszone śliwki, ciut karmelu. Bardzo treściwe i smaczne, bez nut alkoholowych. Koźlak ale przy swoich 18° Blg spokojnie mógłby uchodzić za portera. [5]
                              Wysycenie: Idealne, nic dodać nic ująć. [5]
                              Opakowanie: Podane w wysokiej szklance z firmowym logo lecz służy ona raczej do pszenicy (dlatego minus). Podkładka jest. [4.5]
                              Uwagi: Pyszne piwo, skoro tak smakuje koźlak to jaki będzie porter 22°Blg zapowiadany na grudzień:P. Próbowałem 16.09.14 w browarze, 10 zł/0,5 l.

                              Moja ocena: [4.725]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎