Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Viven, Viven Bruin

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • M-kwadrat
    Senior
    • 07-2004
    • 304

    Van Viven, Viven Bruin

    Jak opisuje producent (http://www.viven.be/index.php?sectio...=bruin&lang=en) zrobione według odświeżonej receptury, zbalansowane pomiędzy słodowością i lukrecją odczuwalną zwłaszcza jako posmak zaskoczy nasze podniebienie, idealne do posiłków.

    No to teraz jak ja to widzę:
    Piana: beżowa, drobniutka, początkowo obfita dość szynko redukuje się do cieniutkiego kożuszka, umiarkowanie oblepia ścianki naczynia.
    Zapach: chmiel, toffi, palone nuty.
    Smak: spodziewałem się pełniejszego, umiarkowana goryczka, delikatna kwaskowatość, dominują smaki z palonych słodów.
    Wysycenie: dość niskie.
    Opakowanie: butelka 0,33l z bardzo ładną etykietą (spójną z innymi piwami Viven) - oszczędny design modnie stylizowany na retro, trochę wywołujący skojarzenia z westernami (za pomocą liternictwa) - bordowe litery na tle żółtego, starego papieru. Kapsel granatowy, goły. Razem z kontrą etykieta zawiera informacje o producencie, zaw. alkoholu, ograniczone informacje o składzie, brak informacji o ekstrakcie.
    Uwagi: Viven Bruin, alkohol 6,1%, refermentowane w butelce. Zakupione w poznańskich Piwach Świata - z tego co doczytałem na bardzo bladej nalepce jest to ich import.
    Do zakupu skusiła mnie etykieta oraz ochota na ten typ piwa. Jestem jednak delikatnie rozczarowany - na pewno piłem już smaczniejsze bruine.
    Byłem pewien, że piwo już będzie na browar.biz-ie i nie zrobiłem niestety zdjęcia. Butelkę można zobaczyć na stronie producenta linkowanej na początku wpisu.
    Pozdrawiam, Maciek
  • DonZ
    Senior
    • 03-2013
    • 303

    #2
    Piana: Wysoka, dziurawa, beżowa, pozostawia drobny wianuszek dookoła szkła.
    Kolor: Ciemne, brązowe, pod światło czerwone rubinowe, mętne.
    Zapach: Aromaty karmelowe, słodowe. Jest słodko trochę chlebowo. Delikatnie wyczuwalny alkohol.
    Smak: W stosunku do aromatu jest pół pełnie i słodko, są delikatne nuty palone, a bardziej
    takie przypieczone. Lekko kwaśnawe po przełknięciu, niska goryczka.
    Trochę szorstkie przez dość wysokie wysycenie, i przez to pijalność niewielka.
    Generalnie więcej jak 2 pewnie bym nie zmieścił a od gazu bekałbym niemiłosiernie.
    Piwo refermentowane i moje było nadal żywe, bo chciało wychodzić z butelki.
    Attached Files
    Last edited by DonZ; 02-01-2014, 20:46.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎