Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chotěboř, Chotěboř Polo / Polo Svátečni

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6114

    Chotěboř, Chotěboř Polo / Polo Svátečni

    Chotěboř Polo, polotmavý ležák
    Piwko ma 4,3% alkoholu, ekstrakt nie podany... półciemne

    Kolor: bordo... bardzo ciemny bursztyn
    Zapach: lekko karmelowy
    Gaz: średni... w kuflu ciut za mały
    Piana: na dłużej ok. 1 cm... później cienka warstewka
    Smak: smak szlachetnych słodów palonych... nie czuć przepalenia ani nie jest płone... piwo nie jest za słodkie i posiada smaczną goryczkę... nie jest przyciężkie...
    Grafika: styl nowoczesny, matowe srebro i biel z elem. czerwonymi. Kapsel firmowy czerwony. Drobne literki srebrne na srebrnym tle utrudniają czytanie informacji o piwie.

    W składzie są podane cztery słody: - morawski, mnichowski, karmelowy, barwiący... i nie ma cukru.

    Bardzo dobre piwo nie obciążające treścią i alkoholem... polecam
    Attached Files
    Last edited by sibarh; 22-05-2011, 17:53.
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12148

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
    mnichowski
    czyli słód monachijski.

    Barwa - miedziana, odpowiada zdjęciu Javoxa
    Aromat - słodowy, lekki karmel, ale też jakby z jakimś dodatkowym niezbyt szlachetną nutą, ciut metaliczną /po ogrzaniu całkowicie ustępuje na rzecz nut karmelowych/
    Piana - niezbyt trwała, ale nie znika całkowicie, lepi się do szkła
    wysycenie - niewysokie, mi odpowiada
    smak - na początku wyczuwalne bogactwo użytych słodów, delikatny karmel, nieco kwaskowej chlebowości, podbite jak w pozostałych Choteborach wyraźną, przyjemną goryczką. Złożony ale i ładnie zbalansowany.
    Treściwość - jak na jedenastkę całkiem treściwe, ale oczywiście nie ciężkie

    Piwo, jak i inne z tego browaru - niepasteryzowane.

    Ogólne wrażenie - podzielam opinię Javoxa. Dość lekkie alkoholowo piwo ale smakowo bogate i bardzo smaczne

    We Wrocławiu dostępne w Drink Hali

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6114

      #3
      Przepisałem z etykietki... mnichowski. Też myślałem o monachijskim ale nie byłem pewny...

      Comment

      • dreads
        Basowy
        • 09-2009
        • 520

        #4
        Kolor: miedziany
        Piana: Bardzo solidna, początkowo nawet oblepia szkło. Później zostaje dywanik.
        Zapach: Na pierwszym tle prażone orzechy (nie wiem które ), trochę winnych zapachów. Karmelowość dominuje i sugeruje, że dalej może być słodko.
        Smak: Bardzo wytrawne! Jestem zaskoczony. W smaku przeważa goryczka - zapewne chmielowa, jak i pochodząca od słodu palonego. Piwo nie jest bardzo treściwe, ale to w końcu tylko 11. Początek kufla jest jeszcze kwaskowy oraz metaliczny. Później to uczucie znika.
        Wysycenie: Poprawne.
        Opakowanie: Nie podoba mi się, wygląda jak opakowanie piw marketowych, do tego zielona butelka. Byłem sceptycznie nastawiony do zawartości właśnie poprzez wygląd opakowania, a tu przyjemne zaskoczenie. Na plus działa sporo informacji na kontrze.

        Podsumowanie: Bardzo smaczne piwo, świetnie zbalansowane między słodowością (obecną głównie w zapachu), a goryczką. Szkoda, że nie mam go pod ręką, bo sięgałbym częściej. Zakupione (a właściwie otrzymane) w Drink Hali. Cena: 0 zł Na półce stało przeterminowane o jeden dzień. Nie wyczułem żadnych negatywnych smaków z tym związanych. Podejrzewam, że świeże może być jeszcze pyszniejsze.

        Comment

        • karol1000
          Senior
          • 09-2007
          • 1823

          #5
          pierwsze co mi się rzuciło w oczy to dziwny punktowy osad na butelce o wielkości średniego guzika i o dziwo nie na samym dnie ale trochę z boku na ściance. Dziwnie to wygląda
          barwa: ciemna jak na polotmave, rubinowo-wiśniowa
          piana: beżowa dość grubo pęcherzykowa, przy nalewaniu wysoka ale znika w miarę szybko
          zapach: karmelowo-porzeczkowy
          smak: zapach zbija z tropu bo w smaku piwo jest zaskakująco gorzkie. Początek lekko z lekkimi słodami karmelowymi a potem już tylko silna i przeciągająca się długo goryczka, dosyć cierpka. Brakuje tu innych smaczków, nawet po ogrzaniu zmienia się niewiele
          Attached Files
          LP

          Comment

          • Kwadri
            Senior
            • 10-2009
            • 1216

            #6
            Chotěboř Polo

            Kolor: Miedziano-bursztynowy.
            Piana: Sycząca, niewielka i lekko beżowa. Raczej średniobąbelkowa, po kilku minutach opada do pierścienia i wysepek.
            Zapach: Delikatne karmelowe akcenty połączone z lekką palonością i owocami w tle. Niezbyt intensywny, ale przyjemny.
            Smak: Lekka, ale zdecydowana paloność połączona z mocną goryczką. Finisz palono goryczkowy, całkiem długi. W tle delikatnie karmelowe akcenty. Średniotreściwe, ale bardzo smaczne.
            Wysycenie: Średniowysokie.
            www.lkschmielowice.futbolowo.pl

            Comment

            • Sokół83
              szynkarz
              • 12-2004
              • 1598

              #7
              kolor: bardzo ciemne jak na półciemne, ma kolor doppelbocka - mocnej herbaty, prawie czarne
              gaz: za dużo, szczypie w język
              piana: jasnobeżowa, niska i nietrwała
              zapach: nikły, nawet nie potrafię określić jaki
              smak: na samym początku piwu brakuje pełni, po chwili czuć ciemnie słody z dodatkiem smaków palonych, ogólnie wytrawne w smaku; wytrawność podkreślona przez całkiem intensywną goryczką

              lekki wytrawny półciemniak, któremu brakuje pełni smakowej
              Z INNEJ BECZKI

              www.fotopolska.eu

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6114

                #8
                Na szczęście wypite z butli brązowej...

                Nie było źle...

                Zapach... karmel
                Kolor... ciemna miedź...
                Gaz średni...
                Piana nie na długo... potem warstewka... ale lekko wstrząśnięte zaraz daje warstwę piany...
                Smak... wypiłem z przyjemnością... lekko karmelowe... z chmielem... dziś podeszło...

                Grafika bez zmian...
                Last edited by Javox; 08-04-2013, 10:57.

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  #9
                  Wersja świąteczna:
                  Attached Files
                  Last edited by sibarh; 16-04-2013, 03:15.
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6114

                    #10
                    Co im dają te zielone butelki?
                    Czy jest jakaś racjonalna odpowiedź... choćby - lubimy zapach skunksa, chcemy być jak ci z wielkich koncernów, chcemy odstręczyć klientów... co jeszcze?

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      #11
                      U mnie niestety butelka zielona.

                      Kolor: Ciemna miedź, mocna herbata.
                      Piana: Kiepska, zostawiła ślad na szkle nawet wyraźny, ale kożuszek jest minimalny.
                      Zapach: Czarna porzeczka, karmel. Bardzo przyjemna, intrygująca kompozycja.
                      Wysycenie: W sam raz.
                      Smak: Dużo słodu i lekki karmel, ale i jest też chmielowa goryczka. Trochę melanoidynów w postaci przypieczonej skórki od chleba.

                      Smaczne piwko. Zapach jest tu jednak najlepszy.
                      Mój Chotebor jest z datą do 15.03.2014.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎