Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Mocny Browar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    Krajan, Mocny Browar

    Piwo jasne, alkoholu 7,0%, ekstraktu 14,1%, typowa butelka 0,5 litra, zakupione kilka tygodni temu w Łodzi.

    Barwa złota, dośc ciemna, piana biała, dziurawa, zapach słodowy, smak poprawny.

    Niezłe piwko, można śmiało pić. Czwórkę można dać.
  • And69
    Senior
    • 06-2002
    • 1487

    #2
    Piwo jasne mocne , 7 % alk 14,1% wag .
    Barwa jasny bursztyn , piana z początku obfita szybko zanikająca pozostawiająca lekki kożuch . Gaz w normie , smak lekko chmielowy , bez wyraźnego smaku alkoholu . Dobre piwo na 4 , godne polecenia , jak większość piw Krajana . Tylko nazwa godna wygranej w najgłupszych nazwach , pełna nazwa tego piwa brzmi : Mówisz - Masz Mocny Browar .

    Comment

    • And69
      Senior
      • 06-2002
      • 1487

      #3
      Nareszcie miałem czas odmoczyć etykiete :
      Attached Files

      Comment

      • Gambrinus
        • 06-2001
        • 696

        #4
        Puszka, warzone w Chociwlu. Piana znacznie lepsza niz Tatra Mocne (ktore pije symultanicznie), kolor ciemniejszy. Tatra ma nieco szlachetniejszy zapach, ale Mocny Browar ma wiecej smaku.
        Ogolnie 3+ (2-5)
        Popieraj małe browary!!!
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • And69
          Senior
          • 06-2002
          • 1487

          #5
          Dobre piwo jak wiekszość wyrobów Krajana , co ważne nie ma zapachu i smaku spirytusu .

          Moja ocena: [3.65]

          Comment

          • Piwofil
            Senior
            • 01-2002
            • 907

            #6
            Piłem je w parku przed koncertem, bardzo dobre, rozgrzewało na mrozie i nie miało takiego typowego, słodkawego i ochydnego zarazem posmaku tanich, mocnych piw. Gdyby nie banalna etykieta i debilna nazwa, byłoby bez zarzutu. W kwesti piwnej godne polecenia zwłaszcza na zimę.
            www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

            Comment

            • robox
              = kapslarz =
              • 11-2002
              • 8188

              #7
              Może i mocny browar, ale dla mnie słabe piwo. Cieniutki gaz, piana szybko zniknęła i piwo nie najlepiej wchodziło. Być może data ważności 03.03.2003 miała jakiś negatywny wpływ. Dla mnie piwo na trójkę.

              Comment

              • Cocobango
                Senior
                • 04-2002
                • 818

                #8
                Piana średnio intensywna, kremowa, szybko opada. Gaz nieco zasłaby. Barwa bursztynowo-miodowa. Zapach całkiem intensywny, lekko słodkawy,chmielowy i nieco alkoholowy. Smak: chmiel i goryczkaw całkiem dobrych proporcjach, nie słodkie

                Moja ocena: [4.175]
                Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
                Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
                HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

                Comment

                • mwa
                  Senior
                  • 01-2003
                  • 5071

                  #9
                  Oceniać nie będę, ale dodam zdjęcie w zimowej scenerii.
                  Attached Files
                  Pozdrawiam Cię !!!!

                  Comment

                  • Pinio74
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 3881

                    #10
                    Zakupione w płockim Kauflandzie, mój pierwszy kontakt z wyrobem Krajana od dłuższego czasu i wrażenia pozytywne. Ale po kolei: kolor ładny, ciemnozłoty, nagazowane w sam raz, bąbelki do końca kufla unoszą się z dna. Piana drobnoziarnista, gęsta, ale niestety za szybko opada. Smak może być, goryczka wyczuwalna, smaku spirytusu nie wyczułem i to zdecydowany plus ale piwo jest ogólnie trochę za słodkie. Zapach charakterystyczny dla mocnych piw, dość intensywny słodowo-chmielowy. Szata graficzna za to zupełnie mi się nie podoba, jakby projektowało ją dziecko z podstawówki, albo Ferdek Kiepski, zdecydowanie mogli sie postarać. Dodając do tego głupią nazwę wychodzi niezłe piwo w złym opakowaniu.

                    Moja ocena: [3.25]
                    BIRRARE HUMANUM EST

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #11
                      Czerwona kolorystyka etykiety nie razi, pasuje do charakteru tego typu piwa. Poza tym jest czytelna. Plusik za firmowy kapselek.
                      Kolor złoty, ciemniejszy niż pilsowy, a więc w sam raz.
                      Piana wysoka i gęsta. Do końca utrzymuje się ładna warstewka.
                      Zapach wyraźny, słodowo-chmielowy, bez wyczuwalnego alkoholu.
                      Gazu za mało.
                      W smaku wyraźnie zaznaczona słodowość, sympatyczna, nieagresywna goryczka. Nie czuje się mocy tego piwa, nie smakuje ordynarnym alkoholem. Brawo dla browaru Krajan za kolejny dobry wyrób.

                      Moja ocena: [3.925]

                      Comment

                      • cielak
                        Senior
                        • 03-2004
                        • 2890

                        #12
                        Nie spodziewałem sie że w Krakowie i okolicach napotkam gdzieś w sklepie Krajana. A jednak. But. 0,5lit, cena 1,70zł. plus kaucja.

                        kolor- ładny, ciemno-złoty.
                        piana- z początku, lecz po chwili znikła bez śladu
                        CO2- strasznie słabe, ledwo widać bąble
                        zapach- słodowo-chmielowy, przyjemny, dość intensywny
                        smak- słodowy z miłą goryczką
                        opakowanie- z początku myślałem że jest to "DiT" z "Alberta". Na pierwszy rzut oka identyczna. Żółto, czerwona kolorystyka, kapsel firmowy.
                        Ogólnie dobre piwko, jeszcze gdy by "dołożyć" gazu i piany było by super.

                        Moja ocena: [3.65]
                        zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                        Comment

                        • JAckson
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 6122

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Kolor ładnie przyciemniony. Czerwone złoto Trochę może zbyt mocno wpada w czerwień. [4.5]
                          Piana: Niezbyt obfita, bardzo jasno beżowa. Za szybko opada do niepełnego nalotu. Pozostawia bardzo nikłe ślady na szkle. [3]
                          Zapach: Zapach głownie słodowy z elementami niekoniecznie pierwszej świeżości chmielu. Nuty alkoholowe dość delikatne (+) [3.5]
                          Smak: W smaku wyczuwam głównie słód i delikatną chmielową goryczkę. Wszystko to jednak nie najwyższych lotów.
                          Pozostawia w miarę przyjemny słodowy posmak. Alkohol nie jest nachalny. [3.5]
                          Wysycenie: Nasycenie słabe, ale dla mnie wystarczająco dobre. [4]
                          Opakowanie: Etykieta i sama nazwa piwa bardzo prymitywna.
                          Plus za podanie info o ekstrakcie.
                          Kapsel złoty.
                          Butelka 0,5dm3 typu euro. [2.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.475]
                          MM961
                          4:-)

                          Comment

                          • Aldach
                            Senior
                            • 07-2003
                            • 1269

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Kolor herbaciany, jak na ten ekstrakt mógłby być ciemniejszy [4]
                            Piana: Na początku wysoka, szybko opada do minimalnego kożuszka [3.5]
                            Zapach: Intensywny, słodowy [4]
                            Smak: Słodowy z wyraźną goryczką. żadnych alkoholowych posmaków, których tak nie lubię [4]
                            Wysycenie: Nieco zbyt niskie. Niby coś czuć na języku, ale w kuflu żadnych bąbelków nie widać [3]
                            Opakowanie: Mocno sfatygowana butelka Euro, goły kapsel, niewymyślna grafika. Plus za podanie wszystkich parametrów. [2.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.825]

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎