Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdańsk, Piwna 66, Balsam Cafe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Gdańsk, Piwna 66, Balsam Cafe

    Wczoraj miałem nieco czasu przed koncertem, więc wpadłem na pomysł by pochodzić nieco po Gdańsku i sprawdzić czy znajdę coś nowego. No i znalazłem. Idąc Piwną rzucił mi się w oczy niebieski neon czeskiego Zubra. Zdziwiło mnie to i na tyle zaintrygowało, że wszedłem do środka.

    W środku faktycznie z nalewaka Zubr Premium oraz litewski cydr, którego nazwy już nie pamiętam. Zubr jak to Zubr, piwo raczej średnich lotów, jedynym jego plusem jest wyraźna goryczka, niestety nie z gatunku tych najprzyjemniejszych, ale wypić można, zwłaszcza na tej trójmiejskiej pustyni. Cena niezbyt atrakcyjna, bo 8 zł za duże i 6 za małe.
    Cydr ponoć w tej samej cenie. Lokal czynny codziennie od 10 do 22, w piątki i soboty do 23.

    Pogadałem chwilę z barmanem, nieco ponarzekałem na Zubra i poleciłem zainteresowanie się lepszą czeską ofertą, poleciłem też nasze forum. Żeby nie było tylko krytycznie, to pochwaliłem za sam fakt zrobienia czegoś innego niż wszyscy w okolicy.
    Lokal robi dobre wrażenie wizualne, ma kilak neiwielkich pomieszczeń, ale raczej do posiedzenia przy kawie, niż piwie. Mają własną stronę www.balsamcafe.com
    Jest to pierwszy lokal (nie budynek) po lewej stronie Piwnej, idąc od Zbrojowni. Następny lokal to Cafe pod Rybą, gdzie jak nazwa wskazuje można zjeść rybkę i popić ją Żywym i Koźlakiem.
    Last edited by Pendragon; 29-05-2011, 10:27.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    Dziś zanim polazłem na Skalaki zaszedłem do Balsama. Zubr całkiem akceptowalny, bardziej niż w maju, kiedy to był mocno metaliczny. Skosztowałem też tego litewskiego cydru i powiem, że jest to całkiem smaczna sprawa.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • piokl13
      Senior
      • 06-2003
      • 946

      #3
      Od wczoraj leją również Czarnego Kozła.

      Comment

      • Łapa
        Senior
        • 12-2007
        • 314

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13 Wyświetlenie odpowiedzi
        Od wczoraj leją również Czarnego Kozła.
        Oooo. A w jakiej cenie jest?

        W takim razie dopisuję Kozela do mojej listy lanych czeskich piw w centrum.

        - Balsam Cafe - Zubr, Kozel černý;
        - Duszek - Skalák;
        - Flisak - Primátor Premium i Weizen;
        Last edited by Łapa; 05-03-2012, 09:06.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          Duszek - Skalak jasny (11*) i ciemny (13*). Ale to tyle, nie kontynuujmy wątku, bo bedę musiał sam siebie wyciąć

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • piotrrat
            Senior
            • 11-2002
            • 730

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Łapa Wyświetlenie odpowiedzi
            Oooo. A w jakiej cenie jest?
            Po 8 pln.
            Last edited by ART; 05-03-2012, 22:00. Powód: cyt

            Comment

            • Łapa
              Senior
              • 12-2007
              • 314

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piotrrat Wyświetlenie odpowiedzi
              Po 8 pln.
              Yhym.
              To dokładnie dwa razy więcej, niż płaciłem za lanego Cernego Kozla w miniony weekend I bynajmniej nie było to w Czechach.

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #8
                Do oferty też wszedł PU. Za kilka dni ma być doń podłączona instalacja z azotem, a dokładnie to mieszana - CO2+azot. Z powodu upadłości dostawcy z oferty wypadł litewski cydr.
                Tak więc mamy PU, Kozel i Zubr - wszystkie po 8 zł (małe 6). Niby drogo, ale biorąc pod uwagę ofertę cenową Degustatorni, to wcale źle nie jest.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Łapa
                  Senior
                  • 12-2007
                  • 314

                  #9
                  Jest już lany Pilsner Urquell, po 9 PLN. Do tego ciemny Kozel, Zubra chwilowo brak.
                  Oferta piw spoko O pomstę do nieba woła natomiast zamykanie lokalu o 21

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #10
                    Ale to jest kawiarnia, a nie pub. Latem chyba jednak są czynni nieco dłużej.
                    PU był już wcześniej, pytanie czy podpięli instalację azotową?
                    Last edited by Pendragon; 21-03-2012, 22:35.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • colkurtz
                      Member
                      • 05-2007
                      • 65

                      #11
                      PU już napędzany azotem. Bardzo dobry, tylko trochę zimny mi się wydał, ale może to przez pogodę .

                      Comment

                      • filipgun
                        Member
                        • 03-2012
                        • 99

                        #12
                        W dniu dzisiejszym odwiedziłem ten zacny lokal, razem ze znajomymi, którzy skusili się na Gdańsk za 50% Kozela ciemnego w przecenionym menu nie było, więc chyba dlatego był tai smaczny 10 minut i kufla nie było, to samo beczkowy Zubr Piwa te były po 8 złociszy. Poza tym cydr niskoprocentowy marki Fizz po 8 zł za 0,5L

                        Comment

                        • beaviso
                          Senior
                          • 02-2010
                          • 215

                          #13
                          Fajne miejsce na spokojną pogawędkę przy piwie lub innym trunku. Byłem kilka razy, zawsze zadowolony. Do picia Zubr, Paulaner HB i Dunkel, Świturys Baltas (White). Nie próbowałem dotąd kuchni ani Riga Balzams. Na tle innych lokali bardzo in plus wypada obsługa - uprzejma, sprawna i po prostu należyta - co nieczęsto się zdarza. Może dlatego że jest męska, więc z gruntu "nie nafoszona". Ceny adekwatne do jakości obsługi Na pewno będę tam powracał.

                          M.
                          Last edited by beaviso; 17-07-2012, 20:26.

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13949

                            #14
                            Czyli co, PU i Kozel wyleciały z oferty beczkowej? Płakać za nimi nie będę.
                            Last edited by Pendragon; 17-07-2012, 21:01.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • Łapa
                              Senior
                              • 12-2007
                              • 314

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beaviso Wyświetlenie odpowiedzi
                              (...) Do picia Zubr, Paulaner HB i Dunkel, Świturys Baltas (White). (...)
                              Zubr lany, a pozostałe też są z kija?
                              A co z Černým Kozelem? Szkoda, jeśli wyleciał z oferty
                              Last edited by Łapa; 18-07-2012, 08:58.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎