Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

De Ranke, Saison de Dottignies

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    De Ranke, Saison de Dottignies

    Butelka 0,33 litra, alkohol 5,5 %, eks.brak, kapsel goły
    Kolor - miodowo-pomarańczowy, mętny
    Piana - drobna, średnio wysoka, niezbyt trwała
    Zapach - winni-słodko-owocowy wyraźny
    Gaz - okey
    Smak - wyraźnie winne z nutą przyprawowo-ziołową, mocna goryczka, mocno słodkie
    Tylko do degustacji. Zielsko aż za mocne.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 3578 - moje 1761 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • GaryFisher
      Senior
      • 10-2009
      • 739

      #3
      De Ranke, Saison De Dottignies [a.5.5%]

      Kolor: ciemne złoto, bardzo mętne [5]

      Piana: wysoka, biała, drobnoziarnista i sztywna ale zapada się dosyć szybko na początku, potem kożuch trzyma się w miarę długo [4]

      Zapach: słodowo-drożdżowy, chlebowy z taką lekką cukrową słodyczą, dalej korzenno-cytrusowy, po ogrzniu a'la lambicowy kwasek zaczyna współgrać z triplowymi owocami tropikalnymi, czuć też wyraźny aromat chmielu; momentami pachnie pszeniczniakiem ale w składzie jest tylko jęczmień [4.5]

      Smak: słodowo-drożdżowo-chmielowy, intensywnie korzenny z lekkim cytrusowym kwaskiem (zbyt lekkim), goryczka dosyć mocna, żywiczno-cytrynowa, w tle "belgijskie" owoce, w posmaku świeży chleb i ziarno, w zasadzie tak mógłby smakować jakiś pils z amerykańskiego minibrowaru; bardzo dobre, idealnie zbalansowane [4.5]

      Nasycenie: wysokie [5]

      Opakowanie: flaszka 0.33l (Vichy), etykieta dosyć surowa ale całkiem stylowa, ciemnozielona (identyczny wzór jak na Saison De Dottignies, tylko tamta była czarna), kapsel zielony z datownikiem (chociaż data powinna być wycięta na dolnej krawędzi etykiety); jak na zdjęciu sibarha [4.5]

      Producent: Br. De Ranke, 8560 Wevelgem, Belgia; www.deranke.be
      Zakupione w: De Bierkoning w Amsterdamie
      Degustowane: 08.10.2012r. ok. godz. 17:15 w Haarlemie
      Data ważności: 23/05/17
      Numer partii: B27T13
      Soundtrack: "Soulfly" by Soulfly
      Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

      Comment

      • Oskaliber
        Senior
        • 05-2010
        • 727

        #4
        Kolor: Pomarańczowy, mętny.
        Piana: Biała, obfita, gęsta, trwała. Utrzymuje się solidną warstewką oblepiając szkło.
        Zapach: Głównie owocowy (pomarańcze, cytryny), dalej lekka kwiatowo-ziołowa chmielowość i minimalna pieprzowa nutka fenolowa.
        Smak: Dosyć wytrawne. Dalej dominuje owocowość choć już nie tak mocna jak w zapachu, dużo większą role odgrywają za to pieprzowo-przyprawowe akcenty fenolowe, które przyjemnie uzupełniają goryczkę nadając jej taki właśnie charakter. Goryczka sama w sobie na średnim poziomie. Całość dopełniają kwiatowo-ziołowe akcenty chmielowe. Finisz mocno wytrawny.
        Wysycenie: Średnie.
        Ogółem: Bardzo dobre.
        BeerFreak.pl

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎