Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Huyghe, St-Idesbald Dubbel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Huyghe, St-Idesbald Dubbel

    Butelka 0,33 litra, alkohol 8 %, eks.brak, kapsel goły pod złotkiem
    Kolor - brązowy, mętny, sporo pływających "farfocli"
    Piana - drobna, brudna, średnio wysoka, średnio trwała
    Zapach - wyraźnie słodkie + aromaty owocowo-kawowe
    Gaz - okey, przy otwarciu chciało uciec, piana została w szkle po wypiciu piwa
    Smak - mocno słodkie, wyraźne nuty kawowo-owocowe, lekko podpalane, średnia goryczka zagłuszona przez słodycz
    Tylko do degustacji.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 3592 - moje 1767 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Kupione w Brukseli w specjalistycznym sklepie "400 bieres artisanales" za ok. 2,80€.

      Pite 4 lipca 2012 r.

      Kolor: Bardzo ciemny brąz, pod światło piękna ciemna czerwień. W stosunkowo klarownym piwie pływają spore kawałki drożdży.
      Piana: Po zdjęciu kapsla piana zaczyna wychodzić z butelki. Po nalaniu jest dość wysoka, beżowawa. W miarę trwała, bo do samego końca utrzymuje się cienka warstwa.
      Zapach: Bardzo silny, czekoladowo-owocowo-drożdżowy. Najwięcej tu ciemnej czekolady i rodzynek. Świetny zapach.
      Smak: Słodkawy, z bardzo wyraźnym alkoholem (mimo długiego odleżakowania), niezłą słodowością, wyraźnymi biszkoptami, a także sporą dozą owoców i orzechów.
      Trochę zbyt wysokie nagazowanie.
      Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha. Wzornictwo etykiety jak w pozostałych piwach z serii.
      Uwagi: Pyszny dubbelek, treściwy i solidny. Owszem, ma za dużo gazu i zbyt wyczuwalny alkohol, ale i tak jest bardzo dobrze.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12118

        #4
        Nadal 8% alk. Graficznie zmienione:



        Aromat - dojrzałe, słodkie śliwki, kakaowe ciastka, nieco karmel. Przez chwilę leciutki rozpuszczalnik.
        Piana - zdecydowanie wysoka, szybko bąbluje, opada do trwalszego delikatnego kożuszka, trochę zostaje na szkle
        Barwa - bardzo ciemny brąz, pod światło bardzo mocna herbata z różą, zamglone
        Wysycenie - zdecydowanie wysokie, wyraźnie musujące
        Smak - kruche, kakaowe herbatniki z odrobiną czekolady i lekko podpalanym słodem, lekkie suszone owoce, korzenne muśnięcie. Alkohol leciutko drapie (ale tu pasuje), minimalna korzenność. Na finiszu również odrobina słodkiej konfitury z róży i rozgrzewający alkohol.
        Treściwość - zdecydowanie solidna, ale nie jest ciężkie

        Zdecydowanie dobre, wypite z bardzo dużą przyjemnością.

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12118

          #5
          Click image for larger version

Name:	P1110425.JPG
Views:	31
Size:	20,8 KB
ID:	2327708

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎