Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

St. Bernard, St. Bernardus Wit

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    St. Bernard, St. Bernardus Wit

    Butelka 0,33l
    Alk. 5,5% obj.
    ekstrakt n/n

    Kolor żółto złoty, mętny.
    Zapach cytrusowy, wręcz cytrynowy. W dali jakieś przyprawy (pieprz?) albo chmiel.
    W smaku lekkie i rześkie, mocno wysycone. Kwaskowate z wyraźnym posmakiem kolendry.
    Opakowanie w stylu innych Bernardusów w błyszczącej srebrem kolorystyce. Kapsel dedykowany piwu.

    Dobrze orzeźwiające, lekkie w odbiorze piwo.
  • Kwadri
    Senior
    • 10-2009
    • 1216

    #2
    St. Bernardus Witbier

    Kolor: Ciemnopomarańczowy, mętny.
    Piana: Wysoka, grubobąblowa. Opada po kilku minutach do półcentymetrowego kożuszka. Gruby pierścień zostaje do końca.
    Zapach: Intensywny. Na pierwszy plan wysuwa się kolendra i pomarańcze. W tle przyjemna pszeniczna słodowość, która szybko nabiera intensywności i niestety trochę tłumi początkowe witbierowe akcenty.
    Smak: Mocno pszeniczny, lekko kwaskowy początek z kolendrowo-pomarańczowymi posmakami. Szybko zaznacza się mocna goryczka, która zostaje w posmaku wraz z cytrusowymi, lekko kwaskowymi smaczkami.
    Wysycenie: Wysokie, orzeźwiające.
    Opakowanie: Smukła buteleczka 0,33 ze srebrną etykietą w stylu innych Bernardusów. Kapsel dedykowany.

    Strona browaru podaje, że Pierre Celis miał udział przy powstaniu tego piwa.
    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

    Comment

    • Kwadri
      Senior
      • 10-2009
      • 1216

      #3
      St. Bernardus Witbier
      Attached Files
      www.lkschmielowice.futbolowo.pl

      Comment

      • grew
        Senior
        • 05-2009
        • 766

        #4
        Również i mi było dane spróbować tego Wita Bardzo smaczny, treściwy i wyborny. Intensywny zapach kolendry i cytrusów. Mocne wysycenie. Z pewnością powtórzę, niezdecydowanym polecam. Odświeża w obecnie upalne dni

        Zakupione w Browarku za 6,70pln.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kwadri Wyświetlenie odpowiedzi
          Kolor: Ciemnopomarańczowy, mętny.
          ...
          Nie nazwał bym tego pomarańczowym, ani tym bardziej ciemnopomarańczowym. Złoty, mętny. W smaku cytrusowe, kwaskowe, na finiszu jakby z grapefruitową wytrawnością. Aromat delikatny, kolendrowy, choć nie tak intensywny jak w ukraińskich czy białoruskich witach. Cytrusowa nuta bardziej schowana, ale obecna. Piana niestety mizerna i pozostaje po chwili tylko obrączka. Opakowanie bez zmian. Nabyte za 7,80 PLN w SmakPiwa.pl
          Dzień wcześniej piłem Blanche de Namour, ale wybrać które z nich lepsze nie umiem. W obu mi czegoś brakuje, choć złe nie są.

          Comment

          • wpadzio
            Senior
            • 06-2011
            • 2645

            #6
            Barwa bardzo jasnego złota z mlecznym odcieniem. Prawidłowo mętna.
            Bardzo wysoka i długo utrzymująca się sztywna biała piana. Wyraźne ślady na szkle.
            Piwo o pięknym, aromatycznym bukiecie. Pokaźne przyprawowe, korzenne, kolendrowe nuty. Rześki, kwaskowy, cytrusowy charakter, wsparty lekką słodkością i wyraźnymi zbożowymi odcieniami.
            Smak jest przedłużeniem wrażeń zapachowych. Dominują mocne fenolowe nastroje przyprawowe, zwłaszcza pieprzu i kolendry. Nieco tylko ustępują im cytrusowe, owocowe klimaty, a także przyjemna, waniliowo-mleczna słodkość, która wyśmienicie balansuje ostrzejsze, kwaskowate nuty. W posmakach pojawia się dodatkowo pszeniczna chlebowość.
            Piwo ma bardzo orzeźwiający charakter - jest wysoko nagazowane, niemalże musujące. Odbieram je też jako stosunkowo wysoko treściwe.
            Od zdjęcia Kwadriego nic się nie zmieniło jeśli chodzi o oprawę. Nadal zachęca nas do konsumpcji jowialny mnich na srebrnym tle. Przyjemna etykieta. Parametry bez zmian. Kapsel również.

            Doskonały witbier, przesunięty nieco w kierunku przyprawowej wyrazistości, kosztem miękkiej, mlecznej słodyczy. Mnie to akurat odpowiada. Żałuję, że tylko 0,33l... 9 w skali 1-10. No ale skoro majstrował przy tym wskrzesiciel stylu Pierre Celis...
            Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
            Serviatus status brevis est
            3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

            Comment

            • yaro74
              PremiumUżytkownik
              • 09-2012
              • 2089

              #7
              Kolor złoty, mętny.
              Piana wysoka, biała, dość spora warstwa utrzymuje się do końca zostawiając ślady na szkle.
              Zapach średnio intensywny, kolendra, cytrusy i pszeniczna słodowość.
              Smak: przyprawy, cytrusy (przede wszystkim pomarańcze) i pszenica . Lekka słodycz i spora kwaskowość, co mi bardzo odpowiada.
              Wysycenie wysokie.
              Piwo bardzo smaczne, orzeźwiające. Podobnie jak Wpadzio żałuję, że tylko 0,33l.

              Comment

              • yoxik
                Senior
                • 10-2012
                • 427

                #8
                St. Bernard, St. Bernardus Wit
                Piana drobna ale niezbyt obfita. Kolor brudny żółty, mętny. Aromat lekko pomarańcza oraz spore utlenienie karton, kurz. Smak wyraźna pomarańcza, zbożowy, lekko kwaskowe na finiszu kolendra, dość lekkie w odbiorze nie puste. Jest niestety utlenienie jako karton i plastik. Piwo pite 3 miesiące przed końcem terminu, usprawiedliwiam jego wady przez ten fakt. Pewnie wart drugiej szansy ale w świeższej wersji teraz poprawnie.
                Również tutaj
                https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎