Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brunehaut, St. Martin Cuvée de Noël - Kerstbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Brunehaut, St. Martin Cuvée de Noël - Kerstbier

    Bączek 0,33 litra, alkohol 8,5 %, eks.brak, kapsel goły
    Kolor - miedziano-herbaciany, lekko nie klarowny
    Piana - średnio wysoka, średnio trwała
    Zapach - słodko-kolendrowy
    Gaz - okey
    Smak - wyraźnie słodko-owocowe, z wyraźną nutą kolendry + średnie ziółka, średnia goryczka
    Smaczne

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 3607 - moje 1777 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      Barwa ciemna, brązowo-bordowa, pod światło bursztynowo-wiśniowa. Mocno nieklarowna.
      Bardzo wysoka, drobnoziarnista piana, przypominająca mus owocowy. Długo się utrzymuje, stopniowo redukując się do cienkiej, jednorodnej pierzynki.
      Bardzo wyraźny aromat, będący mieszanką suszonych owoców, korzennych przypraw i pieprzu, z tostowymi nutami i pokaźną bazą alkoholową.
      W smaku w pierwszej chwili uderzyły mnie ziemiste a wręcz piwniczne, lekko trącące stęchlizną klimaty. Potem już było lepiej. Piwo ma wyraźną przewodnią cytrusową, owocową nutę, złamaną słodowością. Umiarkowanie słodkie, lekko kwaskowe, o śladowej jedynie goryczce. Wszystko zatopione w alkoholowej marynacie.
      Nagazowanie dość wysokie, piwo jest bardzo rześkie w odbiorze.
      Butelka jak u sibarha. Bączek 0,33l z czerwonym kapslem. Na etykiecie nawiązanie do św.Marcina, biskupa Tours, żyjącego w IV w., który będąc jeszcze rzymskim legionistą spotkał zimą półnagiego żebraka i oddał mu połowę swojej żołnierskiej opończy. W nocy po tym zdarzeniu w swoim śnie zobaczył Chrystusa odzianego w jego płaszcz, który mówił do aniołów: "Patrzcie, jak mnie Marcin, katechumen, przyodział".

      Ogólnie całkiem smaczne piwo, choć zaskakuje na starcie niezbyt przyjemnym stęchłym odcieniem. Gdyby nie to, było znacznie więcej niż 7 w skali 1-10.
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12171

        #4
        Zapach - owocowa słodowość, wyczułem morele, specyficzny słodkawy ton jakby syropowy, trochę kolendry
        Piana - dość wysoka, umiarkowanie trwała
        Barwa - mętna herbata
        Wysycenie - wysokie, dość ostre
        Smak - cierpkie owoce i owoce kandyzowane, goryczka minimalna z tą wspomnianą przez Wpadzia ziemistą nutą (myślę, że to drożdże, które raczej powinny zostać w butelce). Finisz z nutą kolendry i minimalną goryczką, rozgrzewające.
        Treściwość - nie tak wysoka

        To nie mój styl, więc piwa mnie specjalnie nie urzekło, ocenę zatem pozostawiam bardziej doświadczonym, którym chyba powinno smakować.

        W butelce we wrocławskiej ZUPie

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎