Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Południe, Kresowe Jasne Pełne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Południe, Kresowe Jasne Pełne

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    12,5% ekstraktu, 5,5% alkoholu.
    Piana niewielka i znika błyskawicznie.
    Barwa jasnozłocista.
    W smaku chlebowe z lekką ziemistością. Pierwsze wrażenie to leciutka słodkawość, ale niemal natychmiast przykryta dość silnym i niestety niezbyt przyjemnym kwaskiem. Potem pojawia się rosnąca gorzkawość, niestety niewiele mająca wspólnego ze szlachetną chmielową goryczką. I ta gorzkawośc to ostatni i dość długo utrzymujący się na podniebieniu akcent tego piwa.
    W sumie rozczarowanie, zwłaszcza, że sympatyczna etykieta obiecywała coś lepszego.
    Attached Files

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Piana wygląda koszmarnie, jak w płynie do mycia naczyń
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12118

        #4
        Aromat - taki sobie, nuty słodowe,
        barwa - jasne złoto
        piana - standardowa, nietrwała, pozostaje początkow na szkle
        smak - przede wszystkim płytki, jest wspominany przez Klossa kwasek, w tle na finiszu jakaś goryczka, lekki słód.
        treściwość - średnia.
        To piwo może nie ma jakiś wielkich wad, ale też nie wyróżnia się niczym szczególnym.
        Etykieta choć niezbyt oryginalna to poprawna /choć tych nazw nie kumam/
        Pełna informacja na kontrze. Nawet napisali, że piwo jest filtrowane i pasteryzowane - i ok.
        Zaliczone
        Last edited by darekd; 02-07-2011, 19:49.

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasno złoty, prawie idealny, jednak aby dostać 5 musiałby być odrobinę ciemniejszy. [4.5]
          Piana: Moje piwo nie było zbyt bardzo zmrożone stąd też piana wyglądała lepiej niż na zamieszczonym powyżej zdjęciu. I tak jednak nie była ona zbyt obfita, ani nie utrzymywała się zbyt długo. Po ok. 5 minutach pozostała już tylko w postaci cienkiego kożucha. [3.5]
          Zapach: Mało intensywny, raczej słodowy z akcentem surowego ziarna. Chmiel raczej słabo wyczuwalny. [3]
          Smak: W smaku również dominuje słód, choć nie jest on przytłaczający, jednak brakuje mi trochę szlachetności. Po przełknięciu pojawia się lekka kwaskowatość. Goryczka o średnio niskiej intensywności, trochę cierpka. Pełność smaku niezbyt wysoka. [3.5]
          Wysycenie: Może być. [4]
          Opakowanie: Mnie się bardzo podoba. Stonowane z wyeksponowaną nazwa browaru i piwa. Pół punktu odjęte za złotą obwódkę wokół etykiety, która niszczy trochę piękny projekt całości. Plus za podanie informacji o zawartości ekstraktu. [4.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.45]
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            #6
            piana: biała, drobna, wypełniła kufel po brzegi,
            zapach: słodowy, brak aromatu chmielowego,
            kolor: "pilsowy"
            smak: dość treściwe, średnia goryczka pojawia się po przełknięciu, z czasem goryczka coraz bardziej wyczuwalna, jednak ta goryczka niezbyt smaczna,ciekawe co to za chmiel?
            wysycenie: ok.

            Nie ma źle, całkiem, całkiem, gdyby schłodziło się bardziej może by smakowało lepiej.
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              #7
              aaa, zapomniałem, najbardziej podoba mi sie tekst.

              receptura ta, w powiązaniu z 30 dniowym procesem leżakowania, daje niepowtarzalną barwę, smak, i aromat zamknięte w butelce z prawdziwego browaru regionalnego

              Noo, nie ma to jak butelka z browaru regionalnego
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • Kwadri
                Senior
                • 10-2009
                • 1216

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty, klarowny. Całkiem ładny. [4.5]
                Piana: Drobnobąbelkowa, średniowysoka. Opada po kilku minutach do cienkiej powłoki, która jest do końca. [4]
                Zapach: Słodowy, ze zbożowo-chmielowym tłem. Całkiem przyjemny. [4]
                Smak: Słodowy początek ze zbożowym tłem, jest też lekko kwaskowe. Później dociera całkiem mocna gorycz, ale nie jest do końca przyjemna, pozostawia mocną gorzkość, która pozostaje w finiszu. [3.5]
                Wysycenie: Średniowysokie. [4.5]
                Opakowanie: Na kontrze podane parametry, kapsel z logo browaru. Ogólnie średnie. [3.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.825]
                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: złociste, klarowne, bez zarzutu [5]
                  Piana: milo, ze kilka minut po nalaniu utrzymuje się ok 5 cm kożuszek, opada powolutku, nie osadza się na szkle [4]
                  Zapach: bardzo delikatny, kwiatowo-słodowy [3]
                  Smak: dominuje dziwna słodowo-metaliczna chmielowa goryczka, przy swojej dość dobrej treściwości taka mieszanka pozostawia jakiś niepokój, wchodzi nieźle al smakowo mi to zupełnie nie podchodzi, cos jest nie tak, tylko sam nie wiem co, na razie neutralna ocena 2,5 [2.5]
                  Wysycenie: jak dla mnie bez zarzutu [5]
                  Opakowanie: ciekawa, rzucająca się w oczy nowa szata graficzna, firmowy kapsel, wszytko gra [5]
                  Uwagi: Jak pisałem wczęśniej, coś nie do końca mi podchodzi, za jakią czas spróbuję ponownie, może wtedy się zdecyduję co to jest

                  Moja ocena: [3.2]
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • dipeone
                    Senior
                    • 05-2010
                    • 741

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemne złoto, jak dla mnie jak na taki ekstrakt to nawet zbyt ciemne, niemniej to piękna barwa. [5]
                    Piana: Bardzo obfita, śnieżnobiała i gęsta. Pięć minut po przelaniu do kufla wciąż utrzymuje się dość gęsty korzuszek. [4.5]
                    Zapach: Bardzo przyjemny, podobny do Naturalnego Niefiltrowanego z Gościszewa, czuć mieszankę słodowo- chmielową. Aż chcę się pić. [4.5]
                    Smak: Dominuje słód, chociaż czuć też chmielową gorzczkę. Bardzo smaczne i treściwe piwo. [4]
                    Wysycenie: Wysokie - odpowiednie dla jasnych piw. [5]
                    Opakowanie: Ładna etykieta, krawatka jest, kapsel browaru i ekstrakt ;podany także. Nie chcę niczego więcej. [5]
                    Uwagi: Kupione w Żółto-Niebieskim Browarku. Dobre piwo!

                    Moja ocena: [4.375]

                    Comment

                    • zgoda
                      Senior
                      • 05-2005
                      • 3516

                      #11
                      Z pierwszego kontaktu poprawne, ale szału nie zrobiło. Dość typowy "polski lager".
                      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        #12
                        Strona mi się zawiesiła podczas uzupełniania ARTomatu
                        Drugi raz nie wpisuję. Generalnie piwo ani nie zniechęca ani nie powoduje szybszego bicia serca.

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Złoto, odpowiednie jak na ten ekstrakt. [5]
                          Piana: Wysoka z początku, ale błyskawicznie opada i niemal nic po niej nie zostaje. [2]
                          Zapach: Nie jest zbyt silny, ale czuć przyjemną, orzeźwiającą nutę chmielową. W tle leciutkie nuty: słodowa, ziarnista i kwiatowo-owocowa. Odejmuję punkty za to, że zapach jest zbyt słaby, poza tym jest OK. [3.5]
                          Smak: W pierwszym łyku ciężko wyczuć dominujący komponent, bo przeplatają się słodowość, lekkie owocki oraz ziarnistość. Potem pojawiają się lekka kwaskowatość oraz minimalna słodycz. Piwo jest bardzo treściwe jak na swój ekstrakt, ale zdecydowanie brakuje mi goryczki. Nie jakoś szczególnie dużo, bo przykryłaby fajny słodowy charakter, ale trochę na pewno by się przydało. [4]
                          Wysycenie: Trochę za słabe, ale fajnie podkreśla treściwość. [4]
                          Opakowanie: To godne pochwały, gdy nowy właściciel browaru dostrzega rolę opakowania w kreowaniu wizerunku piwa. Etykieta ma ładną, stonowaną kolorystykę. Grafika jest całkiem sympatyczna, logo browaru niezłe, nie zapomniano też o firmowym kapslu. Oby więcej browarów miało takie podejście. [5]
                          Uwagi: Całkiem niezły debiut, ale sypnijże chmielu, piwowarze!

                          Moja ocena: [3.725]

                          Comment

                          • robert19r20
                            Member
                            • 10-2010
                            • 78

                            #14
                            przez przypadek się na nie natknąłem a oto moje wrażenia:
                            mocne bardzo fajne nasycienie, korzuszek utrzymujący się do końca, słodkawe, bardzo mało chmielu
                            ładna etykieta kapselek

                            do powtórzenia

                            Comment

                            • CyboRKg
                              Senior
                              • 04-2010
                              • 593

                              #15
                              Piana jak w Coca-Coli - wysoka, gruboziarnista i od razu znika :/
                              Poczatek lekko kwaskowy, pozniej pojawia sie goryczka. Goryczka dosc nieprzyjemna, pozostaje w gardle dlugo po wypiciu piwa. W smaku brak mu bardziej zdecydowanego charakteru, bo obecnie niewiele rozni sie od koncerniakow.
                              "Jedno pivo ne vadi!"
                              "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎